چطور یک مادر خوب باشیم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور یک مادر خوب باشیم

image چطور یک مادر خوب باشیم

شما هرگز تنها نیستید

از طلوع خورشید تا غروب خورشید، شما هرگز تنها نیستید. زمانی که در دستشویی سعی دارید فرزندتان را وادار کنید دستشویی کند و هم زمان رول دستمال توالت را عوض می‌‌کنید، بچه دیگرتان ممکن است محکم به در بکوبد و بگوید،اونجا دارید چه کار می‌‌کنید؟ تعریف مادر تمام وقت هر چه که باشد، شما باید بخش عمده‌‌ای از زمان‌تان را با فرزندان‌تان بگذرانید.

اندک زمانی هم که برایتان می‌‌ماند می‌‌توانید بخوابید و هیچ تضمینی نیست که فرزندان‌تان موقع خواب هم کنار شما نباشند، و بتوانید خواب کامل و راحتی داشته باشید.

نیمه روشن: این مرحله همیشگی نیست. باور کنید یا نه، بالاخره یک روز این جر و بحث‌‌های خواهر و برادری، این جیغ‌های همراه با لذت و خوشی که یک لحظه نمی‌گذارند رنگ آرامش و آسایش را ببینید، تمام می‌‌شود. چه بچه‌‌ها به مدرسه بروند، یا آرام‌تر شوند، یک روز به محض اینکه به اندازه کافی بزرگ شدند خانه را ترک می‌‌کنند، یک روز خانه‌تان سکوت محض خواهد شد.

تکفارس آی آر

شما همیشه آماج حملات خواهید بود

شما تنبل هستید، در فعالیت‌های اجتماعی مشارکت ندارید، یا فقط کل روز می‌‌نشینید و هیچ کاری برای انجام دادن ندارید جز اینکه تلویزیون تماشا کنید و بستنی بخورید. مادران تمام وقت معمولا با این اظهار نظرات خشن و زننده مردم که واقعا مادر تمام وقت را نمی‌شناسند، بیگانه نیستند. مادران تمام وقت معمولا زیاد از این انتقادات و حرف‌ها می‌‌شنوند. شما همیشه آماج حرف و برخورد دیگران هستید.

نیمه روشن: هر مادری قربانی اظهار نظرات بیجا و خشن در مورد خودش است، این صرفا مختص مادران تمام وقت نیست. اگر بیرون از خانه کار کنید، شما محکوم می‌‌شوید به اینکه بچه‌‌های‌تان را دوست ندارید یا باید بمانید خانه و فرزندان‌تان را بزرگ کنید. اگر خانه بمانید و بچه‌‌ها را بزرگ کنید، آن وقت محکومید به اینکه شما تنبل و راحت طلبید و مدام در حال استراحت هستید و به هیچ وجه کار مفیدی انجام نمی‌دهید.

حرفهای دیگران را در مورد زندگی‌تان نادیده بگیرید، خواه یک غریبه باشد خواه مادر شوهرتان، و آنچه را که می‌‌دانید به صلاح شما و خانواده‌تان است را انجام دهید.

شما برای هر چیزی باید داوطلب شوید

www.takfars.ir

شما مادری تمام وقت هستید. شما در طول روز کار خاصی برای انجام دادن ندارید، بنابراین چرا نباید لباس‌های فوتبال بچه‌‌ها را شما آماده کنید، برای مراسم‌‌ها شیرینی و کیک بپزید، مسابقات بچه‌‌ها را داوری کنید، و بازارچه خیریه راه بیاندازید یا برای نمایش بچه‌‌ها پول جمع کنید؟

داشتن یک شغل ثابت پنج روز درهفته شما را از قبول این تعهدات و مسئولیت‌ها خلاص می‌‌کند، خصوصا زمانی که “داوطلب شدن” به معنی این است که شخصی شما را به کار می‌‌گیرد و وادار به کار می‌‌کند، نه اینکه خودتان متقاضی انجام آن کار شوید. اما بدون داشتن یک کار تمام وقت هم شما نباید مجبور به انجام کارهایی شوید که دوست ندارید.

نیمه روشن: شما می‌‌توانید و باید” نه” بگویید. علی رغم تمایل شدیدتان به اینکه می‌‌خواهید مادری تمام و کمال باشید و همه کارها را یک تنه انجام دهید، اما انجام همه کارها از عهده شما خارج است، این واقعیت را بپذیرید. سعی نکنید یک قهرمان باشید، دختر خوبی که هیچ وقت نه نمی‌گوید و مادری تمام عیار و بی‌نقص است. گاهی باید تقاضای مدرسه فرزندتان را برای همکاری رد کنید یا چرا باید زمان آزادتان را صرف کاری نیمه وقت و داوطلبانه کنید که در مقابل، هیج درآمدی هم برایتان به ارمغان ندارد.

شما پرستار بچه خواهید شد

مادران معمولا به مادرهای دیگر زیاد متکی هستند، زمانی که مادری تمام وقت در اطرافیان باشد، گه گاهی مادران روی این‌گونه مادران تمام وقت بیشتر حساب می‌‌کنند. شما کل روز را با فرزندان‌تان می‌‌گذرانید پس چرا نباید بچه‌‌های مادر دیگری را از مدرسه بگیرید و چند ساعتی در خانه‌تان مراقب آنها باشید؟ متاسفانه، برخی به مادر تمام وقت به چشم پرستار بچه‌‌ای که هر وقت نیاز شد می‌‌توان به سراغش رفت نگاه می‌‌کنند. به رغم همه چیز، شما که کل روز کاری به جز مراقبت کردن و سر و کله زدن با بچه‌‌ها ندارید، درسته؟

نیمه روشن:شرایط را برای خودتان و والدین دیگر مساعد و خوب کنید. می‌‌توانید نگه داری از بچه‌‌ها را مشارکتی یا نوبتی کنید اینگونه مجبور نیستید برای مهد یا پرستار بچه هزینه‌‌ای بپردازید. برای تعاونی نگهداری و مراقبت از فرزندان‌تان قوانین مشخصی وضع کنید تا از هر فردی که در این کار مشارکت دارد حمایت کنید. اینگونه شما مادری نخواهید داشت که صرفاً از والدین دیگر سود و منفعت ببرد و خودش هیچ نفعی به دیگران نرساند.

به سادگی از پای در می‌‌آیید

صد البته که شما عاشق فرزندان‌تان هستید. اما اشکالی ندارد اگر به این دلیل تصمیم بگیرید مادری تمام وقت باشید که نمی‌توانید تحمل کنید بچه‌‌ها بدون شما در خانه باشند یا هر دلیل دیگری ازجمله اینکه استطاعت پرداخت هزینه‌‌های بالای مراقبت از بچه‌‌ها را با وجود حقوق‌تان ندارید.

به سادگی ممکن است از اینکه مجبورید کل روز را با بچه‌‌ها در خانه سپری کنید خسته و کلافه شوید. گرفتار شدن در میان تعویض بی‌امان و دائمی پوشک بچه، هر روز بچه‌‌ها را به مدرسه بردن و برگرداندن و درگیر سر و صدا و داد و فریاد بچه‌‌ها شدن، ممکن است احساس کنید که بدجور گرفتار زندگی یکنواخت روزمره شده‌اید.

نیمه روشن: می‌توانید مانع از پای در آمدن‌تان شوید. فقط باید زمان‌هایی را به خودتان اختصاص دهید. با دوستان‌تان و مادران دیگر قرار بگذارید. برنامه‌ریزی کنید تا با همسرتان اوقات خوشی را داشته باشید. یک شب را به خودتان مرخصی بدهید و خودتان را تحویل بگیرید و مدتی را به تنهایی بگذرانید. نه تنها شایستگی چنین فرصت‌هایی را دارید بلکه برای ادامه دادن به مادری تمام وقت بودن به چنین کارهایی احتیاج دارید تا بتوانید همچنان به وظایف‌تان در قالب مادری تمام وقت ادامه دهید.

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور بفهمید پسری شما را دوست دارد یا نه
  1. خانم ها بخوانند آموزش رفتار مناسب با شوهر بداخلاق
  2. معنی نماد حیوانات برای هر سال در طالع بینی چینی
  3. چطور جذاب و باکلاس حرف بزنید تا همه مجذوب شما شوند
  4. چطور در وبلاگ خود مطالب مورد علاقه خوانندگان را بنویسید
  5. چطور رابطه با همسر خود را گرم و صمیمی کنید
  6. چه کارهایی باید انجام دهم تا در کنکور رتبه خوبی داشته باشم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات