چه چیزهایی باعث میشوند کلیه ها از کار بیفتند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه چیزهایی باعث میشوند کلیه ها از کار بیفتند

عادات روزمره و اشتباهی که فرد انجام می دهد می تواند موجب تحت فشار قرار دادن و آسیب جدی به کلیه ها در مرور زمان شود.

۱ – ننوشیدن مقدار کافی آب

یکی از کارکردهای کلیه تصفیه خون و دفع سموم و مواد زائد بدن است. اگر به مقدار کافی آب ننوشیم این مواد زائد و سموم در بدن جمع شده و آسیب جدی را به همراه خواهند داشت.

۲ – مصرف بیش از اندازه نمک

حتما اگر پیگیر مطالب پزشکی نت نوشت باشید می دانید که در مورد مضرات مصرف بیش از اندازه نمک گفته ایم. بدن برای کارکرد درست نیاز به سدیم دارد اما زمانی که نمک بیش از حد نیاز مصرف شود باعث بالا رفتن فشارخون و در نتیجه فشار زیادی به کلیه ها می شود.

تکفارس آی آر

۳ – مصرف بیش از اندازه قند و شکر

افرادی که دو یا چند نوشیدنی شیرین را در روز مصرف میکنند به احتمال زیاد دفع پروتئین در ادرار خواهند داشت. وجود پروتئین در ادرار یک علامت زود هنگام از عملکرد ناقص کلیه هاست.

۴ – نگه داشتن ادرار

شاید این مورد عجیب به نظر برسد اما این کاری است که همه ما انجام می دهیم. در زمان رانندگی و یا در میان مکالمه تلفنی و زمانی که سرویس بهداشتی در دسترس نیست مجبور می شویم تا ادرار را نگه داریم. اما این عمل موجب بالا رفتن فشارخون و بروز نارسایی کلیه و سنگ کلیه می شود.

۵ – کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی در بدن

www.takfars.ir

وجود ویتامین ها و مواد معدنی برای سلامتی بدن بسیار مهم است. کمبود برخی ویتامین ها مانند ویتامین B6 و برخی مواد معدنی مانند منیزیم باعث ایجاد سنگ کلیه و نارسایی کلیوی می شود.

۶ – مصرف بیش از حد قهوه

مصرف بیش از حد قهوه و کافیئن مانند نمک، موجب بالا رفتن فشارخون و تحت فشار قرار گرفتن کلیه ها می شود که به مرور زمان می تواند به آسیب جدی به کلیه ها منجر شود.

۷ – مصرف بیش از اندازه پروتئین های حیوانی

پروتیئن های حیوانی مخصوصا گوشت قرمز باعث افزایش بار سوخت و ساز کلیه ها و مجبور ساختن کلیه ها به کار کردن بیش از اندازه و آسیب جدی به آن ها می شود.

۸ – خواب ناکافی

کم خوابی مزمن ریشه بسیاری از مشکلات و بیماری ها از جمله بیماری کلیوی است. بدن در هنگام خواب به ترمیم بافت های کلیه (در صورت آسیب) می پردازد و اگر بدن تان را از خواب محروم کنید این فرایند بسیار سخت و حتی ناممکن خواهد شد.

۹ – سوء مصرف مسکن ها و آسیب به کلیه ها

متاسفانه بسیاری از افراد مانند نقل و نبات ! از مسکن برای کوچکترین دردی در بدن استفاده میکنند فارغ از اینکه چه عوارض جانبی وحشتناکی را بر بدن شان خواهد داشت. مسکن ها در صورت مصرف بیش از حد منجر به آسیب های جدی کبدی و کلیوی می شوند.

۱۰ – مصرف الکل

تک فارس

الکل باعث آسیب جدی به کلیه ها و کبد انسان می شود و به شدت بر کارکرد صحیح کلیه ها اثر منفی دارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خواص مشترک شیرخشت و ترنجبین جهت درمان بیماری های خاص
  1. برای مصرف روزانه چای بهتر است یا قهوه
  2. مفیدترین چای ها برای سریع لاغر شدن چیست
  3. معرفی راه های بهتر برای زندگی بیماران ام اس
  4. برای همیشه از دست شکم بزرگ و چاق خود خلاص شوید
  5. خوردن آجیل چه اثراتی بر سلامتی دارد
  6. گریپ فروت چه میوه ای است و خواص آن

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات