image چه کنیم تا سطل زباله در آشپزخانه کمتر بوی بد داشته باشد

غذاهای مانده را کم کنید

غذاهای فاسدشدنی در زباله عامل بیش‌ترین آلودگی، خرده‌های ریز داخل سطل و ایجاد تکه‌های چسبناک هستند. میزان غذای فاسدشدنی خود را در یک سطل جدا بریزید. برای چیزهایی که باید حتماً داخل سطل بریزید می‌توانید از دو کیسه استفاده کنید تا مشکلی ایجاد نشود.

با بازیافت زباله‌ی کمتری بسازید

اگر زباله‌ی کمتری داشته باشید دیگر نیازی نیست نگران حجم زباله‌های خود باشید. حال چگونه می‌توان زباله‌ی کمتری تولید کرد؟ یک سطل جداگانه برای چیزهایی بگذارید که قابل بازیافت‌اند. در هر شهر جاهای متفاوتی وجود دارد که زباله‌های بازیافتی را می‌توان تحویل داد.

از بوی بد سطل جلوگیری کنید

یکی از بدترین چیزها در مورد زباله بوی بد آن است. چند راه مختلف برای جلوگیری از بوی بد زباله‌ها وجود دارد. مثلاً شما می‌توانید در ته سطل زباله‌ی خودجوش شیرین بپاشید تا به جذب بوهای بد کمک کند.

ایجاد چند سوراخ در ته سطل

برای سطل زباله‌های پلاستیکی که بیرون می‌برید باید در ته سطل خود سوراخ‌هایی ایجاد کنید. با این کار می‌توانید بدون نیاز به  تخلیه‌ی آب کثیف سطلتان را بشویید. برای زمانی که سطل خیلی کثیف است می‌توانید از صابون استفاده کنید. بگذارید سطل بماند تا خشک شود.حالا سطلتان مانند یک سطل نو خواهد بود.

دقت کنید کجا زباله‌ها را نگه می‌دارید

سطل زباله می‌تواند حشرات موذی و حیوانات را به خود جذب کند. همیشه باید به دنبال راهی برای جلوگیری از ورود حشرات باشید. متأسفانه سطل زباله‌ها یک مقصر بزرگ هستند. بهتر است زباله را زیاد در خانه‌ی خود نگه ندارید.