تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
خانه داری

چه لباس هایی را نباید با نرم کننده شست

image چه لباس هایی را نباید با نرم کننده شست

سوئیت ها یا بافتنی ها

موادی مانند پشم، موهر یا ترمه جزء پارچه هایی هستند که با نرم کننده لباس سازگاری ندارند که معمولا در اکثر سوئیت ها یا بافتنی ها از آنها استفاده می شود و بهتر است که برای این لباس ها نرم کننده استفاده نکنید و آنها را با دست بشویید؛ چرا که نرم کننده ها می توانند حالت کرکی ژاکت را از بین ببرند و باعث از دست دادن بافت و گرمای آن شوند. این جنس از لباس ها را با صابون هایی که به طور خاص برای بافتنی ساخته شده اند، بشویید.

ابریشم

ابریشم یک جنس ظریف است که نیاز به تکنیک های خاصی برای شستشو دارد و جزء آن پارچه هایی است که نباید برایش از نرم کننده استفاده کنید؛ چرا که نرم کننده روی پارچه ابریشم می ماند، کثیفی ها و آلودگی ها را داخل خودش نگه می دارد و باعث می شود که به مرور زمان خاصیتش را از دست بدهد.

تکفارس آی آر

پارچه مقاوم در برابر شعله و آتش

این روزها خیلی از پارچه ها در برابر آتش کاملاً مقاوم هستند و باعث می شوند زمانی که شما در معرض آتش سوزی قرار می گیرید، لباستان ذوب نشود و به پوستتان آسیب وارد نگردد؛ اما باید یاد بگیرید که این لباس ها را درست بشویید.

هرگز برای این جنس از لباس ها نباید از نرم کننده استفاده کنید، زیرا مواد شیمیایی موجود در نرم کننده می تواند مواد شیمیایی مقاوم در برابر شعله لباس را تجزیه کند و خاصیتش را از بین ببرد.

لباس ضد آب

بسیاری از افراد از کت، ژاکت یا پافرهای ضدآب استفاده می کنند و برای شستشو، آنها را با نرم کننده درون ماشین لباسشویی می اندازند و بعد از مدتی متوجه می شوند که پارچه لباس ها، خاصیت خود را از دست داده اند و علت آن هم استفاده از نرم کننده می باشد که خاصیت آب گریزی پارچه را به مرور زمان کم کرده است.

www.takfars.ir

لباس میکروفایبر

میکروفایبر یکی از پارچه های پرطرفدار است که داخل حوله های حمام هم از آنها استفاده می شود؛ چرا که رطوبت را به آسانی به خود جذب می کند؛ اما اگر برای شستن آن از نرم کننده استفاده کنید؛ این قابلیت کاهش می یابد؛ زیرا نرم کننده به الیاف می چسبد و آنها را به روشی غیرسازنده تغییر می دهد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››