تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
آرایشی

چه کنیم تا در هوای آلوده پوست صورت خراب نشود

اولین قدم برای جلوگیری از هر آسیبی که ممکن است به پوست شما برسد استفاده از مرطوب کننده است. مرطوب کننده‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا پوست‌تان با نشاط شود و آبرسانی که روی پوست انجام می‌شود مثل یک لایه‌ی محافظ عمل می‌کند و جلوی رادیکال‌های آزاد و دیگر آلاینده‌های هوای آلوده را می‌گیرد تا روی پوست شما تاثیری نگذارد.

ضد آفتاب‌ها جلوی رادیکال‌های آزاد و اشعه‌های فرا بنفش را می‌گیرد. زمانی که این اشعه‌ها به پوست شما نرسد روند پیری پوست کاملا کند می‌شود. این روزها که آلودگی هوا بسیار جدی شده می‌توانید از ضد آفتاب‌ها استفاده کنید و به جنگ اشعه‌های مضری که از آلودگی‌ها ساطع می‌شوند بروید.

اصلا اجازه ندهید در طول شبانه روز پوست شما ذره‌ای احساس کثیفی کند. هر چند ساعت یک بار با پاک کننده‌ی ملایم بدون الکل پوست صورت‌تان را پاک کنید تا آلودگی‌ها از سطح پوست به داخل منافذ شما نفوذ نکنند. برای اطمینان بیشتر هر چند روز یک بار صورت‌تان را با بابونه‌ی دم کرده بخور بدهید تا کاملا از شر آلودگی‌ها خلاص شوید‌.

آب رفیق شفیق پوست شماست. از هر فرصتی استفاده کنید و آب بنوشید. این مایع حیات تاثیر عجیب و شگرفی روی سلامتی بدن شما خصوصا پوست‌تان دارد و تمام آلودگی‌هایی که در بدن‌تان است را دفع می‌کند و علاوه بر آن به آبرسانی پوست بدن‌تان سرعت بیشتری می‌دهد تا از شر چین و چروک‌ها رها شوید.

در وعده‌های غذایی‌تان، موادی را بگنجانید که دارای ویتامین‌های C و E هستند. این دو ویتامین جزو ضروری‌ترین ویتامین‌هایی هستند که برای پوست مناسبند و روی آن تاثیر می‌گذارند. مصرف سبزیجات، میوه‌ها و آب میوه‌ها کمک خوبی در این هوا هستند که علاوه بر حفظ پوست شما دربرابر آلودگی‌ها، مقاومت بدن‌تان را هم بالاتر می‌برند تا گرفتار بیماری نشوید.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››