چه کارهایی باعث میشود بقیه ما را بی ادب بدانند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه کارهایی باعث میشود بقیه ما را بی ادب بدانند

image چه کارهایی باعث میشود بقیه ما را بی ادب بدانند

▪ ریختن زباله روی زمین و این تفکر که توسط ماموران شهرداری جمع آوری می شود بسیار زشت است. باید به یاد داشته باشید که هیچ کس مسئول جمع کردن زباله های شما نیست و هدف از قرار دادن سطل های عمومی در سطح شهر، حفظ نظافت محیط زندگی همه انسان هاست و شما باید به تمیزی آن اهمیت بدهید.

▪ خیره شدن به دیگران برای مدت طولانی زمانی که در یک محیط اجتماعی مانند خیابان یا مترو هستید، کار بسیار زشتی است.

▪ قطع کردن حرف دیگران زمانی که در حال صحبت کردن هستند، عجول بودن و بی ملاحظگی شما را نشان می دهد.

▪ بلند حرف زدن در جمع و محیط های عمومی چه با تلفن و چه با همراهتان، یکی از آزاردهنده ترین عادت ها است و باید ترک شود. احترام به آسایش دیگران جزو رفتارهای مهم اجتماعی به حساب می آید.

تکفارس آی آر

▪ دست دادن خیلی محکم یا خیلی بی حال نشان دهنده مشکلات شخصیتی در شما است. همیشه موقع دست دادن به تجربه مثبت آن فکر کنید و به صورت عادی و برای مدت نه چندان زیادی دست مخاطبتان را بفشارید.

▪ پچ پچ کردن، آهسته حرف زدن و خندیدن مرموز در حضور دیگران بسیار زشت و ناپسند است و بی احترامی شما به جمع و حاضران آن را نشان می دهد.

▪ استفاده مداوم از تلفن همراه زمانی که با شخص دیگری در حال مکالمه یا وقت گذراندن هستید، می تواند برای مخاطب شما بسیار آزار دهنده و نشانه بی میلی شما باشد. در حقیقت نوعی بی احترامی به حضور همراهتان به حساب می آید و باید کنترل شود.

▪ حمله به حریم شخصی و باورهای درونی دیگران زمانی که در حال بحث درباره موضوعی هستید، کار بسیار ناپسندی است.

▪ مسخره کردن و خندیدن به اشتباهات و خطاهای دیگران بسیار زشت و است و نشانه بی احترامی کامل به شخص مقابل است و باید ترک شود.

www.takfars.ir

بی توجهی به وقت و برنامه ریزی مشخصی که از قبل تعیین شده، نشانه بی مسئولیتی و در عین حال بی احترامی به مخاطب شما خواهد بود.

▪ پرخوری و زیاده روی در مهمانی ها نشانه بی احترامی به شخصیت خود شما و در عین حال مهمان نوازی میزبان شما است. همیشه در همه حال تعادل را رعایت کنید.

▪ بهداشت ضعیف و رفتارهای ناخوشایند بهداشتی در حضور دیگران بسیار زشت بوده و حس منفی به مخاطبان شما القا می کند. رسیدگی نکردن به وضع ظاهری و تمیزی و معطر بودن پوشش شما به نوعی نشانه بی ارزشی شخص مقابلتان است.

▪ به کار بردن کلمات زشت و ناپسند و استفاده از الفاظ رکیک به خصوص در حضور خانواده ها و کودکان، نشانه بی شخصیتی است.

▪ اگر در هنگام مکالمه و گفتگو با دیگران به جایی غیر از چهره فرد نگاه می کنید، بهتر است هر چه سریع تر این عادت زشت و ناشایست خود را ترک کنید. برقراری ارتباط چشمی در داشتن تجربه مثبت هنگام مکالمه بسیار اهمیت دارد.

▪ کشیدن سیگار و استعمال دخانیات در جمع و به خصوص در کنار کسی که مانند شما عادت به مصرف این موارد ندارد، بسیار زشت و بی مبالاتی است. دیگران مجبور نیستند عادت های اشتباه شما را تحمل کنند.

▪ بدگویی از دیگران در جمع به خصوص زمانی که شخص مورد بحث در جمع حضور نداشته باشد، رفتار درستی نیست.

▪ فضولی کردن و کنجکاوی بیش از حد در مواردی که به شما ارتباطی ندارد باید ترک شود.

▪ سکوت غیرعادی یا عبوس بودن در جمع مخصوصا اگر این جمع دوستانه باشد، بسیار ناخوشایند است و احساس بدی به مخاطبان شما می دهد. حتی اگر حضور در جمعی را دوست ندارید، سعی کنید حتی به مقدار کم با دیگران تعامل داشته باشید و به احساسات آن ها احترام بگذارید.

▪ جویدن غذا یا آدامس با دهان باز و تولید صداهای ناهنجار در حضور جمع بسیار ناپسند است و باید ترک شود.

تک فارس

▪ بی احترامی به حق و حقوق دیگران و رعایت نکردن نوبت و همچنین تلاش برای جلو زدن در صف نشانه بی شخصیتی است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خیلی استرس دارم از این وضع خسته ام چه کنم
  1. چه کنید تا در محل کار خود احساس شادمانی کنید

  2. چطور در طول روز کاری وقت اضافی داشته باشید

  3. کارهایی که در دهه سوم زندگی نباید وقت خود را تلف آن کنید

  4. چه کنید تا در محیط کاری پیشرفت کنید و ترفیع بگیرید

  5. اولین روز کاری خود را چطور باید شروع کنید

  6. چه کنم تا در دانشگاه محل کار و باشگاه اعتماد به نفس داشته باشم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات