چه چیزهایی سردرد میگرنی را بیشتر میکند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه چیزهایی سردرد میگرنی را بیشتر میکند

image چه چیزهایی سردرد میگرنی را بیشتر میکند

آب و هوا

تحقیقات نشان داده‌اند تغییرات آب و هوا محرکی برای میگرن است، از جمله تغییر در فشار هوا و نور خورشید. شاید کار زیادی در این رابطه نتوانید انجام دهید اما برخی راهکارها برای کاهش تحریک آب و هوا موثرند. مثلاً در زمان شدید شدن نور خورشید از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.

استرس در محل کار و خانه

افزایش استرس در محل کار شاید بیشتر به رئیس شما برگردد و منجر به سردردهای شدید میگرنی شود. عوامل دیگری در محیط کار نیز بر استرس موثرند، مانند همکاران، محیط کاری و خود کار شما. اگر راهی وجود دارد سعی کنید محیط کار خود را تا حد ممکن آرام کرده و یا حتی شغلتان را عوض کنید.

تکفارس آی آر

استرس در خانه نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد، اختلافات در روابط، مشکلات خانوادگی و حتی استرس های مربوط به مخارج و کودکان.

بوهای قوی

حس بویایی شما ممکن است حساس باشد و در نهایت نقشی در بروز سردردهایتان ایفا کند. هر فرد متفاوت از دیگری است اما افرادی زیادی هستند که به نظر می‌رسد بو عاملی برای سردرد آن‌هاست، چه بوهای دارای رایحه و چه غیر آن. رنگ و حلال‌ها، عطرهای قوی، دود سیگار، بوی غذا، گردو غبار و حتی برخی گل‌ها می‌توانند منبع شروع میگرن باشند. شاید به آزمون و خطای زیادی برای تشخیص  بوهای محرک نیاز باشد.

مدل ها و آرایش‌های مو

هرمدل مویی، مخصوصاً مدل هایی که محکم بسته می‌شوند، می‌توانند باعث فشار بر بافت جمجمه و ایجاد سردرد شوند. برخی مردان می‌گویند استفاده‌ی طولانی از کلاه باعث سردرد آن‌ها می‌شود. کلاه‌های شنا و کلاه‌های ایمنی نیز این‌گونه‌اند.

www.takfars.ir

مواد غذایی

مصرف الکل و نخوردن یک لیوان قهوه‌ی روزانه محرک‌های رایج سردردهای میگرنی‌اند. نخوردن وعده‌ی غذایی و کم آبی نیز می‌توانند باعث سردرد شوند. داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل و در وعده‌های منظم در طول روز، به همراه مصرف متناسب الکل و قهوه می‌تواند به پیشگیری از بروز سردردها کمک کند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

درمان های خانگی برای جلوگیری از سفید شدن زود موهای سر
  1. چه کنیم تا دندان های دچار پوسیدگی نشوند
  2. آمپول بلویسین اس عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  3. چرا هر چقدر ورزش میکنم لاغر نمی شوم
  4. یک انسان در نهایت سلامت کلا چند سال عمر میکند
  5. چطور در فصل یخ و برف از شکستگی پا و لیز خوردن جلوگیری کنید
  6. نحوه علمی و صحیح گرم کردن قبل از ورزش و تمرین

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات