چه کار کنم این همه نگران نباشم

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه کار کنم این همه نگران نباشم

image چه کار کنم این همه نگران نباشم

انسان مى تواند افکار خویش را کنترل کند و نگرانى را از مغز دور سازد، از غم و اندوه جانکاه برهد و شادمان و خاطر جمع زیست کند و این کار وقتى ممکن است که راه مهار کردن و مبارزه با نگرانى هاى فکرى را بداند و بفهمد که باید چگونه به جنگ نگرانى برود و از همه بهتر باید علل و عوامل آنرا دریابد و بداند چه چیزى موجب نگرانى شده است .

بنابراین وقتى در بررسى هاى خویش ، موجبات آنرا دریافت ، آنگاه مى تواند براى هر یک از راه ویژه آن وارد مبارزه شود و آنرا چاره جویى کند. مثلا ناراحتى و نگرانى اگر در اثر امراض جسمى و بیماریهاست ، باید پیش از آنکه به مرحله غیر قابل علاج برسد، به پزشک متخصص مراجعه کرد تا با به کار بستن دستورها و راهنمایى هاى او و استراحت ، بهبود یابد.

ونیز فراموش نکند که تلقین در ایجاد یا شدت بیمارى موثر است ؛ ممکن است انسان سالمى با این تلقین که : بیمار است دچار نگرانى شدید شود و همین تلقین بیجا او را ناتوان مى کند. برعکس با تلقین سلامتى مى تواند تدریجا بهبود یابد. این شیوه در بسیارى از بیمارى ها به ویژه بیمارى هاى روان تنى خیلى موثر است و اگر پس از مراجعه و مداوا در اثر تلقین ، بهبود نیافت و یا مریضى ، غیر قابل علاج تشخیص داده شده باشد با بردبارى و با سرگرمى ها و مطالعه ، آن را فراموش کند تا با این روش ، از بیمارى جلوگیرى یا از شدت آن بکاهد.

ولى همانگونه که اشاره شد؛ اکثر نگرانى ها فکرى است و همین نگرانى هاى فکرى خود تولید انواع بیمارى هاى روانى و جسمى را مى کند.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خانم ها دوست دارند همسرش چطور با آنها رفتار کند
  1. اگر به تازگی شغل و درآمد خود را از دست داده اید باید چه کنید
  2. چرا مرتبا نگرانی و استرس در من بیشتر می شود
  3. چطور با همسرم رابطه خوب و محکمی داشته باشیم برای همیشه
  4. چه شوخی هایی را نباید با همسرم انجام بدهم
  5. چطور بفهمم با همسرم رابطه خوبی دارم یا نه
  6. چطور میتوانم مثل بقیه شاد و خوشبخت زندگی کنم

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب