چه کنیم تا در هوای آلوده چشم ها دچار مشکل نشوند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه کنیم تا در هوای آلوده چشم ها دچار مشکل نشوند

مواد سمی و آلاینده هایی که روی لبه های چشم و مژه ها می نشینند، با ترشح چربی در سطح پوست وارد چشم شده و سبب سوزش، قرمز شدن، آب ریزش و التهاب چشم ها می شوند.

وی تاکید کرد که نیازی به استفاده از قطره های استریل چشمی برای رفع این آلودگی ها نیست.

** استفاده از چای برای شست و شوی چشم ها

جباروند با تایید استفاده از چای برای شست و شوی چشم ها در برخی موارد اظهار کرد: به بیمارانی که دچار بیماری یا عفونت های لبه پلک هستند، توصیه می شود که ابتدا با حوله گرم چند دقیقه لبه های پلک خود را گرم کنند و سپس با ماساژ دادن چربی ها و عفونت ها را از لبه پلک خارج کنند که پس از انجام این کار لبه های پلک شفاف و بی رنگ می شود.

وی افزود: همچنین بیماران میتوانند از چای گرم برای این منظور استفاده کنند زیرا چای به دلیل حالت انقباضی خود، التهابات و قرمزی چشم ها را برطرف میکند.

تکفارس آی آر

جباروند تاکید کرد: استفاده از چای گرم تنها برای بیمارانی توصیه می شود که عفونت لبه پلک دارند اما در سایر موارد مانند عفونت قرنیه نباید از آن استفاده کرد.

** احتمال صدمه چشمی در موتورسواران ۱۷ برابر خودروسواران

همچنین دکتر علی صادقی طاری استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکان ایران اظهار کرد: بیشترین مشکلات و عوارض چشمی پس از بیماری دیابت، به خاطر ضربه های چشمی است که به خصوص در موتورسواران شایع است و خطر نابینایی آنها را تهدید میکند.

وی ادامه داد: احتمال صدمات چشمی در موتورسواران ۱۷ برابر خودروسواران است که بیشتر آن به دلیل بی احتیاطی در رانندگی رخ می دهد.

** درمان تمام سرطان های چشمی در صورت تشخیص به موقع

www.takfars.ir

دبیر اجرایی بیست و ششمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران اظهار کرد: تمام سرطان های داخل و خارج چشمی در ایران به خوبی درمان می شوند به شرط آنچه به موقع تشخیص داده شوند.

صادقی طاری در مورد علائم این سرطان ها توضیح داد: علائم سرطان های داخل چشمی شامل اشکال در بخشی از میدان دید در بزرگسالان و مشاهده لکه سفید در مردمک یا انحراف چشم ها و برق داخل چشم در کودکان است.

وی افزود: علامت تومورهای بیرون چشم شامل ایجاد برجستگی روی پلک و تومور کاسه چشم شامل جلوآمدگی چشم ها می شود.

** بیست و ششمین کنگره انجمن چشم پزشکی ایران

مدیر اجرایی انجمن چشم پزشکان ایران در مورد برگزاری این کنگره در روزهای ۲۲ تا ۲۵ آذرماه در مرکز همایش های رازی اظهار کرد: این کنگره با حضور ۱۶۱ نفر از متخصصان چشم پزشکی سراسر کشور و ۱۹ میهمان از کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی برگزار می شود.

دکتر محمدابراهیم جعفری افزود: ۲۵۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است که از این تعداد ۲۲۶ مقاله پذیرفته شده که از میان آنها، ۱۰۳ مقاله به صورت سخنرانی و ۱۲۳ مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.

وی ادامه داد: دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز ۶ مقاله به این کنگره ارسال کرده است که چند مورد از آنها را خود ارائه خواهد کرد. همچنین در این کنگره ۳۱ کارگاه و ۱۰ سمپوزیوم برگزار خواهد شد.

جعفری از اجرای جراحی زنده و جشنواره فیلم و عکس با موضوع چشم پزشکی و انتخاب سه فیلم و سه عکس برتر در این حوزه خبر داد و افزود: در روز پیش کنگره نیز کارگاه های تخصصی با موضوعات قرنیه، شبکیه، گلوکوم، استرابیسم و کودکان برای مختصصان این رشته برگزار می شود که ۱۹ امتیاز بازآموزی دارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

نیاز یک انسان چند ساعت خواب در ۲۴ ساعت است
  1. چکار کنیم تا عوارض مصرف دارو کمتر بیمار را اذیت کند
  2. نوشیدن آب یا آب معدنی برای سلامتی بهتر است
  3. چرا تمام روز خسته هستم و برای رفع خستگی باید چه کار کنم
  4. از روی انگشتان دست بفهمید چه بیماری هایی دارید
  5. عوارض وحشتناک کاشت ناخن در خانم ها
  6. راهکارهای درمان همیشه استرس داشتن

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات