image چه چیزهایی هست که شوهر یا نامزدم درباره من دوست ندارد

زن هایی که احساس میکنند مجبورند همیشه ایده آل و آرایش کرده باشند را نمیتوانم تحمل کنم. هر روز ساعت ها صرف آرایش صورت و موهای شان میکنند. اگر کوچک ترین خدشه ای به آرایش شان وارد شود بدو بدو به دستشویی می روند تا مقابل آینه اصلاحش کنند. دوست دارم با زنی ازدواج کنم که بتواند سریع یک لباس ساده بپوشد تا بتوانیم برای صبحانه بلافاصله از خانه بیرون بزنیم.

رازهای خوشبختی

«همسر قبلی ام خیلی نگران سر و وضعش بود. او کاملا من را نسبت به خودش سرد می کرد. قبل از هر کاری حتما آرایش کامل، حسابی و وقت گیر می کرد. یک عالمه طلا، جواهرات و … به خود می آویخت و نصف تمام انگشت هایش انگشتر داشت. ناخن های دراز و تیز داشت و مواظب بود مبادا ناخن هایش بشکند. تمام وقت مواظب بود چیزی به هم نریزد. یک دفعه می ایستاد تا گردنبندش را تنظیم و ناخن هایش را در موهایش فرو کند. دیگر تحملم تمام شد.»

خط قرمزها را بشناسید

▪ زن هایی که در حد وسواسی به ظاهرشان اهمیت می دهند، میتوانند مردها را سرد و از خود دور کنند.

در سال هایی که روی موضوع روابط زن و مرد کار کردم، با مردهای بسیاری مواجه شدم که از این موضوع شکایت داشتند، آنها حتی به مواردی با دقت خاص به زیاده روی همسرشان در این مورد اشاره می کردند و مواردی نظیر آنچه در ادامه می آوریم را به عنوان دلایل سرد شدن شان نسبت به همسر خود معرفی می کردند:

زن هایی که مدام در خانه و مهمانی آرایش سنگین و غلیظ میکنند: صدها بار این شکایت را از همسران شان شنیده ام. حقیقت آن است که مردها از آرایش غلیظ بدشان می آید و دوست دارند همسران شان آرایش سبک و کم رنگ داشته باشند، به خصوص آرایش چشم ها را خیلی می پسندند و دوست دارند. در تحقیقاتی که انجام دادم متوجه شدن که مردها بیش از هر موردی از کرم پودر و رژگونه بدشان می آید.

هنگامی که مردها به صورت همسرشان نگاه میکنند به جای آنکه پوست تان را ببینند با لایه ای از کرم پودر و … روبه رو می شوند و نسبت به شما سرد می شوند. از آنجا که ما زن ها سال های سال مجلات مختلف مخصوص خانم ها و مد را خوانده ایم، به صورت های پوشیده از لوازم آرایشی عادت داریم. اما برای اغلب مردها، آرایش سنگین و غلیظ بسیار سطح پایین به نظر آمده و چنین صورت هایی اغلب برای شان به مراتب زشت تر هم هستند؛ یک سرد کننده تمام عیار. زن هایی هستند که سر میز شام ناگهان کنار می کشند تا رژ لب یا برق لب خود را مجددا تجدید کنند، آن هم همانجا سر میز درحالی که شوهرشان هم تماشا میکند.

▪ زن هایی که در لباس پوشیدن وسواس دارند هم بلای جان همسرشان هستند:

گرچه مردها از زن های خوش لباس خوش شان می آید، اما چنانچه زنی به طرزی وسواسی لباس پوشیده باشد، برای مردها به هیچ عنوان خوشایند نخواهند بود؛ مخصوصا زن هایی که لباس پوشیدن شان ساعت ها طول می کشد و دست آخر هم از آنچه پوشیده اند احساس خوبی ندارند. به یاد دارم مردی می گفت «هنگامی که از همسرم خواستم تا به تماشای بازی بیسبال پسر ۹ساله مان برویم، او یک شلوار چرمی مشکی پوشید با یک جفت کفش پاشنه بلند و یک عالمه آرایش. خیلی جذاب شده بود، اما این لباس مناسب یک مهمانی بود، نه تماشای یک مسابقه بیسبال آن هم با یک عده پسربچه ۹ساله.»

▪ زن هایی که نمی گذارند کسی به موهای شان دست بزند:

مردها از زن هایی که مدل و آرایش موهای شان به مرد شان می گوید «لطفا دست نزنید!» بدشان می آید. آنها از موهای خشک، تافت خورده و چرب شده که محتوی تعداد زیادی سوزن، سنجاق و شانه هستند، وحشت دارند.

▪ زن هایی که مقادیر زیادی طلا و جواهر به خود آویخته اند:

به یاد دارم مردی به شوخی از من پرسید «چرا زن ها احساس میکنند مجبورند یک عالم طلا و جواهرات به خود آویزان کنند؟ این موارد ما مردها را سرد میکنند.» ما زن ها فکر می کنیم که بدین ترتیب «مد روز» هستیم، اما مردها طور دیگری فکر میکنند. از نظر آنها این همه زیور و زینت آلات، اضافی و غیرضروری است و آنها را سرد میکند. آیا تا به حال شده نامزد یا شوهرتان به شما بگوید که بدون آرایش خوشگل تر هستید و شما فکر کنید که او باید دیوانه شده باشد که چنین حرفی بزند؟

خیلی از کارهایی که ما زن ها با خودمان می کنیم تا خوشگل تر جلوه کنیم، برای مردها عجیب و غریب و غیرطبیعی به نظر می رسد. آنها با لوازم آرایشی و کمدهای پر از لباس و انواع محصولات پوستی نظیر کرم و لوسیون و… بزرگ نشده اند (مگر اینکه خواهرهای زیادی داشته باشند). گرچه مردها، زن هایی که به سلامت و زیبایی خود اهمیت می دهند را خیلی هم دوست دارند، اما زیبایی های طبیعی همسرشان را بیشتر دوست دارند تا روبه رو شدن با یک عروسک آرایش و تزیین شده که دست زدن به آن می تواند دردسرهایی را برای شان ایجاد کند.

▪ زن هایی که به طرزی وسواسی نگران قیافه خود هستند:

این زن ها مردها را نسبت به خود سرد میکنند چراکه این حالت نشان دهنده عدم اعتماد به نفس و احساس ناامنی درونی آنهاست. به خاطر داشته باشید که اعتماد به نفس نقطه قوت شما در برابر شوهرتان است. زنی که اجازه نمی دهد بدون آرایش دیده شود، به اندازه زنی که بدون آرایش هم احساس خوبی نسبت به خود دارد و زیبایی طبیعی و واقعی خود را نشان می دهد، از حس احترام همسر برخوردار نخواهد بود.

متاسفانه برخی از زن ها توسط آگهی های تجاری و وسایل ارتباط جمعی، چنان شست وشوی مغزی داده شده اند که باید خود را با تصویر ذهنی ایده آلی که این آگهی ها ارائه می دهند، تطبیق دهند.

البته این گونه است که زن ها به منظور آنکه زیباتر و مطلوب تر باشند، مجبورند محصولاتی که این قبیل شرکت های تجاری عرضه میکنند را خریداری کنند.

مانند لوازم آرایشی، لباس و… از طرف دیگر مردها هم از این تصاویر ارائه داده شده، بی بهره نیستند و این استانداردها به طرزی دو جانبه خود را تحکیم کرده و جا انداخته اند و در نهایت این زنها هستند که از دوسر کلاه سرشان می رود. مردها می گویند خواهان زنی هستند که طبیعی تر باشد و قبل از بیرون رفتن آرایش و لباس پوشیدنش دو ساعت طول نکشد.

نه شور ، نه بی نمک

شخصا به عنوان یک زن از رسیدگی به سر و وضع و آرایشم لذت می برم اما این را هم آموخته ام که در پاره ای اوقات مناسب ترین حالت آن است که به طرزی خود انگیخته و نه چندان جدی لباس بپوشم. یادتان نرود که مردها از زن هایی که به زیبایی شان اهمیت می دهند، خوش شان می آید و زن های شلخته ای که به سر و وضع شان نمی رسند و متناسب با موقعیتی که قرار است در آن قرار بگیرند حاضر نمی شوند، میتوانند آنها را سرد کنند. اما نباید از یاد ببرید که آنها در عین حال دوست دارند ببینند شما بدون آرایش معذب نیستید و اینکه زیبایی طبیعی تان نمود بیشتری دارد.

به زیبایی خود ایمان داشته باشید

گرچه مردها، زن هایی که به سلامت و زیبایی خود اهمیت می دهند را خیلی هم دوست دارند، اما زیبایی های طبیعی همسرشان را بیشتر دوست دارند تا روبه رو شدن با یک عروسک آرایش و تزیین شده که دست زدن به آن می تواند دردسرهایی را برای شان ایجاد کند. زن هایی که به طرزی وسواسی نگران قیافه خود هستند، این زن ها مردها را نسبت به خود سرد میکنند چراکه این حالت نشان دهنده عدم اعتماد به نفس و احساس ناامنی درونی آنهاست.

چه باید کرد؟

برای اینکه تلاش شما برای زیباتر به نظر رسیدن و درخشیدن در چشم همسرتان نتیجه عکس ندهد، می توانید این دو راه را امتحان کنید:

▪ نظر نامزد یا همسرتان را در رابطه با آرایش، لباس و مد بپرسید. لزوما نباید خود را با علائق شخصی او منطبق کنید، اما بسیاری از زن ها هرگز در این باره با همسرشان صحبت نمیکنند. صحبت در این باره باعث می شود هر دوی شما موارد جدیدی بیآموزید که به نفع رابطه تان است.

▪ سعی کنید زیبایی را از درون خود بجویید. صرف نظر از اینکه چقدر تلاش میکنید که زیباتر به نظر آیید، همواره این را به خاطر داشته باشید که زیبایی از درون شما بیرون می آید. هنگامی که از درون احساس خوبی نسبت به خود دارید، خوب از خودتان مواظبت میکنید و عزت نفس زنانه تان را محترم می شمارید و این زیبایی حتما از بیرون خود را نشان می دهد.

تک فارس » روانشناسی » چه چیزهایی هست که شوهر یا نامزدم درباره من دوست ندارد