چه کنم تا در زندگی ام شادی داشته باشم

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه کنم تا در زندگی ام شادی داشته باشم

image چه کنم تا در زندگی ام شادی داشته باشم

▪ مقایسه کردن خود با دیگران

برنه براون جمله بسیار زیبایی دارد:مقایسه، شادی را می کشد. در مسیر خود بمانید.

وقتی به این هیولا ب ها می دهیم در واقع نارضایتی خود را تضمین کرده ایم. مطمئنا این طبیعی است که نسبت به زندگی دیگران کنجکاو شویم، اما گاهی ممکن است این حس ساده به مرور تبدیل به وسواس شود. مقایسه باعث شکل گرفتن خشم و قربانی شدن ذهن می شود.

اعتیاد به مقایسه، درست مانند دیگر اعتیاد ها مخرب است:اما ما توانش را داریم که با کنترل سرنوشت خود جلوی این عادت را بگیریم. عاشق موهبت ها، معایب و تجربیات خود شوید. دلیلی وجود دارد که فقط یکی از شما در این دنیا هست. تنها کسی که هر روز باید تلاش کنید، بهتر از او شوید خودتان هستید.

▪ پافشاری روی احساس پشیمانی

تکفارس آی آر

اینکه تجربیات گذشته خود را دوباره به یاد بیاوریم و از آن ها درس بگیریم کاری سالم و طبیعی است. گاهی لازم است از برخی تصمیماتی که توسط خودتان گرفته شده، ابراز پشیمانی کنید، چون نتیجه اش آنچه می خواستید نشده است. سعی کنید از این حس پشیمانی درس بگیرید و سپس دوباره به حرکت درآیید. اگر این کار را نکنید، خودتان را اسیر یک تلخی کرده اید. من زمان زیادی را صرف پشیمانی درباره چیزهایی کردم که دیگر نمی توانستم تغییر دهم و انواع سناریو ای کاش در ذهنم تصور می کردم. گذشته شما را به اینجا آورده، پس نسبت به اشتباهاتی که انجام دادید و اجازه دادند شخصیت فعلی تان شکل بگیرد سپاسگذار باشید.

▪ نپذیرفتن خودِ واقعیشان

هیچ چیز الهام بخش تر از دیدن افرادی نیست که از صمیم قلب خود را پذیرفته و در آغوش گرفته اند. شادی واقعی تن ها زمانی به دست می آید که در مسیر آنچه ذهن، بدن و روحمان می خواهد گام برداریم. من بیشتر دوران نوجوانی و جوانیم را به تنفر از هرچه درباره خودم بود گذراندم و سعی کردم خودم را بر این اساس تغییر دهم. در واقع به کلی فراموش کرده بودم که شاد بودن یعنی چه. تن ها زمانی متوجه این احساس شدم و آن را درک کردم که یاد گرفتم خودم را بپذیرم.

▪ آوردن ناراحتی های بی مورد به زندگی

تا زمانی که ما انسان ها درگیر ارتباط های انسانی مان باشیم، سطوحی از ناراحتی را نیز تجربه خواهیم کرد. چیزی که باید خود را از آن دور کنید درگیر شدن در روابطی است که پیوسته غم و اندوه و خستگی برایتان به همراه دارند و در کل مسموم هستند و هیچ گونه بهبود، حمایت و انرژی بخشی در خود ندارند.

www.takfars.ir

همین که به خودتان اجازه اهمیت دادن به کسی را دادید حذف کردن آن شخص دیگر برایتان دشوار خواهد بود. یک گام به عقب بردارید و مشخص کنید آیا این رابطه برایتان شادی می آورد و یا قرار است پیوسته از حس شادیتان کم کند. اگر در آن شادی ندیدید، بهتر است مدتی از آن دوری کنید. اگر متوجه شدید واقعا دلتان برای برخی از عناصر آن رابطه تنگ شده است سعی کنید آرام آرام برش گردانید تا ببینید می توانید این رابطه را مجدد به روشی مثبت بازسازی کنید یا خیر.

▪ فراموش کردن اینکه شادی کاری درونی است

مهم نیست که چقدر پول در حساب بانکی مان داریم یا بعد از اسممان چه عنوانی می آید. دستاورد ها و رفاه خارجی خوب و دوست داشتنی است، اما اگر اجازه دهید شادی تان بسته به چیزهای خارجی باشد کل زندگی تان را صرف چیزی بیهوده کرده اید. شروع و پایان شادی از درون شکل می گیرید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

جدیدترین تست روانشناسی شناخت همسر
  1. چطور در مورد کارهای مهم خود تصمیمات درست بگیرید
  2. آیا حس های بد و منفی می تواند سلامتی را از شما بگیرد
  3. چطور یک فروشنده خوب و خوش برخورد با فروش بالا باشم
  4. اگر فرزند شما با یاد گرفتن ریاضی مشکل دارد بخوانید
  5. نشانه های یک شوهر خوب و وفادار چیست
  6. آموزش بازی های ساده داخل خانه با بچه ها

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب