چطور کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشید

image چطور کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشید

کسب وکار اینترنتی چه مزایایی دارد؟

▪ افزایش سرعت در خرید

با وجود کسب وکارها و فروشگاه های اینترنتی خرید و دریافت خدمات دیگر کاری وقت گیر نیست. دیگر نیازی نیست که برای دریافت خدمات و خرید حتما به طور فیزیکی در محل این کسب وکارها حضور پیدا کنیم. امروزه ما می توانیم در خانه بنشینیم و در عرض چند دقیقه خریدمان را انجام دهیم.

▪ تنوع و حق انتخاب بیشتر

تکفارس آی آر

در گذشته ما برای خرید و یا دریافت خدمات باید به کسب وکارهای متعددی سر می زدیم. کمتر کسی وقت و حوصله کافی برای این کار را داشت و نهایتا باید از بین یک سری گزینه محدود دست به انتخاب می زد. اما امروزه و با رونق گرفتن کسب وکارهای اینترنتی دیگر با این محدودیت روبرو نیستیم و به راحتی می توانیم در خانه بنشینیم و گزینه های متعددی را بررسی کنیم و سپس خرید کنیم.

▪ برداشتن مرزهای جغرافیایی

چند سال پیش خرید از دیگر شهرها و کشورها جز برای عده محدودی، کاملا بعید و رویایی بنظر می رسید. اما امروزه مردم می توانند به راحتی از سراسر کشور خرید کنند و یا خدمات دریافت کنند. نه تنها از سراسر کشور، بلکه امروزه خرید از فروشگاه های اینترنتی در دیگر کشورها نیز کاملا ممکن شده است. همه این تغییرات به لطف رشد کسب وکارهای اینترنتی رقم خورده اند.

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

▪ انتخاب محصولات و خدمات

www.takfars.ir

در ابتدای مسیر راه اندازی کسب و کار اولین قدم ما باید محصولات و خدمات خود را انتخاب کنیم. در واقع ابتدا ما باید به این سوال جواب دهیم که قرار است چه چیزی را به مردم بفروشیم؟ یا اینکه چه خدماتی را قرار است به مردم ارائه کنیم؟

این مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و زیربنای اصلی همه قدم هایی است که قرار است در ادامه برداشته شوند. به همین خاطر باید دقت زیادی را به خرج دهیم و شرایط و جوانب کافی را برای انتخاب در نظر بگیریم

▪ انتخاب نام کسب وکار

نام فروشگاه و کسب وکار ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در این مرحله نیز باید دقت کافی را به خرج دهیم. نام کسب وکار در واقع معرفی کننده شما به دیگران است و شما باید خوب بیاندیشید که قرار است چگونه خود را به دیگران معرفی کنید؟.

▪ طراحی سایت

در مرحله بعد ما باید به سراغ طراحی یک سایت برای کسب وکارمان برویم. سایت نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و محل اصلی معرفی و فروش محصولات است. به همین خاطر باید آن را به افراد متخصص بسپارید.

▪ طی کردن مراحل قانونی

پس از انتخاب نام و طراحی سایت باید به سراغ مراحل قانونی بروید، فروشگاه اینترنتی خود را ثبت کنید و مجوزهای لازم را بگیرید. شما بدون طی کردن این مراحل نمی توانید درگاه پرداخت ایجاد کنید. به همین خاطر ضروری است که به سرعت به سراغ این مراحل بروید.

▪ تیم سازی

پس از اینکه هم مراحل قانونی را طی کردید وقت آن است که یک تیم قوی برای خود تشکیل دهید. تیمی که بتواند در پلتفرم های مختلف از جمله اینستاگرام و تلگرام صفحه و کانال تشکیل دهد، به جذب مخاطب بپردازد و محصولات را به آن ها معرفی کند. تک تک این کارها نیازمند خلاقیت هستند و شما باید تلاش کنید که افراد ماهری را به تیم خود اضافه کنید.

تک فارس

▪ تبلیغات

در آخرین مرحله نیز باید به تبلیغات بپردازید. نیاز به تبلیغات در ابتدای مسیر بیشتر احساس می شود و باید هزینه جدایی را برای تبلیغات کنار بگذارید. انتخاب محل تبلیغ نیز بسیار مهم است و شما باید بدانید که احتمال جذب مخاطب در چه صفحات یا کانال هایی بیشتر است.

چهار ایده کسب و کار اینترنتی

▪ آموزش مجازی

اگر دو سال قبل صحبت از این می کردیم که در خانه بنشینید و از طریق سیستم های آنلاین به بقیه آموزش بدهید، قطعا بهانه ای مثل این می آوردند که مردم نمی توانند به صورت آنلاین چیزی یاد بگیرند یا اصلا دانش آموزان نمی توانند با سیستم های آنلاین کار کنند. اما کرونا نشان داد که همه چیز شدنی است. حالا که کرونا همه مردم ایران را با دنیای آنلاین آشتی داد و مجبورشان کرد آموزش از راه دور را هم بپذیرند، چقدر خوب است که از این فرصت استفاده کنید. مخصوصا که الان خیلی از دانش آموزان نتوانسته اند خودشان را به دروس مدرسه برسانند و در خیلی از مفاهیم مشکل دارند، می توانید به سراغ تدریس خصوصی یا عمومی و آنلاین دروس دبستان، دبیرستان و… بروید.

▪ خدمات تولید محتوا

شما می توانید برای صفحات و سایت های مختلف به تولید محتوا بپردازید و از این راه کسب درآمد کنید.

▪ ارائه برنامه ورزشی اصلاحی

امروز به دلیل زیادشدن بی توجهی به فیزیک بدنی حین کار، خیلی از هموطنان مان با مشکلاتی مثل فاصله افتادن بین مهره های گردن، مشکلات ستون فقرات و… روبرو هستند. در این بین متخصصانی هستند که برای رفع این مشکلات، بنا به فیزیک بدنی هر شخص برای او یک سری تمرینات اصلاحی خاص تعیین می کنند. شما هم می توانید بعد از گذراندن دوره های تخصصی این حوزه و شرکت در کلاس های مربی گری، اقدام به ارائه خدمات و تمرین های اصلاحی ورزشی برای افراد کنید. عملی کردن این ایده پولساز جدید، حتی به شکل غیر حضوری و اینترنتی هم ممکن است.

▪ خدمات طراحی چهره

T A K F A R S

امروز به لطف اینترنت و البته شرکت های مختلف پستی، فروش محصول به شهرها و استان های مختلف، کار بسیار آسانی است. با توجه به این و البته با توجه به محبوب بودن نقاشی چهره، یکی دیگر از ایده های خلاقانه پولسازی می تواند ارائه این خدمات و فروش آن باشد. مخصوصا که در زمان هایی مثل ولنتاین، تولد، روز پدر، مادر و… بازار خرید این خدمات داغ است.برای اجرا کردن آن می توانید ابتدا از سایت های آگهی رایگان استفاده کنید، سپس پیج اینستاگرام تان را راه اندازی کرده و حتی در صورت وجود بازار مناسب، اقدام به طراحی سایت کنید.

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب