چه گیاهی در آپارتمان هوا را تمیز و تصفیه میکند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه گیاهی در آپارتمان هوا را تمیز و تصفیه میکند

در این­جا به معرفی ۵ نوع گیاهی که هر کس می­ تواند آن­ ها را پرورش دهد و نیازی به دانش گیاه ­شناسی ندارد می ­ پردازیم. این گیاهان تا زمانی که با لمس کردن خاکشان، در آن احساس خشکی نکرده ­اید، به آب نیازی ندارند. حتی تا یک ماه هم بدون آب می­ توانند دوام بیاورند .

▪ گیاه بوش (BUSH)

بومی تایوان و ژاپن است. اما در دهه ۱۸۰۰ در زمان سلطنت ملکه ویکتوریا، به انگلیس آورده شد. جایی که در آن به نمادی برای ثروتمندان تبدیل شد .

image چه گیاهی در آپارتمان هوا را تمیز و تصفیه میکند

▪ گیاه جانت کریگ (JANET CRAIG)

تکفارس آی آر

برگ ­ های براق بسیار مقاومی دارد. گفته شده است که یک گیاه جانت می ­تواند به مدت دو ماه در یک پستوی تاریک بدون دیدن نور روز، زنده بماند. این گیاه اصطلاحاً گیاهی زحمت کش است زیرا ظاهری بزرگ و پرانرژی دارد و در نور بسیار کم هم دوام می ­آورد .

▪ گیاه مکزیکی پانیتیل پالم

دوستدار حیوانات است و در مناطق بایر و خشک هم دوام می­ آورد و می ­تواند دو تا سه هفته بدون آب زنده بماند. این گیاه از طرف سازمان جلوگیری از خشونت علیه حیوانات آمریکا (ASPCA) ، به عنوان گیاه غیر سمی برای سگ ­ها، گربه ­ها و اسب ­ها تایید شده ­است. تنه این گیاه آب زیادی را در خود ذخیره می ­کند و می ­تواند به خوبی با نور کم و غیر مستقیم زندگی کند. این گیاهان برای مقاومت در برابر دوره ­های خشکی طولانی مدت در شرق مکزیک تکامل یافته ­اند .

image چه گیاهی در آپارتمان هوا را تمیز و تصفیه میکند

▪ گیاه اسنیک (SNAKE)

www.takfars.ir

به نام زنبق وحشی خزنده نیز شناخته می ­شود. این گیاه برگ ­های بسیار قوی دارد که از الیاف آن­ ها برای ساختن رشته­ های کمان استفاده می ­شود. می گویند این گیاه دارای قدرت های الهی است. این گیاه در نیجریه و برزیل مقدس است. برزیلی ­ها آن را اسپادا دِ سائو جورج به معنی شمشیر سنت جورج می ­ نامند و اغلبشان این گیاه را به دلیل اعتقادی که در مورد خاصیت محافظتی آن دارند، خارج از خانه­ هایشان می­ کارند. اسنیک آب را در برگ­ های خود ذخیره می­ کند. بنابراین حتی اگر خاک خیس باشد، آب اضافی جذب نمی ­کند. این قانون برای تمامی گیاه ­های این خانواده صدق می­ کند .

▪ کاکتوس

کاکتوس تنها گیاه در بین لیست ما است که برای رشد خود نیاز به آفتاب دارد. بهتر است کاکتوس­ ها را در خانه یا حیاط به سمت جنوب، جایی قرار دهید که حداقل دو ساعت صبح یا بعد از ظهر در معرض نور خورشید باشند. کاکتوس­ ها به آب زیادی نیاز ندارند و یک بار در هفته آب دادن، برای آن ­ها کافی است .

image چه گیاهی در آپارتمان هوا را تمیز و تصفیه میکند

▪ گیاه نخل راپیس

این گونه از نخل خانگی که شبیه به درخت است بسیار آسان رشد میکند. فقط کافی است مدت زمانی را تحمل کنید تا این درخت به برگ بنشیند و قد بکشد؛ پس از آن برگ های همیشه سبز آن دکور همیشگی خانه تان خواهد بود. این گیاه به نور و رطوبت کم نیاز دارد به همین دلیل، یک گیاه آپارتمانی به شمار می رود.

نخل راپیس یک گیاه دلپذیر است که رشد آن درون خانه بسیار آسان است. نخل راپیس بخار آمونیاک موجود در هوا را که از شوینده ها، پارچه ها و رنگ های شیمیایی نشأت می گیرد، مورد هدف قرار داده و آنها را جذب خود میکند.

image چه گیاهی در آپارتمان هوا را تمیز و تصفیه میکند

▪ گیاه عَشَقِه

عَشَقِه را با نام های پاپیتال، پیچک انگلیسی و داردوست نیز می شناسند. این گیاه با ساقه های نرم و بالارونده، برگ هایی کوچک و قلبی شکل دارد و به درخت، دیوار یا هر داربست دیگری می چسبد و بالا می رود. در غیر این صورت روی زمین می خزد. بهترین شرایط برای رشد این گیاه، در کنار پنجره و در معرض نور خورشید است. عشقه گیاهی است که سموم هوا را جذب میکند؛ ضمن اینکه پرورش آن نیز بسیار ساده است. عشقه ابلق را می توان هم به صورت گلدانی پرورش داد و هم آن را آویز کرد.

تک فارس

شاخ و برگ های متراکم و به هم فشرده این گیاه در جذب فرمالدئید نقش موثری دارد. این گیاه از سوی ناسا به عنوان بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه معرفی شده است. وجود این گیاه در اتاق می تواند به عنوان یک عامل ضدآلرژیتلقی شود؛ چراکه پس از شش ساعت از آوردن این گیاه به یک اتاق آلوده، حدود ۶۰ درصد از قارچ ها و آلودگی های هوازی و معلق در هوا را جذب میکند و باعث می شود افرادی که به آلرژی های تنفسی دچار هستند در اتاق هایی که این گیاه در آن حضور دارد، بهتر زندگی کنند.

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب