چطور یک کت و شلوار شیک و برازنده بخریم

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور یک کت و شلوار شیک و برازنده بخریم

بهتر است قبل از خرید کت‌و‌شلوار این مطلب را مطالعه کنید تا بهترین و مناسب‌ترین کت‌و‌شلوار را بخرید.
*باید بدانید کدام مدل کت مورد نظر شماست؛ شاید خیلی‌ها به این موضوع توجه نمی‌کنند اما به عنوان مثال باید بگوییم کت‌هایی که دکمه‌های کمتری دارند رسمی‌تر بوده و برای مهمانی‌ها و مجالس رسمی مناسب هستند. همچنین کت‌و‌شلوارهای رسمی معمولا رنگ‌های تیره دارند و پارچه‌های آنها ساده است.

image چطور یک کت و شلوار شیک و برازنده بخریم

بنابراین کت‌هایی با رنگ‌های روشن و طرح‌دار نمی‌توانند گزینه مناسبی برای جلسات یا مهمانی‌های رسمی باشند. افرادی که قد متوسط یا کوتاهی دارند باید به یاد داشته باشند کت‌های دو دکمه را انتخاب کنند و برای قدبلندها کت‌هایی که سه دکمه دارند مناسب‌تر است. همچنین افراد چاق بهتر است کت‌هایی را که دو چاک در قسمت پشت دارند انتخاب کنند تا قدری لاغرتر به نظر بیایند.
*کت باید کاملا اندازه شما باشد. بیش از حد گشاد یا تنگ بودن کت تصویری زشت از شما نشان خواهد داد. پس هنگام خرید دقت داشته باشید کت مورد نظر شما در قسمت سرشانه باید کاملا مناسب با اندازه عرض شانه‌های شما باشد. اصلا هم به این موضوع فکر نکنید که با پوشیدن یک پولیور می‌توانید کتی را که یک سایز بزرگ‌تر است، اندازه تن‌تان کنید.
*اندازه آستین هم در جلوه بیشتر لباس بسیار مهم است، آستین کت نباید خیلی بلند باشد. بهترین اندازه برای آستین این است که آستین پیراهن شما یک سانتی‌متر از زیر آستین کت بیرون باشد. یادتان باشد شلوارهای خیلی گشاد و بلند هم از زیبایی لباس شما کم خواهد کرد.
*پوشیدن و استفاده از کت‌و‌شلوارهایی که رنگ آنها متفاوت است برای مراسم رسمی پیشنهاد نمی‌شود. این نوع کت‌و‌شلوارها برای افراد کوتاه قد هم مناسب نخواهد بود.اما اگر به دنبال کت‌و‌شلواری برای محل کارتان هستید، بهتر است سراغ رنگ‌های تیره بروید؛ چرا که به طور قطع و یقین کت‌و‌شلواری که در محل کارتان استفاده می‌کنید، زودتر از دیگر کت‌و‌شلوارها چروک و کثیف می‌شود.

*برای لباس محل کار بهتر است جنس‌هایی را انتخاب کنید که کمتر یا دیرتر چروک می‌شود.عده‌ای از آقایان هنگام خرید​ فقط به کت‌و‌شلوار جدید فکر می‌کنند، اما به‌نظر می‌رسد بهتر است موقع خرید حتما دقت داشته باشید که کت جدید با پیراهن‌های شما هم سازگاری داشته باشد؛ بنابراین رنگی را انتخاب کنید که پیراهن مناسب آن را در منزل دارید.
*مراقب باشید گول رنگ‌ها را نخورید؛ خرید کردن هنگام غروب آفتاب باعث می‌شود رنگ برخی از لباس‌ها را اشتباه تشخیص دهید؛ به همین دلیل ممکن است پس از خرید از انتخاب خود پشیمان شوید، پس تا حد امکان از خرید کردن هنگام غروب آفتاب خودداری کنید.
*برای یک خرید مناسب باید به زمان و حال و هوای خودتان هم دقت کنید، یعنی وقتی را به این کار اختصاص دهید که کاملا سرحال باشید. خستگی هنگام خرید باعث تصمیمات عجولانه می‌شود و ممکن است پس از خرید از انتخاب خود پشیمان شوید.
*برای خرید یک کت‌و‌شلوار مناسب، قیمت ملاک مناسبی نیست؛ بنابراین بهتر است که فقط به مارک و برند فروشگاه توجه نکنید، چرا که حتما بین کت‌ها و شلوارهای ارزان‌تر هم نمونه‌هایی وجود دارد که هم جنس قابل قبولی داشته و هم دوخت و مدل آنها مناسب و زیبا است.

تکفارس آی آر

معنی و تفسیر دیدن قطار در خواب چیست
  1. سخت ترین زبان های دنیا برای یاد گرفتن کدام ها هستند
  2. معرفی انواع بوته های گل سرخ موجود
  3. دریافت رایگان سریال قلب یخی فصل دوم به طور کامل و با سرعت بالا
  4. عکس های دیدنی ماشین فراری F12 برلینتا
  5. چطور می توان در باغچه خانه توت فرنگی کاشت
  6. متن های جدید تلگرامی برای تبریک روز پدر

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید