چه غذاهایی ما را شاداب و جذاب میکنند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چه غذاهایی ما را شاداب و جذاب میکنند

image چه غذاهایی ما را شاداب و جذاب میکنند

▪ نان کامل گندم

تنها دو برش از نان کامل گندم حاوی ۴۶ میلی گرم منیزیم است. ساندویچ نان گندم و کره بادام زمینی و موز یک میان وعده تمام عیار برای کسانی است که می خواهند بقیه روز خود را باانرژی سپری کنند.

▪ موز

موز به عنوان یک میان وعده بهترین دشمن خستگی و بی حالی ست. این میوه علاوه بر منیزیم دارای مقدار زیادی پتاسیم است که یک ماده معدنی معجزه آسا برای افزایش انرژی در طول روز به حساب می آید.

تکفارس آی آر

▪ لوبیا

یک فنجان لوبیا حاوی ۷۰ میلی گرم منیزیم و منبع بسیار خوبی از پروتئین و فیبر است خوردن خوراک لوبیا در وعده صبحانه خستگی و بی حالی شما را در طول روز کم میکند.

▪ برنج قهوه ای

یک فنجان برنج قهوه ای حاوی ۸۴ میلی گرم منیزیم است. برای یک وعده غذایی غنی از منیزیم، ترکیب برنج قهوه ای با لوبیا سیاه وسفید. هر دو غذاهای پروتئینی هستند ، هنگامی که ترکیب شوند اسیدهای آمینه ضروری بدن را تأمین می کنند.

▪ عدس

www.takfars.ir

یک فنجان عدس انباشته از پروتئین و فیبر و ۷۵ میلی گرم منیزیم است. عدس بهترین جایگزین گوشت است و یک کاسه عدسی داغ به عنوان صبحانه در روزهای سرد تمام انرژی روز کاری را تأمین می کند.

▪ بلغور جو

روز خود را با یک کاسه انرژی زا سوپ بلغور جو و شیر شروع کنید و با یک کاسه سوپ جو ۶۱ میلی گرم منیزیم دریافت کنید و به جنگ خستگی و بی حالی بروید.

▪ غلات و کشمش

ترکیب غلات مختلف با کشمش و توت خشک در یک کاسه شیر به عنوان صبحانه یا میان وعده ۷۷ میلی گرم منیزیم دارد.

▪ اسفناج

نصف فنجان اسفناج پخته شده حاوی ۷۸ میلی گرم منیزیم است. علاوه بر آن اسفناج کلسیم فراوانی دارد. اسفناج هم به صورت پخته و هم خام مصرف می شود اما اسفناج پخته شده راحت تر جذب بدن می شود.

▪ گندم بوداده

یک کاسه گندم بوداده ایده ای بسیار عالی برای شروع روز است این ماده پر از فیبر علاوه بر اینکه تا هنگام ناهار بدن را سیر و پرانرژی نگه می دارد حاوی مقدار زیادی منیزیم است.

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

قارچ خوردن چه فایده و ضرری برای سلامتی شما دارد
  1. بهبود بیماری ام اس با کنترل غذاهای روزانه

  2. چه مواد غذایی ویتامین ب دارند و فایده ویتامین های ب

  3. معرفی غذاهای مفید و مضر برای داشتن معده ای سالم

  4. آیا میزان کالری غذاها واقعا در چاقی یا لاغری دخالت دارد

  5. معرفی غذاهای مناسب برای میگرنی ها و نحوه پخت آنها

  6. مصرف سماق با غذا یا بدون غذا چه خاصیتی برای بدن دارد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات