image چطور کفش مناسب و راحت برای پای خود پیدا کنیم

۱. هر بار که برای خرید کفش می روید، مطمئن شوید سایز کفشتان تغییر نکرده باشد، حتّی ممکن است به مرور زمان یکی از پاها کمی بزرگ یا کوچکتر از دیگری شود.

۲. به دلیل تنوع در مدل کفش ها، به عرض و پهنای جلوی کفش توجّه کنید.

۳. حتماً کفش را با جورابی مناسب امتحان کنید. برای مثال، برای کفش های زمستانی، اگر جورابی صخیم و بالعکس تابستان از جوراب نازک استفاده کنید.

۴. اگر انتخاب کفشی راحت برایتان سخت است، می توانید از برندهایی که همواره کفش هایی استاندارد و راحت تولید میکنند، خرید کنید.

۵. به اندازه پاشنه دقّت کنید، در کفش های پاشنه بلند، فشار و وزن بدن به روی نقاطی دیگر کف پا و کمر متمرکز شده و دچار ناراحتی های مفاصلی می شوید، بنابراین بهتر است از کفش های پاشنه دار تنها برای مراسم خاصّ استفاده کنید.

۶. هر کفش را بسته به مدل آن برای موقعیتی مناسب بپوشید، برای مثال اگر قرار است روزانه مسافت زیادی را تا محل کار خود پیاده بروید، از پوشیدن کفش های سنگینی چون، بوت خودداری کنید. برای پیاده روی های طولانی از کفش های راحتی استفاده کنید.

موارد کلی در مورد انتخاب قبل از خرید کفش ها

سندل ها و دمپایی های لاانگشتی فقط برای خانه یا ساحل استفاده می شود. از پوشیدن آن ها در محل کار بپرهیزید.

اگر تاکسیدو پوشیده اید از کفش هایی با طرح ساده تر استفاده کرده و از پوشیدن کفش هایی با دوخت و جزئیات اجتناب کنید.

کفش های رسمی باید ظاهری براق داشته باشند. کفش های ورنی متداول ترین کفش های رسمی هستند. اگر با پوشیدن کفش های ورنی احساس ناراحتی میکنید، می توانید کفش چرم مشکی مات که کاملاً با واکس براق شده باشد بپوشید.

امروزه تولید کفش هایی به شکل رویه های چرمی ولی با کف لاستیکی پر سر و صدا افزایش یافته است. استفاده از این کفش ها به اندازه کفش هایی با کف چرم و یک پاشنه لاستیکی مرسوم نیستند. اگر به دنبال تاثیرگذاری بیشتری هستید، از انواع کف چرمی استفاده نمایید.