چطور هر روز شاد و سرحال باشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور هر روز شاد و سرحال باشید

نور درمانی در خانه را امتحان کنید.

به این فکر کنید که چقدر تابیدن نور خورشیدن روی پوست تان احساس خوبی دارد و اینکه چطور ، می توانید همان احساس را در خانه برای خود ایجاد کنید. برای این کار به تنها چیزی که نیاز دارید، یک چراغ رومیزی با لامپ نور زرد و یا یک لایت باکس است که می تواند شما را در معرض، نور ولی با اشعه فرابنفش بسیار اندک قرار دهد. این کار به شما اجازه می دهد تا در خانه نور درمانی، را امتحان کنید و اگر به مدت ۲۰ دقیقه در صبح انجام دهید بسیار موثرتر خواهد بود.

برای انجام این روش باید تقریبا بسیار نزدیک به نور بنشینید ولی به نحوی که به طور مستقیم آن، را نگاه نکنید. در حین نشستن در کنار نور می توانید کار دیگری نیز مثل مطالعه و یا مدیتیشن نیز، انجام دهید. شما می تواند در تمام طول سال این روش را که به شاد شدن روحیه کمک می کند را، انجام دهید. ولی اگر متوجه قرمزی و خارش پوست شوید، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

▪ صبح زود پیاده روی کنید.

شاید صبح زود بیدار شدن از خواب برایتان چندان آسان و خوشایند نباشد و به همین دلیل است که باید، پیاده روی را امتحان کنید. این کار نه تنها سطح انرژی را ارتقاء می دهد بلکه بدن و ذهن تان احساس، تازگی و انرژی بیشتر می کند. همچنین پیاده روی اول صبح شما را برای باقی روز آماده می کند. البته این بدین معنی نیست که اگر در ساعات دیگر روز احساس ناراحتی و افسردگی داشتید، نمی توانید پیاده روی کنید.

تکفارس آی آر

از نظر علمی اثبات شده پیاده روی صبحگاهی در ارتقاء عملکرد مغز تاثیر موثر دارد. دلیل این امر، آن است که شما با این کار میزان جریان خون در مغز را افزایش می دهید و چنین چیزی با ، حافظه قوی تر، تمرکز بیشتر و توانایی موثر در حل مسائل ارتباط بسیار مستقیمی دارد.

▪ داوطلب انجام یک کار خوب برای دیگران شوید.

این کار نه تنها به شما کمک می کند تا احساس ناراحتی را از خود دور کنید، بلکه تا مدت طولانی تری، استرس را از شما دور می کند و در نتیجه در شاد شدن روحیه موثر است. طبق یکی از مطالعات صورت گرفته، هرچه مردم پول بیشتری را برای خود نگه می دارند احساس شرمندگی بیشتری را تجربه می کنند و سطح هورمون کورتیزول آنها افزایش پیدا می کند. بنابراین بخشندگی و سخاوت تنها برای خوب بودن نیست، بلکه به سلامتی بیشتر کمک می کند.

هر زمان که کار خوبی انجام دهید به دلیل احساس خوبی که در شما از کارآمد بودنتان پدید می آید، در مغز هورمون اندورفین ترشح می شود. همچنین هر زمان که کاری برای، دیگران انجام داده و یا چیزی را با بقیه سهیم شویم احساس رضایت از خود و سپاسگزاری برای، داشته هایمان بیشتر می شود.

▪ رژیم غذایی تان را تغییر دهید.

www.takfars.ir

بسیاری تمایل دارند در زمستان و روزهای سرد سال بیشتر از مواد غذایی قندی و اسنک های سرشار، از کربوهیدرات استفاده کنند چرا که احساس بهتری به آنها می دهد ولی اثر این مواد فورا از بین رفته، و احساس رخوت ایجاد می کند. چیزی که به آن نیاز دارید غذاهای حاوی ویتامین دی است که به ویتامین، خورشید هم معروف است.

غذاهای حاوی اسیدهای چرب امگا ۳، گوشت های سفید و غیرچرب، انواع میوه های خانواده توت و شکلات تلخ می تواند به مرور زمان روحیه را بهتر است. تنها کافیست این مواد غذایی را به صورت، روزانه یا هفتگی در رژیم غذایی خود بگنجانید تا احساس بهتری پیدا کنید.

▪ خنده درمانی را امتحان کنید.

شاید طرفدار پر و پا قرص فیلم ها و سریال های پلیسی و یا تخیلی باشید ولی آنها می توانند تاثیر منفی، روی شما بگذارند، البته نه برای اینکه بد هستند بلکه صرفا به این دلیل که زیاد شما را نمی خندانند. خندیدن می تواند تمام تنش هایی را که احساس می کنید تخفیف داده و در بلند مدت روحیه تان را بهتر می کند. علاوه بر این موجب افزایش اعتماد به نفس نیز می شود.

حالا اگر قادر به دیدن نکات خنده دار و بامزه محیط اطراف تان نیستید، شاید بد نباشد روی قوه طنز، خود کار کنید. برای اینکار می توانید فیلم ها، سریال ها، برنامه های تلویزیونی، کارت تبریک ها و ، یا دیگر چیزهایی که به نظرتان خنده دار می رسد را پیدا کرده و امتحان کنید و یا حتی می توانید، به زندگی خودتان بخندید و برخی مسائل زندگی که خیلی بحرانی نیستند را به شدت جدی نگیرید تا، به شاد شدن روحیه تان کمک کند.

▪ مدت زمان کار با صفحات نمایشگر را کاهش دهید.

هرچه بیشتر در خانه بمانید بیشتر وقت خود را مقابل انواع نمایشگرها از تلویزیون گرفته تا گوشی، و رایانه می گذرانید. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که در استفاده از این وسایل، برای خود محدودیت وضع کنید. می توانید یا میزان ساعات مقابل نمایشگرها را کم کنید و یا اینکه، فعالیت های غیر الکترونیکی را بیشتر در برنامه روزانه خود قرار دهید.

این تغییرات کوچک می تواند به میزان زیادی به سلامت روانی شما کمک کرده و سطح استرس و، ناراحتی را در شما کاهش دهد. از جمله کارهای پیشنهادی غیرالکترونیکی می تواند فعالیت هایی از، جمله پیاده روی، مدیتیشن، ملاقات یا تماس با دوستان باشد.

▪ برای یک گردش یا سفر کوتاه برنامه ریزی کنید.

اگر فکر می کنید فصل پاییز و زمستان دوره خوبی برایتان نیست، پس کمی به خود مرخصی داده ، و در طول این زمان برای یک سفر کوتاه برنامه ریزی کنید. در صورت تمایل می توانید یکی از، دوستان خوبتان و یا کسی که مثل شما در این زمان ها دچار ناراحتی و افسردگی می شود را با خود، همراه ببرید. سر خود را با انواع فعالیت های مختلف گرم نکنید و در عوض کارها و فعالیت های، ساده تر را انتخاب کنید به نحوی که بی تحرک نباشید.

تک فارس

تاثیر این سفر کوتاه برای شاد شدن روحیه تا چندین هفته برایتان باقی می ماند و احساس شادتر و، انرژی بیشتری خواهید داشت و مهم نیست هوای بیرون چگونه است و یا چه سختی ها و مشکلاتی، وجود دارد، در هر صورت خانه تان احساس خوبی به شما می دهد. به خاطر داشته باشید مهم نیست، کجا زندگی می کنید، بلکه مهم این است که با هر موقعیتی که رخ می دهد چطور برخورد می کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راهکارهای کنترل عصبانیت از دیدگاه آیت الله بهجت
  1. چطور شاد باشید و همیشه شاد زندگی کنید

  2. علت شاد بودن همیشگی بعضی آدم ها چیست

  3. شش راز برای داشتن یک روز شاد

  4. چطور در محیط کاری خسته کننده سرحال باشیم

  5. اولین روز کاری خود را چطور باید شروع کنید

  6. حرف هایی که باید هر روز به خود بگویید تا موفق شوید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات