تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالب

چه خبر از محمد رضا گلزار

در مقابل هانیه توسلی و کتایون ریاحی. نامش محمدرضا گلزار بود، با چهره ای معصوم که بلافاصله همراهی تماشاگر را به دست می آورد و بیانی متوسط…او جای خالی سوپر استار مرد در سینمای تماشاگرپسند را به سرعت پر کرد؛ کاری که هیچ کس حتی بازیگران ماهرتر و قدرتری مثل فروتن ،عرب نیا و رادان نتوانستند انجام دهند. در یک دهه ای که متعاقب شام آخر آمد، نام گلزار همواره مترادف اقبال تماشاگران و موفقیت فیلم در گیشه بود. او یک تنه میلیاردها تومان سود برای سینمای ایران درآمد داشت و البته دستمزدهای نجومی خودش هم شهره آفاق شده بود؛ مثل (مبلغی) که برای یک هفته کار در “دموکراسی در روز روشن” گرفت یا دستمزد نجومی اش برای بازی در سریال “ساخت ایران”. مهندس و گیتاریست سابق ، بچه محله اندیشه عباس آباد ،در این یک دهه، جزیره اطمینان دریای متلاطم سینمای ما بود. جلوتر از مهناز افشار و امین حیایی و الناز شاکردوست.

او به ندرت نقش آفرینی متمایزی انجام داد (به جز بوتیک). به لحاظ هنری برخلاف رادان و فروتن و حامد بهداد و شهاب حسینی کوچکترین جاه طلبی سینمایی ای نداشت. مهناز افشار از یک همبازی مناسب گلزار تا سطح بهترین بازیگران زن سینمای ایران پیش رفت اما گلزار در همان دایره قدیم چرخ می زد. شاید تن آسا بود…شاید هم سینما دغدغه اصلی اش نبود…شاید هم این تله تهیه کننده ها بود تا گلزار آن شمایل مردم پسند معمول را رها نکند. هرچه بود تماشاگران دوستش داشتند حتی به قیمت اینکه بسیاری او را نماد احیای سینمای فارسی می دانستند.

اما شاید دوره او هم تمام شده باشد. پس از شکست پروژه سریال شبکه خانگی ساخت ایران ،آخرین فیلم او “تو و من” با یک فروش حقیرانه آخرین نفس هایش را در سینماهای تهران می کشد. با فروش روزانه کمتر از کمدی جنگی ضد گلوله. با فروشی معادل یک دوازدهم کلاه قرمزی در هر روز؛ آن هم در فیلمی که سازندگانش در همه زمینه ها سنگ تمام گذاشته اند.

از میکس الناز شاکردوست و بهنوش بختیاری گرفته تا غمزه های گل درشت و کرشمه های پر آب و تاب و البته فامیل بازی درجه یک . دوران گلزار تمام شده است؟ پس از یک دهه؟ بازیگر ۳۷ ساله سینمای ما در سنی که همه ستارگان بزرگ تازه قدرت نمایی اصلی شان شروع می شود به حاشیه سینما خواهد رفت؟ راستی گلزار الان کجاست؟

تکفارس آی آر

مطالب محبوب بیشتر ››