image چه کفشی برای بچه های مدرسه ای مناسب است

کفش سبک

اگر راحتی کفش و سبکی آن برایتان مهم است و فرزندتان زیاد اهل دویدن و ورزش نیست و فقط برای روزهای عادی مدرسه برایش دنبال کفش می گردید، اجازه دهید چنین مدل کفش هایی را انتخاب کند. این کفش ها برای پیاده روی مناسب هستند اما زیاد انعطاف ندارند و باید به تودوزی آنها هم دقت کنید ولی کاملا نقاط مختلف پا را پوشش می دهند و باعث می شوند به زودی احساس خستگی نکنند.

نکته: این کفش برای پیاده روی طولانی و ورزش مناسب نیست.

بهترین مدل برای دانش آموزان از مرحله پیش دبستانی گرفته تا دبیرستان و فارغ التحصیلی کفش های اسپرتی هستند که به کفش دو معروف اند. این کفش ها در عین حال که سبک هستند، کفه های ضخیم دارند، در مدل های فراوانی تولید شده اند، رنگ های متنوعی دارند، ماندگاری شان زیاد است و به راحتی می توان آنها را شست. این کفش ها برای دخترها و پسرها در مدل های فراوان تولید شده اند.

نکته: جنس نامرغوب این کفش ها نه تنها سبک نیست بلکه انعطاف ندارد و می تواند آسیب زیادی به پا وارد کند.

کفش پلاستیکی

این مدل کفش ها هم که از پلاستیک متراکم ساخته شده اند، برای فصل مدرسه مناسب و خیلی سبک هستند، کفه پهن و به اندازه دیگر مدل کفش های ورزشی نرمی و لطافت ندارند اما کاملا محافظ پا و مناسب برای پیاده روی و دو هستند.

کفش ساق دار

اگر فرزندتان دانش آموز دبستان یا راهنمایی است، بهتر است یک کفش ساق دار برای او انتخاب کنید. این کفش ها تا بالای قوزک پا را پوشش می دهند و احتمال آسیب را به حداقل می رسانند، مخصوصا اگر فرزندتان سر به هواست و زیاد پایش لیز میخورد. رنگ و مدل این کفش ها هم بسیار متفاوت است و طراحی دخترانه و پسرانه دارد.

نکته: حتما به تودوزی کفش دقت کنید که پا را اذیت نکند و کفه آن به اندازه کافی انعطاف داشته باشد.

کفش ورزشی

این مدل کفش ها به کفش دو شباهت زیادی دارند اما سبک تر از آنها هستند و کفه باریک تری دارند و برای مدرسه کاملا مناسب اند. علاوه بر اینها، پای دانش آموز در مدت طولانی ای که داخل کفش است، گرم نمی شود.

نکته: این مدل تنوع رنگ و جنس زیادی دارد.

کفش ماراتن

اگر فرزند شما زیاد اهل راه رفتن و ورزش و دویدن است، این مدل کفش که اختصاصا برای ورزش هایی مانند بسکتبال ، تنیس و… طراحی شده، مناسب او است. کفه آن همان طور که در تصویر می بینید، این امکان را به وجود می آورد که به راحتی روی سطح های نرم مانند چمن راه برود و بدود.

نکته: قیمت این کفش ها کمی بالاتر از باقی مدل هاست.

کفش هواکش دار

درست است که با خنک شدن هوا، از عرق کردن و بوگرفتن و خارش پا در کفش راحت می شویم اما باید بدانید اگر هوا نتواند داخل کفش نفوذ کند یا از بیرون وارد آن شود، خستگی پاها مضاعف می شود. این مدل کفش های تهویه دار (سوراخ هایی که روی کفش است) برای دانش آموزان بسیار مناسب هستند.