چه کنیم تا کودک ما به کتاب خواندن علاقه پیدا کند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه کنیم تا کودک ما به کتاب خواندن علاقه پیدا کند

۱. زود شروع کنید

هر چقدر زودتر اقدام کنید، موثرتر خواهد بود. برخی از خانم‌ها برای کودکی که در شکم دارند کتاب می‌خوانند تا او را به این کار عادت دهند. البته، وقتی نوزاد کتاب خواندن شما را می‌شنود، کلمات و تصاویر را درک نمی‌کند. اما یاد می‌گیرد چطور کتاب بخواند. با کتاب‌های بزرگ و رنگارنگ شروع کنید. همچنین می‌توانید از کتاب‌های مصور استفاده کنید و آنها را با صدای بلند برای کودک بخوانید. این فقط یک نمونه کوچک از مجموعه کارهایی است که می‌توانید برای کتابخوان کردن انجام دهید.

۲. کتاب مناسبی را انتخاب کنید

اگر یک کتاب کاغذی را دست یک کودک ۹ ماه بدهید، آن را پاره خواهد کرد. پس باید کتاب مناسبی را انتخاب کنید. کتاب‌های لمسی با سطوح برجسته بهترین گزینه هستند. وقتی کودک به ۱ سالگی رسید، می‌توانید برایش کتاب داستان‌ های مصور بخرید که در هر صفحه ۲ یا ۳ جمله در خود دارند. کتاب‌های با جزئیات دقیق‌تر نیز برای کودکان بالای ۲ سال توصیه می‌شود.

۳. کتاب‌ها را در دسترس کودک بگذارید

تکفارس آی آر

اگر شاغل باشید، فقط وقت خواب می‌توانید برای کودک کتاب بخوانید. اگر فکر می‌کنید کودک دوست دارد کتاب‌ها دور و برش باشند، ۲ یا ۳ کتاب کوچک را در دسترسش بگذارید تا در طول روز با آنها مشغول شود. همچنین می‌توانید یک قفسه کوتاه برایش درست کنید و کتاب‌ها را درون آن بگذارید. با این کار، کودک به راحتی کتاب مورد علاقه‌اش را از داخل قفسه برمی‌دارد.

۴. خودتان هم کتاب بخوانید

شما پدر و مادر کودک هستید؛ لازم نیست به شما بگوییم که کودکان از اعمال و رفتارهای شما الگو می‌گیرند. پس برای کتابخوان کردن کودک تا می‌توانید جلوی او کتاب بخوانید. به همین سادگی!

۵. ثابت قدم باشید و کتاب خواندن را به یک سرگرمی تبدیل کنید

برای کتابخوان کردن کودک باید او را مشتاق کتاب خواندن کنید. مثلا می‌توانید کتاب خواندن را برای او به یک کار سرگرم‌کننده بدل کنید. او را به دیدن رنگ‌ها و تصاویر کتاب علاقه‌مند سازید و از او بخواهید تصاویر صفحه بعدی کتاب را حدس بزند.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راهنمای داشتن یک صبح خوب برای موفقیت
  1. چه کنید تا دیگران به توصیه ها و نصیحت های شما گوش دهند
  2. والدین چطور به کودکان یاد دهند که با روحیه خوب زندگی کنند
  3. چکار کنم فرزندم درس خوان بشود
  4. راهنمای ترک عادت بد وسط حرف کسی پریدن
  5. آیا من فرد مناسبی برای ازدواج هستم یا خیر
  6. چند سال تفاوت سنی برای زن و مرد در ازدواج بهتر است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات