چطور کودک خود را با پشتکار و شخصیت قوی تربیت کنید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور کودک خود را با پشتکار و شخصیت قوی تربیت کنید

image چطور کودک خود را با پشتکار و شخصیت قوی تربیت کنید

پدر و مادرها به دنبال پروررش فرزندانی باهوش هستند، اما برای موفق شدن هوش به تنهایی کافی نیست، به عبارت دیگر هوش بدون پشتکار کافی موفقیتی را در پی نخواهد آورد.

▪ بازی، قصه و نقاشی را از قلم نیندازید

بازی، قصه و نقاشی برای کودکان فقط یک سرگرمی نیست، کودکان در عالم بازی، قصه و نقاشی، زندگی را تجربه می‌کنند، موقعی که کودکتان بزرگتر و با همسالانش وارد بازی شد، او را تشویق کنید که تا لحظه آخر امیدش را از دست ندهد و تلاش کند، همچنین می‌توانید قصه‌هایی را برای او بخوانید که شخصیت‌های آن‌ها اهل تلاش و پشتکار هستند.

▪ کودکتان را از پر قو بیرون بیاورید

تکفارس آی آر

کودکتان را برای فردایش تربیت کنید، نه برای امروز. پس همه چیز را به راحتی در اختیارش قرار ندهید و اجازه بدهید که او برای به دست آوردن بعضی چیزها زحمت دست دراز کردن و برداشتن را متحمل شود.

وظایف را در حد توان کودک به او محول کنید و در حین انجام آن کارها، خودتان مراقبش باشید، برای مثال برای اینکه کودک هر شب سر ساعت کیسه زباله را بیرون ببرد، به او پول توجیبی دهید و در حین این کار نیز خودتان همراه او باشید.

▪ کودک را مجبور نکنید کاری را انجام دهد که علاقه ای به آن ندارد

احساس اجبار به انجام یک کار، روحیه تلاش گری کودکان را کمرنگ می کند، سعی کنید استعدادها و علایق او را بشناسید و پشتکار او را در همان زمینه بیشتر تقویت کنید.

▪ ضرورت توجه به تلاش و پشتکار کودک بیش از نمره و رسیدن به موفقیت

www.takfars.ir

ممکن است کودک شما در زمین فوتبال از حریف شکست بخورد، اما شما به خاطر تلاش و پشتکاری که او در تمام ساعت بازی از خود نشان داده او را تحسین کنید.

به کودکتان بگویید که برای شما بیش از نمره و یا هر موفقیت دیگری این مسئله مهم است که او در هر کاری تمام تلاشش را بکند و به ناامیدی اجازه ندهد که مانع از تلاش و کوشش او شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

واقعا از فکر های بد و منفی خسته شده ام چاره من چیست
  1. همه چیز درباره شخصیت شما با گروه خونی

  2. لالایی های زیبا و جدید برای خواباندن کودک دلبند شما

  3. با خواندن این نکات کودک خود را خوب تربیت کنید

  4. کدام یک از عادت های ما شخصیت مخفی ما را نشان میدهد

  5. چطور شخصیت آدم ها را از روی عکس پروفایل آنها بشناسید

  6. تست روانشناسی جالب شناخت شخصیت با نوع دسر مورد علاقه افراد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات