چند ترفند سالم و خانگی برای تسکین سردرد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چند ترفند سالم و خانگی برای تسکین سردرد

▪ درمان با قهوه

در مطالعه انجام پذیرفته شده در مرکز مطالعاتی در الینویز، نشان داده شد، کافئین با کم کردن میزان تورم رگ های خونی می تواند هم در میزان شدت و هم در تداوم سردرد ایفای نقش کند.

در این مطالعه گروهی که سردرد داشتند و تنها کافئین مصرف کردند تا ۵۸ درصد بهبود کامل پیدا کردند و تمام نشانه های سردرد در آنها از بین رفت.

در میان گروه دیگری که به همراه کافئین، ایبوپروفن نیز خورند این درد تا ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده و از بین رفت. بنابراین زمانی که سردرد گرفتید بد نیست که یک فنجان قهوه بنوشید.

▪ کمپرس گرم یا سرد

تکفارس آی آر

اگر سردردهایی از نوع سردردهای مرتبط با استرس، اضطراب و یا کم خوابی گرفتید می توانید یک پارچه تمیز را در داخل آب گرم قرار داده و آب آن را بگیرید و همانند کمپرس آن را روی سر و گردن خود بگذارید.

در مورد سردردهای مرتبط با میگرن می توانید این کار را با کمپرس آب سرد انجام دهید.

▪ ماساژ درمانی

با انگشت وسط خود مناطقی را که در راستای سوراخ بینی تان قرار دارند را به آرامی در جهت عقربه های ساعت و به صورت دورانی به مدت ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ دهید.

▪ پاشویه مخصوص سردرد

www.takfars.ir

خونی که در پایین بدن قرار دارد، می تواند باعث کاهش فشار رگ های خونی در سر شود. بنابراین بهتر است درمان خانگی را از پایین ترین نقطه بدن تان یعنی پاها آغاز کنید.

برای ایجاد آرامش در رگ های خونی سر، ترکیبی از آب گرم و پودر خردل را ترکیب کرده و پاهای تان را در دورن آن قرار دهید. بعد از گذشت نیم ساعت، پاها را از داخل تشت خارج کرده و با حوله خشک کنید.

▪ چای زنجبیل

زنجبیل خصوصا برای درمان میگرن بسیار موثر است. برای تهیه یک چای زنجبیل تازه، سه فنجان آب را با ۲ قاشق غذاخوری زنجبیل تازه رنده شده، بجوشانید. اجازه دهید به مدت ۴ تا ۵۵ دقیقه باقی بماند.

سپس آن را از داخل یک صافی مخصوص چای عبور دهید و محلول بدست آمده را با مقداری دارچین میل کنید. البته چای های کیسه زنجبیل هم در دسترس هستند اما نوع تازه آن می تواند کارآیی بیشتری داشته باشد.

▪ هدبند درمانی

با کمک یک روسری یا پارچه محکم سر خود را ببندید تا جریان خون در جمجمه را کاهش دهید تا همانند نبض نزد. بعد از چند دقیقه احساس بهتری خواهید داشت.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا از این ضررهای نوشیدن نوشابه های گاز دار خبر داشتید
  1. امگا۳ بهترین داروی کمکی در درمان آرتروز
  2. بعد از غذا می شود سیگار کشید یا خیر
  3. غذاهایی که به طور مستقیم میزان استرس شما را کم میکنند
  4. مقاله کامل سلامتی برای سوخت و ساز بدن انسان
  5. معرفی پارچه های آسیب رسان به پوست صورت و بدن
  6. صبح زود بیدار شدن چه فایده های برای انسان دارد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات