چه کنم سرعت گوشی جدیدم بعد از چند ماه کند شده

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه کنم سرعت گوشی جدیدم بعد از چند ماه کند شده

image چه کنم سرعت گوشی جدیدم بعد از چند ماه کند شده

برنامه هایی که به آنها نیاز ندارید را پاک کنید

همه ما می دانیم منظور از برنامه هایی که به آنها نیاز ندارید چیست. بازارهای گسترده و سهولت در نصب برنامه ها باعث شده کاربران اندروید بتوانند به راحتی برنامه های زیادی برای دستگاهشان دانلود کنند. اغلب آنها چند باری از این برنامه ها استفاده میکنند و بعد از آن دیگر با آنها کاری ندارند. چنین برنامه هایی با استفاده از منابعی مانند چرخه های CPU برای سرویس های پس زمینه و اشغال بلوک های حافظه باعث کند شدن دستگاه می شوند. پس این نکته را فراموش نکنید: اگر از آیکون برنامه ای خوشتان آمده یا برای تفریح میخواهید چند باری از یکی از آنها استفاده کنید، بعد از مدتی وقتی فهمیدید خیلی وقت است که از برنامه مذکور استفاده نکرده اید آنها را پاک کنید. برای پاک کردن برنامه ها هم به بخش تنظیمات (Settings) دستگاه بروید و در آنجا قسمت مدیریت برنامه ها را پیدا کنید (app manager یا apps). بعد به بخش Downloaded بروید تا فهرستی از برنامه هایی که روی دستگاهتان نصب است پیدا کنید. با تپ کردن روی هر کدام جزئیاتی به نمایش در می آیند و همانجا می توانید گزینه uninstall را ببینید.

فضای ذخیره سازی دستگاه را خالی کنید

پس از مدتی استفاده، مقادیر بسیار زیادی از داده های بی مصرف روی دستگاهتان جا خوش خواهند کرد. تصاویری که با دوربین گرفته اید و خوب در نیامده اند، اسکرین شات ها و آهنگ ها هم جزو این دسته از داده ها هستند. پیشنهاد می کنیم سری به پوشه downloads دستگاه بزنید و در آنجا مجموعه بی نظیری از اطلاعات بی مصرف و به درد نخور را پیدا کنید! خوشبختانه پاک کردن آنها خیلی راحت است. کافی است گالری را باز کنید و در پوشه های مختلف کمی وقت بگذرانید، با هر چیزی که به نظرتان بی فایده آمد تعارف نکنید و از قسمت تنظیمات پاکش کنید. همچنین در همان پوشه downloads یا Bluetooth هم مقادیر زیادی فایل های عجیب و غریب با فرمت هایی مثل zip و txt هم پیدا خواهید کرد. به عنوان مورد آخر هم در تنظمیات گوشی به قسمت Storage بروید و آنجا روی بخش Misc تپ کنید تا فهرستی از فایل های متفرقه ای فضای دستگاه را اشغال کرده اند مشاهده کنید. هر چیزی را که دیگر به آن احتیاج ندارید پاک کنید. راحت!

تکفارس آی آر

اطلاعات Cache شده را پاک کنید

داده های Cache به خودی خود چیز بدی نیستند. برای مثال یکی از کاربردهای آنها ذخیره کردن عکس های کوچکی است که وقتی گالری دستگاه را باز میکنید نمایش داده می شوند تا بتواند عکس اصلی را انتخاب کنید. برنامه ای که نویسندگان آن حرفه ای باشند خودش می داند هر چند وقت یک بار باید حافظه cache را پاک کند تا سرعت دستگاه کم نشود. اما همه برنامه نویس ها که حرفه ای نیستند. همچنین برنامه هایی که به ندرت از آنها استفاده میکنید هم برای خودشان داده های cache درست میکنند که باید هر چند وقت یک بار از خجالتشان در بیایید. اگر تصمیم دارید cache یک برنامه خاص را پاک کنید به صفحه اطلاعات برنامه بروید (همان صفحه ای که وقتی می خواستید برنامه را پاک کنید باید به آن سر بزنید) و از آنجا گزینه clear cache را انتخاب کنید. اما اگر به سیم آخر زده اید و میخواهید cache همه برنامه ها را با هم پاک کنید settings را باز کنید، به صفحه device storage بروید و در انتهای این صفحه cached data entry را پیدا کنید. با تپ کردن روی این گزینه سوالی از شما پرسیده می شود که باید به آن پاسخ مثبت بدهید. به این ترتیب داده های cache همه برنامه ها پاک می شوند.

microSD را گرد گیری کنید

همه دستگاه های اندرویدی قابلیت استفاده از کارت حافظه را ندارند، اما اگر دستگاه شما چنین قابلیتی دارد و تا به حال توجهی به آن نکرده اید احتمالا بخشی از کندی دستگاه به همین دلیل است. در این قسمت راهی را با هم به اشتراک می گذاریم که می تواند در این راه کمک قابل توجهی کند. البته پیش از هر چیز این نکته را در نظر بگیرید که شاید بعضی از برنامه هایتان بعد از انجام این مرحله از کار بیفتند و مجبور باشید دوباره آنها را نصب کنید، پس حواستان به این یک مورد باشد. فرآیند کار ساده است. کارت حافظه را از دستگاه خارج کرده و به کمک رابط های ویژه آن را به کامپیوترتان وصل کنید. بعد به درایوی که اضافه شده (و در واقع همان کارت شماست) بروید و همه اطلاعات را کپی کرده و در پوشه ای روی سیستم paste کنید. حالا کارت را دوباره به دستگاه وصل کنید و در قسمت تنظیمات کارت حافظه آن را فرمت کنید تا همه اطلاعت موجود در دستگاه پاک شوند. بعد دوباره کارت را به کامپیوتر وصل کنید و فایل هایتان را مجددا روی کارت کپی کنید. در نهایت هم microSD را وارد دستگاه کنید.

اگر جواب نگرفتید factory reset کنید

www.takfars.ir

ما هم قبول داریم که ریست کردن دستگاه کار خوشایندی نیست. معمولا در این فرایند اطلاعات از دست می روند و جدا از این، فرایند بک آپ گرفتن و راه اندازی مجدد گوشی چند ساعتی وقتتان را خواهد گرفت. اما به هر حال بعضی اوقات باید چیزهایی را فدا کنید تا به چیزهای بهتر برسید! با factory reset کردن دستگاه همه چیز پاک می شود و دستگاه شما دقیقا به شرایط آکبندی که آن را خریده اید بر می گردد. برای این کار به بخش تنظیمات دستگاه بروید، در اینجا باید دنبال گزینه هایی مانند backup and restore یا privacy بگردید و بعد factory reset را انتخاب کنید. باز هم تاکید می کنیم تا زمانی که همه جوانب این کار را در نظر نگرفته اید از factory reset استفاده نکنید چون همه مخاطبین و پیام ها و موارد شبیه به این ها پاک خواهند شد.

چه کنید تا شارژ گوشی خیلی دیر تمام شود
  1. چند شعر خواندنی برای تبریک پیامکی غدیر خم
  2. مقاله کامل درباره برند معروف لباس لوازم آرایشی و بهداشتی شانل
  3. شعر و مولودی های زیبا برای تبریک میلاد حضرت علی (ع )
  4. عکس ولادیمیر پوتین در حال نظارت بر پرتاب فضا پیمای سایوز روسی
  5. مدل های جدید و شیک کیک های عروسی
  6. چه مدل گوشی از گوشی آیفون بهتر و شیک تر است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات