تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
خانه داری

چه کنید تا استخر شما همیشه سالم و تمیز باشد

image چه کنید تا استخر شما همیشه سالم و تمیز باشد

برای مراقبت از استخر به طور منظم PH آب استخر را بررسی کنید

یکی از مهم ترین موارد موثر روی سلامت آب استخر، PH آن است. برای استخرها باید تعادل PH را حفظ کنید تا هم فرصت رشد باکتری ها فراهم نشود و هم به تجهیزات استخر و شناگران آسیب نرسد. PH پایین، استخر را اسیدی و PH بالا، استخر را قلیایی می کند. یادتان باشد بهترین بازه برای PH استخر عددی بین ۷.۲ تا ۷.۶ است. بنابراین باید به طور منظم آب استخر را رصد کنید و PH آن را با کیت های مخصوص اندازه گیری کنید. سپس با کمک مواد شیمیایی مخصوص، آن را متعادل کنید.

همیشه استخر را برس بکشید

اگر از جاروبرقی یا جاروی اتوماتیک استخر استفاده کنید، ممکن است برای برس کشیدن استخر تنبل شوید. اما باید بدانید که کشیدن برس در استخر در کنار جارو کردن آن باعث حفظ سلامتی و پاکیزگی آب استخر می شود. گوشه ها، دیواره های دور از چشم، پله ها، اطراف نردبان ها و شکاف ها ممکن است هنگام جارو کردن استخر نادیده گرفته شوند. بنابراین زمینه برای رشد جلبک ها و نیز رسوب آب مهیا می شود. بنابراین یک برنامه منظم برای برس کشیدن استخر داشته باشید.

تکفارس آی آر

از سیستم فیلتراسیون به درستی استفاده کنید

یادتان باشد که سیستم فیلتراسیون استخر یکی از مهم ترین بخش های آن است. فیلتر استخر وظیفه تصفیه آب و جدا کردن ذرات و زباله های آن را بر عهده دارد. بنابراین بهتر است حداقل روزی ۸ ساعت این سیستم را روشن بگذارید تا آب به خوبی در تجهیزات استخر گردش کند و آلودگی ها از آن جدا شود. طوری سیستم گردش آب را انتخاب و تنظیم کنید که در یک روز کل آب استخر حداقل یک بار گردش کند.

تجهیزات استخر را سرویس کنید

بدون شک برای شما هم خوشایند نیست که ناگهان پمپ استخرتان از کار بیفتد یا آب استخر سرد و کثیف شود. همه این مشکلات زمانی اتفاق می افتد که شما تجهیزات استخر را فراموش کنید. به طور معمول هیتر استخر و پمپ آن نیاز به مراقبت و سرویس منظمی دارند. همچنین سایر تجهیزات مانند فیلتر نیز باید هرازگاهی تمیز و سرویس شود. مراقبت و بررسی منظم تجهیزات استخر شما از صرف هزینه های ناگهانی و بسیار بالا ایمن می کند.

از جاروی اتوماتیک برای مراقبت از استخر و رفع جلبک استفاده نکنید

www.takfars.ir

همیشه می گویند پیشگیری بهتر از درمان است. پیشنهاد می کنیم با کمک مواد شیمیایی مخصوصی مانند کات کبود یا سولفات مس، استخر را در برابر رشد جلبک مقاوم کنید و بدرستی از استخر خود مراقبت کنید. اگر به هر دلیلی در اسنخر شما جلبک رشد کرد، با جاروی اتوماتیک آن را جارو نکنید. برای این کار بهتر است از جاروی دستی استخر و برس کمک بگیرید تا به طور کامل جلبک ها را از بدنه استخر جدا کنید. سپس با کمک گردش آب استخر و مواد شیمیایی، آن ها را از استخر خارج کنید. اگر استخر شما جلبک دارد، فیلتر را در حالت Waste بگذارید.

در بکواش فیلتر تعادل را رعایت کنید

همان طور که می دانید فیلترها نقش حیاتی در تصفیه و تمیزی آب استخر دارند و یکی از تجهیزات ضروری استخر به شمار می روند. فیلترها بعد از مدتی از کثیفی ها و ذرات مختلف پر می شوند و به همین دلیل نیاز به بک واش دارند. این عملکرد با روش خاصی با کمک فشار آب ذرات را فیلتر خارج می کند. بنابراین هرازگاهی باید این کار را برای فیلتر استخر انجام دهید.

از طرفی توجه کنید که در بکواش فیلتر زیاده روی نکنید. این کار می تواند کارایی فیلتر شما را کاهش دهد و عمر آن را کم کند. بنابراین بهتر است برای اینکه نیاز فیلتر را برای بک واش یا شستشوی معکوس بدانید، به فشارسنج توجه کنید. بهتر است عدد فشارسنج فیلتر بین ۱۰ تا ۱۵ باشد.

قبل از تعطیل کردن استخر مواد شیمیایی اضافه کنید

اگر استخر روباز دارید و زمستان ها از استخر خود استفاده نمی کنید، باید حتما قدم های بستن استخر را با دقت انجام دهید و از استخر خود بخوبی مراقبت کنید. یکی از مهم ترین کارها قبل از بستن استخر در زمستان، اضافه کردن مواد شیمیایی به استخر است. شما باید به استخر خود مواد شیمیایی مورد نیاز را اضافه کنید و روی استخر را با روکش مخصوص بپوشانید تا در این مدت آب استخر کثیف نشود و جلبک در آن رشد نکند.

تعادل سختی کلسیم را رعایت کنید

اگر سختی کلسیم در آب زیاد شود، به مرور زمان باعث رسوب گرفتن استخر می شود. اگر نسبت به میزان کلسیم زیاد در استخر بی توجه باشید، ممکن است تجهیزات استخر شما به مرور آسیب ببینند. از طرفی میزان متعادل کلسیم در آب می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد و طول عمر بدنه استخر و فیلتر را افزایش می دهد. میزان استاندارد سختی کلسیم در آب استخر حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ ppm است.

شوک دادن به استخر را برای مراقبت از استخر به درستی انجام دهید

مراقبت از استخر را باید بصورت اصولی انجام داد. وقتی که می خواهید غلظت کلر در آب را افزایش دهید یا به آب شوک بدهید، باید نکاتی را رعایت کنید تا به استخر، تجهیزات و شناگران آسیبی وارد نشود. برای این کار بهتر است شب ها به استخر شوک بدهید، زیرا کلر در طول روز به راحتی بخار می شود. همچنین بهتر است شوک استخر را از طریق اسکیمر آن انجام ندهید، زیرا این کار می تواند مشکلاتی را در تجهیزات استخر به دنبال داشته باشد.

تک فارس

فراموش نکنید که مواد شیمیایی برای شوک دادن به استخر را مستقیما درون استخر نریزید. این کار باعث می شود که تعادل به هم بریزد و توزیع یکسان انجام نشود، برای این کار بهتر است مواد شیمیایی مانند قرص کلر را ابتدا در آب محلول کرده و سپس به استخر اضافه کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››