چه کارهایی باعث می شود گوشی شما زود خراب شود

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه کارهایی باعث می شود گوشی شما زود خراب شود

image چه کارهایی باعث می شود گوشی شما زود خراب شود

▪ هرگز از پین های فلزی برای تمیز کردن درگاه شارژ استفاده نکنید.

اجسام فلزی مانند پین، سنجاق، چاقو یا گیره کاغذ باعث خراش درگاه گوشی شما می شوند. یکی از بهترین ۲ گزینه یک خلال دندان است که به اندازه کافی کوچک است که داخل درگاه قرار بگیرد و تمام لبه های آن را را تمیز کند. گزینه دوم یک کمپرسور هوا است که می تواند تمام گرد و غبار و زباله ها را از بین ببرد. از دمیدن با دهان خود در داخل درگاه خودداری کنید زیرا نفس شما حاوی ذرات آب است که می تواند آسیب بیشتری به درگاه بزند.

▪ گوشی خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید

قرار دادن گوشی در معرض نور خورشید، باعث می شود احتمالاً شارژ شدن تلفن شما بیشتر طول بکشد زیرا قرار گرفتن در معرض نور خورشید روند شارژ را کند می کند. نه تنها این، بلکه صفحه نمایش گرما را خیلی سریع جذب می کند و به طور غیرمنتظره ای شروع به خراب شدن می کند. در بدترین حالت، تلفن شما ممکن است به شدت داغ کند و برای محافت از خود خاموش شود.

تکفارس آی آر

▪ اجازه ندهید باتری به ۰٪ برسد

بهترین درصد عمر باتری بین ۲۰ تا ۸۰ درصد است. هرگز نباید اجازه دهید قبل از شارژ کردن گوشی تان به ۰% برسد و پر کردن آن تا ۸۰% ممکن است باتری را خسته کند. با این حال، ممکن است برای بسیاری از شما چندان کاربردی نباشد و در مدت زمان کوتاهی خالی شود، بنابراین ۸۰٪ را به عنوان سقف خود نگه دارید.

▪ تلفن خود را به مدت طولانی زیر آب نگذارید، حتی اگر گفته می شود در برابر آب مقاوم است

برخی از سازندگان می گویند که تلفن شما می تواند به خوبی زیر آب بماند، اما توصیه نمی شود گوشی خود را بدون دلیل در آب بگذارید زیرا باعث آسیب گوشی هوشمند شما می شود . اگر به طور تصادفی در یک گودال بیفتد یا در باران خیس شود، طبیعی است اما نگه داشتن آن برای مدت طولانی زیر آب هوشمندانه نیست. ۵-۳۰ دقیقه زمان معقولی است زیرا قرار گرفتن در معرض رطوبت می تواند باعث آسیب سخت افزاری شود که هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

▪ برنامه ها را از فروشگاه های تایید نشده دانلود نکنید

www.takfars.ir

بسیاری از مردم سعی می کنند اپلیکیشن ها را به صورت رایگان دانلود کنند تا مجبور نباشند برای نسخه های اصلی پولی بپردازند. با این حال، آنها متوجه نمی شوند که با دانلود برنامه، بدافزارهای مضر را نیز دانلود می کنند. به همین دلیل است که باید از فروشگاه های برنامه رسمی که دارای رتبه بندی و بررسی برای همه برنامه ها هستند، برنامه را بگیرند. برای راهنمایی بیشتر، مطمئن شوید که برنامه آنتی ویروس شما روشن است تا بتواند هر بدافزاری را که قصد ورود به دستگاه شما را دارد شناسایی کند.

▪ هیچ وسیله ای را با خود به حمام نبرید

بردن تلفن همراه خود به حمام نه تنها مضر است، بلکه می تواند برای گوشی و خودتان نیز خطرناک باشد. ممکن است هنگام حمام کردن آن را در کنار خود در حال شارژ بگذارید. یک اشتباه کوچک می تواند منجر به افتادن گوشی و شارژر در وان و برق گرفتگی مرگبار شود.

▪ از محصولات پاک کننده خانگی برای تمیز کردن صفحه نمایش خود استفاده نکنید

اگر فکر می کردید که آیا می توانید از یک پاک کننده پنجره برای لپ تاپ خود استفاده کنید، پاسخ یک نه بزرگ است. مواد شیمیایی موجود در آن، به ویژه آمونیاک، برای صفحه نمایش شما آسیب زننده و خشن هستند. به همین دلیل است که شما به یک پاک کننده ساخته شده برای صفحه نمایش یا فقط آب و یک پارچه میکروفیبر نیاز دارید. بهترین راه این است که ابتدا پارچه را خیس کنید و سپس به آرامی روی صفحه بکشید. همچنین، نمی خواهد فشار زیادی روی صفحه نمایش وارد کنید زیرا می تواند باعث ایجاد نقاط مرده شود و در نهایت، تحت هیچ شرایطی از دستمال کاغذی استفاده نکنید، زیرا باعث خراش صفحه نمایش شما می شود.

▪ لپتاپ خود را به وسیله صفحه نمایش بلند نکنید

بلند کردن لپتاپ توسط صفحه نمایش ایده بدی است و می تواند به لپتاپ شما آسیب برساند تا جایی که نیاز به خرید یک لپ تاپ جدید داشته باشید. اعمال فشار زیاد به لولاها باعث آسیب به کل صفحه نمایش و شکستن لولاها می شود. بهترین راه برای بلند کردن لپتاپ این است که آن را با دو دست از هر طرف بگیرید و به آرامی روی سطحی صاف بگذارید. به خاطر داشته باشید که نگه داشتن لپتاپ روی سطوح ناهموار می تواند باعث خم شدن آن شود.

پایان دنیا افسانه یا یک حقیقت تلخ
  1. پخش موسیقی مثل دستگاه گرامافون با گوشی اندرویدی

  2. آموزش نحوه نصب کیبورد iPhone آیفون بر روی گوشی های اندروید

  3. چطور حافظه مصرفی گوشی اندرویدی را پاک و خالی کنید

  4. آموزش تصویری حذف فلش کنار آیکون های میز کار ویندوز

  5. چطور فایل های شخصی را در گوشی مخفی کنید

  6. دعایی برای رونق گرفتن کسب و کار و کاسبی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات