چکار کنم تا انجام مسئولیت اینقدر برایم سخت نباشد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چکار کنم تا انجام مسئولیت اینقدر برایم سخت نباشد

image چکار کنم تا انجام مسئولیت اینقدر برایم سخت نباشد

ناله و شکایت نکنید

شکایت‌کنندگان اغلب افرادی هستند که زیاد صحبت می‌کنند و کاری انجام نمی‌دهند. آن‌ها از کلمات جالبی استفاده می‌کنند و خوب حرف می‌زنند اما وقتی نوبت عمل می‌رسد کاری نمی‌کنند. به‌جای این کار ناله و شکایت را کنار بگذارید و کمی مسئولیت بپذیرید. اگر از روش انجام کاری ناراضی هستید آن را خودتان انجام دهید و یا با فردی که آن کار را اشتباه انجام می‌دهد مشورت کنید. ما منفی‌بافی و شکایت دائم درباره‌ی جهان اطراف خودتان، مطمئن باشید همه‌جا را از چیزهای منفی پر خواهید کرد. 

بهانه نیاورید

هر زمان که مرتکب اشتباهی شدید مسئولیت آن را بپذیرید. به‌جای آنکه کسی یا چیزی دیگر را بخواهید مقصر کنید سعی کنید دلیل واقعی شکستتان را پیداکرده و به آن اقرار کنید. با بهانه آوردن مسئولیت از عهده‌ی شما برداشته می‌شود اما فردی بزدل خواهید شد. اگر نمی‌توانید کاری را کامل کنید، مثلاً سر ساعت در جایی حاضر شوید، قول ندهید. 

تکفارس آی آر

مدیریت مالی یاد بگیرید

یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌هایی که به‌عنوان یک فرد بزرگ‌سال دارید مراقبت از منابع مالی شماست. شما کاری پیدا می‌کنید، حقوق می‌گیرید و می‌خواهید هر ماه با آن زندگی خود را بگذرانید. متأسفانه همه نمی‌دانند چگونه می‌توانند منابع مالی خود را مدیریت کنند. اغلب افراد بیشتر حقوق خود را قبل از آخر ماه خرج می‌کنند. گاهی حتی از پرداخت قبوض ممانعت می‌کنند زیرا چیز جالبی پیداکرده‌اند که می‌خواهند بخرند. این‌ها نمونه‌هایی از افرادی هستند که مسئولیت‌پذیر نمی‌باشند.

کارها را عقب نیندازید

افراد موفق انسان‌های سخت‌کوش هستند. برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه‌ی زندگی شما باید برای آن سخت تلاش کنید. بعلاوه باید مسئولیت‌پذیر باشید. بدون مسئولیت‌پذیری شما پیشرفت زیادی نخواهید داشت. اولین گامی که برای موفقیت باید بردارید این است که کارها را عقب نیندازید. زمان‌هایی که وقت آزاد دارید را هدر ندهید. عقب انداختن کارها شما را به جایی نمی‌رساند. اگر وقت آزاد دارید در راهی هوشمندانه از آن استفاده کنید.

ثابت‌قدم باشید و برنامه‌ی خود را ادامه دهید

www.takfars.ir

داشتن یک روال خوب است. یک برنامه یعنی نظم و این یعنی شما در مسیر درستی قرار دارید. اگر کار می‌کنید سعی کنید هر روز در یک ساعت خاص از خواب بیدار شوید. حتی در تعطیلات آخر هفته می‌توانید به‌جای آنکه تا ظهر در رختخواب بمانید زودتر بیدار شوید. این به برنامه‌ی شما ثبات می‌دهد. بعلاوه باید برای کارها و امور شخصی خود برنامه داشته باشید. اگر برخی کارها در تمام طول هفته تکرار می‌شوند آن‌ها را در برنامه‌ی خود بگنجانید. خارج شدن از برنامه می‌تواند روال را برهم زده و تعادل را از بین ببرد.

مسئولیت‌پذیری یعنی شما روی همه‌ی کارهایتان کنترل دارید. شما اجازه نمی‌دهید دیگران مقصر اشتباهات شما شوند و یا دوستان یا خانواده‌ی خود را فراموش کنید. همچنین نباید بگذارید تنبلی مانع کار شما شود. اگر کاری به شما سپرده شده است باید تا انتها آن را انجام دهید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چه میشود که در زندگی محتاج رابطه های اشتباهی میشویم
  1. بعضی ها چطور همیشه آرام هستند و زندگی خوبی دارند
  2. چه کنم شوهرم فقط مرا دوست داشته باشد
  3. آن چه که باید یاد بگیرید تا خوشبخت و سالم باشید
  4. چطور خشم خود را به آسانی کنترل کنید
  5. علت اینکه علاقه ای به ازدواج ندارم چیست
  6. آیا من در نگاه همکارانم آدم مهمی هستم یا نه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات