چطور هنگام کار با موبایل مراقب سلامت چشم های خود باشید

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور هنگام کار با موبایل مراقب سلامت چشم های خود باشید

image چطور هنگام کار با موبایل مراقب سلامت چشم های خود باشید

▪ از محافظ های ضد تابش نور استفاده کنید:

چنانچه گوشی شما دارای صفحه نشکن نیست در این صورت باید از محافظ های ضد تابش نور استفاده کنید. قرار دادن محافظ بر روی صفحه با کنترل تابش آزاردهنده ی منعکس شده از صفحه که به چشمانتان آسیب می رساند موجب راحتی آنها می گردد. این محافظ ها علاوه بر حفاظت از چشم ها از صفحه گوشی نیز در برابر آسیب ها محافظت میکنند.

▪ هر از چند گاهی پلک بزنید:

پلک زدن باعث مرطوب نگه داشتن چشم می شود. زمانی که به صفحه گوشی خیره می شوید به طور ناخودآگاه کمتر از شرایط معمولی پلک می زنید و همین امر باعث خشکی چشم و گاه تاری دید می گردد. بنابراین پلک زدن مداوم باعث تامین رطوبت چشم هایتان شده و در نتیجه با کاهش تاری دید قدرت تمرکز شما را می افزاید.

تکفارس آی آر

▪ استراحت های کوتاهی داشته باشید:

از تکنیک ۲۰-۲۰-۲۰ استفاده کنید. اگر تا به حال درباره آن چیزی نشنیده اید اکنون با آن آشنا می شوید. بعد از ۲۰ دقیقه کار با گوشی لازم است ۲۰ ثانیه استراحت نموده و به نقطه ای که حداقل ۲۰ قدم دورتر از شما قرار دارد نگاه کنید. شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی با این کار عضلات چشمتان استراحت میکنند. این راهکار برای جلوگیری از آسیب های چشمی بسیار کارآمد است.

▪ نور صفحه را کم کنید:

صفحه پرنور و صفحه کم نور هر دو به نحوی باعث آسیب رسانی به چشمانتان می شوند. باید تعادل نور صفحه را حفظ کنید. برای تغییر نور صفحه به قسمت تنظیمات گوشی رفته و آن را تنظیم کنید. توجه داشته باشید نور صفحه باید چیزی مشابه نور محیط اطراف شما باشد. به علاوه داشتن بیشترین درجه نور باعث تخلیه سریع تر باتری نیز می گردد.

image چطور هنگام کار با موبایل مراقب سلامت چشم های خود باشید

www.takfars.ir

▪ اندازه فونت و تصویر پس زمینه:

برخی افراد تمایل به داشتن فونت های بسیار کوچک دارند در حالی که این کار به چشم فشار وارد میکند. برای جلوگیری از آسیب های چشمی از تصاویر پس زمینه ای استفاده کنید که متن بر روی آنها به راحتی قابل خواندن بوده و نیاز به تمرکز زیاد نداشته باشد. بعضی طرح های پس زمینه خوانایی متون را دشوار می سازند.

▪ هنگام کار با گوشی تا جایی که ممکن است آن را دور از خود نگه دارید:

قطعا نگه داشتن گوشی با فاصله کمی از چشمانتان فشار زیادی به آنها وارد میکند. طبق آمارگیری انجام شده اکثر مردم تمایل دارند گوشی را تا جایی که ممکن است نزدیک به چشمانشان نگه دارند و این فاصله گاهی به ۲۰ سانتیمتر نیز می رسد، در حالی که این فاصله باید چیزی حدود ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر باشد. رعایت این فاصله با کاهش فشار بر روی چشم شما همراه است.

نتیجه گیری

اتخاذ این راهکارها چشم و بینایی شما را سالم نگه می دارد و چشم شما آسیب کمتری را متحمل می شوند و شما می توانید از کار با گوشی خود نهایت لذت را ببرید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

کنترل میزان قند خون با مصرف شاهدانه
  1. عواقب هشدار دهنده شکستن قولنج قسمت های مختلف بدن
  2. قطعی ترین راه از بین بردن چین و چروک دور دهان
  3. کم خوابی تاثیر درمانی داروهای مسکن را روی بدن از بین می برد
  4. اثرات جالب خوردن خیار برای سلامتی بدن
  5. روغن رزماری شیوهای مفید برای مراقبت از موهای نازک
  6. اثرات جادویی و مفید روزه گرفتن بر روی بدن

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب