چه چیزی باعث میشود یک نفر عاشق شما شود

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه چیزی باعث میشود یک نفر عاشق شما شود

image چه چیزی باعث میشود یک نفر عاشق شما شود

۱۴ عامل روانشناختی که باعث می‌شود دیگران عاشق‌تان شوند

▪ توجه به طبیعت و محیط‌زیست

پژوهشی در سال ۲۰۱۶ نشان داد: برداشت عمومی این است که زن‌ها و مردهایی که در هنگام خرید به فاکتورهایی مرتبط با طبیعت توجه می‌کنند، برای رابطه‌ی طولانی مناسب‌تر هستند؛ درمقابل کسانی که خرید‌های لوکس می‌کنند، بیشتر جذابیت فیزیکی دارند و برای رابطه‌های گذرا مناسب هستند.

▪ دور از دسترس به‌نظر رسیدن

تکفارس آی آر

پژوهشی در سال ۲۰۱۴ نشان داد: مردها بیشتر خواهان زن‌هایی هستند که دور از دسترس به‌نظر می‌رسند و به‌راحتی پاسخ مثبت نمی‌دهند. اما این مسئله در هر شرایطی صدق نمی‌کند. به‌طور خاص مرد باید نسبت به زن احساس تعهد داشته باشد؛ به‌عبارتی مرد طرف مقابل را به‌عنوان شریک عاطفی‌اش انتخاب کرده باشد، نه اینکه در مرحله‌ی آشنایی و رابطه‌ای باری‌ به‌ هر جهت باشد، بدون اینکه تصمیمی درباره‌ی آینده‌ی رابطه‌اش گرفته باشد.

درعین‌حال باید بدانید درحالی‌که مردها بیشتر به‌دنبال زنان دور از دسترس هستند، آنقدرها از آنها خوش‌شان نمی‌آید. بله؛ عشق چیز عجیبی است.

▪ حالت‌های چهره

شادی و خوشحالی معمولا زنان را جذاب می‌کند، اما در مورد مردها این چندان درست نیست.

در پژوهشی در سال ۲۰۱۱ به بیش از ۱۰۰۰ نفر عکس‌هایی از جنس مخالف نشان دادند و نظرشان را درباره‌ی میزان جذابیت این افراد پرسیدند.

www.takfars.ir

نتایج نشان داد: مردها بالاترین امتیاز را به زنان شاد و کمترین امتیاز را به زنانی که مغرور به‌نظر می‌رسیدند، دادند. درمقابل مردان مغرور برای زن‌ها جذاب‌تر بودند و مردان شاد کمترین امتیاز را گرفتند.

جالب اینکه خجالت زدگی، هم در مردان و هم در زنان به‌عنوان یکی از عوامل جذابیت شناخته شد.

▪ مشخص‌نبودن نظرتان نسبت به طرف مقابل

کمی رمزوراز چاشنی خوبی برای قرارهای آشنایی است. پژوهشی در سال ۲۰۱۱ نشان داد وقتی طرف مقابل نمی‌داند، شما از او خوش‌تان آمده یا نه، بیشتر جذب‌تان می‌شود.

در این پژوهش به گروهی از زنان عکس ۳ گروه از مردان را که از طریق فیسبوک با این زنان آشنا بودند، نشان دادند. مردان دسته‌ی اول از زن‌های موردنظر خوش‌شان آمده بود و مردان دسته‌ی دوم نظر متوسطی به زنان داشتند؛ اما درباره‌ی نظر مردان گروه سوم اطلاعی به این زنان داده نشد. (البته در حقیقت همه‌ی اطلاعات درباره‌ی اینکه چه کسی از چه کسی بیشتر خوشش آمده، ساختگی بود.)

نتیجه این بود که زنان بیشتر جذب مردانی شدند که نظرشان درباره‌ی آنها نامشخص بود.

▪ شباهت با شریک عاطفی پیشین

آدم‌ها سلیقه‌ی خاصی در انتخاب شریک عاطفی‌شان دارد. البته این مسئله در زن‌ها قوی‌تر از مردهاست.

برمبنای پژوهشی در سال ۲۰۱۱ زنان و مردان به عکس چهره‌ی اشخاصی از جنس مخالف که شباهت بیشتری به شریک پیشین‌شان داشته‌اند، امتیاز بالاتری داده‌اند. هرچند مردان به‌طور کلی امتیاز کمتری به این اشخاص دادند.

▪ استفاده از دست‌ها و زبان بدن

تک فارس

اگر به دنبال عشق هستید، به دیگران نشان بدهید.

فضای اطراف‌تان را با حرکات دست و حرکات بدنی (زبان بدن) پر کنید. پژوهشی در سال ۲۰۱۶ با ترتیب‌دادن قرار آشنایی میان زوج‌ها و بررسی آنها به این نتیجه رسید که زن‌ها و مردها تمایل بیشتری به دیدار دوباره کسانی داشتند که دست‌هایشان را تکان می‌دادند.

در همین پژوهش با ایجاد حساب کاربری در اپلیکیشن‌های آشنایی مکان‌محور، مشخص شد، افرادی با حالت بدنی گشوده نسبت به افراد با عکس‌هایی در حالت‌های بسته و گرفته بیشتر برای آشنایی انتخاب می‌شوند.

▪ شباهت زیاد به طرف مقابل

سال‌ها پژوهش پیوسته نشان داده است این باور که شخصیت‌های متضاد یکدیگر را جذب می‌کنند، افسانه‌ای بیش نیست.

افرادی که شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند، احساس و تجربه‌های مشابهی از رخدادهای روزمره‌ی زندگی به‌دست می‌آورند. این می‌تواند در درک متقابل و تفاهم بیشتر مؤثر باشد.

▪ سازگاری در سه سطح والد، بالغ و کودک

بنابر پژوهش‌های روانشناس کانادایی اریک برن (Eric Berne)، زوج‌هایی که بیشترین همخوانی را باهم دارند، در سه سطح باهم سازگارند. برن در کتاب معروف خود، بازی‌ها: روان‌شناسی روابط انسانی، برپایه‌ی نظریه‌ی فروید، می‌گوید: انسان‌ها دارای سه وضعیت از خود هستند

خود والد: آنچه به شما آموخته‌اند

خود کودک: آنچه احساس می‌کنید

T A K F A R S

خود بالغ: آنچه آموخته‌اید

بنابر نظر مشاور زناشویی پیتر پیرسون (Peter Pearson) می‌توان به کمک برخی پرسش‌ها میزان سازگاری در هر سطح را تاحدودی سنجید.

والد: آیا ارزش‌ها و باورهای مشترکی دارید؟

کودک: آیا سرگرمی و تفریح مشترک دارید؟ آیا در برابر طرف مقابل بی‌اختیار می‌شوید؟ آیا طرف مقابل به‌نظرتان جذاب و خواستنی است؟ آیا دوست دارید باهم مسافرت کنید؟

بالغ: آیا هر یک از شما دیگری را زرنگ و درخشان می‌داند؟ آیا در کنار یکدیگر در حل مسائل و مشکلات به‌خوبی عمل می‌کنید؟

▪ خیره‌شدن در چشم‌های یکدیگر

روانشناس و استاد دانشگاه ماساچوست، جوآن کلرمن (Joan Kellerman) گروه‌هایی که شامل ۷۲ دانشجویی که باهم آشنا نبودند، تشکیل داد و از آنها خواست برای ۲ دقیقه به چشمان یکدیگر خیره نگاه کنند. دانشجوها اعلام کردند پس از این کار میل و اشتیاق بیشتری نسبت به طرف مقابل پیدا کردند.

بنابراین ارتباط چشمی بلندمدت می‌تواند شما را به طرف مقابل پیوند دهد و حتی باعث شکل‌گیری عشق و اشتیاق نسبت به کسی شود که پیش از این ندیده‌اید.

▪ پاسخ متقابل به نشانه‌ها و درخواست‌های جلب توجه

شروع و ادامه‌ی رابطه به‌اندازه‌ی زیادی بستگی به برخورد دو طرف نسبت به یکدیگر دارد.

تک فارس www.takfars.ir

پژوهش‌های ۴۰ساله‌ی روانشناس جان گاتمن (John Gottman) نشانه‌ها و درخواست‌ها مسئله‌ی مهمی هستند. برای مثال اگر همسری که دوستدار پرندگان است، به شوهرش اشاره می‌کند که سهره‌ای زیبا کنارشان نشسته است، مرد می‌تواند با نادیده‌گرفتن نشانه از همراهی با همسرش طفره برود یا با درگیرشدن در موضوع موردعلاقه‌ی همسرش با او همراه شود.

اثر و پیامد نشانه‌ها بسیار چشمگیر است. بنابر یکی از پژوهش‌های گاتمن میزان همراهی در زوج‌هایی که پس از ۶ سال از هم جدا شدند، ۳۳ درصد و در زوج‌هایی که هنوز در کنار هم زندگی می‌کرده‌اند، ۸۷ درصد بوده است.

▪ بویی که دارید

پژوهشی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان داد برخی از زنان در دوره‌ی تخمک‌گذاری از بوی پیراهن یا تی‌شرت مردی با سطح بالای هورمون تستسترون خوش‌شان می‌آید. این یافته با دیگر علاقه‌هایی که بر پایه‌ی تغییرات هورمونی ایجاد می‌شوند، هم‌خوانی دارد.

▪ شباهت با والد جنس مخالف

پژوهش روانشناس و استاد دانشگاه سنت اندروز دیوید پرت (David Perrett) و همکارانش نشان داد: برخی افراد جذب کسانی می‌شوند که رنگ مو و چشمانی مشابه با والد جنس مخالف‌شان دارند. همچنین میل به افرادی در دامنه‌ی سنی نزدیک به سن والد در زمان تولد تأیید شد.

پژوهش نشان داد: زنانی که از پدر و مادرانی با سن بالای ۳۰ سال متولد شده‌اند، نسبت به زنانی که از پدر و مادرهای زیر ۳۰ سال متولد شده‌اند، کمتر جذب جوان‌ترها و بیشتر جذب مردهای جاافتاده می‌شوند. ترجیح مردها تحت‌تأثیر سن مادرشان است، اما تنها در رابطه‌ی درازمدت.

▪ سرپرستی حیوانات خانگی

در پژوهشی در سال ۲۰۱۴، صد زن داستان‌هایی را درباره‌ی مردان خواندند. به نظر زن‌ها مردهایی که با سگی سروکار داشتند، برای رابطه‌ی بلندمدت مناسب‌تر بودند.

پژوهشگران معتقدند مالکیت و مراقبت از سگ، نشانه‌ی توانایی پروراندن، مسئولیت پذیری و پذیرش تعهدی بلندمدت است. همچنین باعث می‌شود خونسرد‌تر، شادتر و دوست داشتنی به‌نظر برسید.

تکفارس

اگر علاقه‌ای به داشتن سگ ندارید، خبر خوب اینکه کافی‌ست خودتان را در کنار سگی نشان بدهید. همین‌که سگی کنارتان باشد، باعث می‌شود علاقه‌ی دیگران برای آشنایی و برقراری ارتباط با شما بیشتر شود.

▪ زیبایی به اندازه‌ی طرف مقابل یا کمتر

در پژوهشی در سال ۱۹۹۶ شرکت‌کنندگان از نظر میزان زیبایی و جذابیت درجه‌بندی و به قرارهای دونفره فرستاده شدند. سپس از شرکت‌کنندگان خواسته شد، میزان رضایت‌ و علاقه‌شان را به طرف مقابل اعلام کنند. افراد جذاب‌تر سخت‌پسند‌تر بودند؛ حتی وقتی میزان جذابیت هر دو طرف یکسان بود یا میزان جذابیت فرد بیشتر بود، احتمال رضایت از آشنایی با طرف مقابل کمتر بود.

اما این مسئله تنها در مورد افرادی که حقیقتا زیبا و جذاب هستند، صدق می‌کند. در مورد بیشتر افراد و بر مبنای فرضیه‌ی همسانی، ما احتمالا بیشتر از کسانی خوش‌مان می‌آید که به اندازه‌ی خودمان و نه بیشتر زیبا باشند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راهکارهای جالب برای اینکه فروشنده ای موفق باشیم
  1. آیا من واقعا عاشق او هستم یا این یک حس گذراست

  2. آیا عاشق شدن در تلگرام و اینستاگرام آخر و عاقبت خوبی دارد یا خیر

  3. چطور بفهمم او عاشق من شده است یا نه

  4. چه کنید تا یک پسر واقعا عاشق شما بشود

  5. راهنمایی های مفید برای فهمیدن اینکه کسی عاشق من است یا نه

  6. آیا آن مرد عاشق من است چطور باید بفهمم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات