چطور مرتبا پولدار و پولدارتر شوید

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور مرتبا پولدار و پولدارتر شوید

image چطور مرتبا پولدار و پولدارتر شوید

بیش‌تر از یک منبع درآمد داشته باشید

توماس سی کرلی محققی که بر روی عادات ثروتمندان تحقیق می‌کند در مطالعه ۵ ساله خود متوجه شد که ثروتمندان خودساخته دارای چندین کانال درآمدی هستند که عموما از سرمایه‌گذاری‌هایشان نشأت می‌گیرد، در نتایج این تحقیق ۶۵درصد آنها ۳ کانال درآمدی، ۴۵درصد ۴ کانال درآمدی و ۲۹درصد هم بیش‌از ۵ کانال درآمدی داشتند.

شاید بپرسید این منابع درآمدی چیست؟معمولا آنها از اجاره املاک، سود سهام های خود در بورس و سرمایه‌گذاری های مشترک منفعت می‌برند.در قسمتی از متن تحقیق کرلی می‌خوانیم:

آنچه مشخص است داشتن ۳ کانال درآمدی برای ثروتمندان خود ساخته یک عدد مقدس است.اما آتها سعی می‌کنند تا آنجایی که امکان داره کانال‌های درآمدی خود را افزایش دهند چون افزایش کانال ها با کسب ثروت رابطه مستقیمی دارد

تکفارس آی آر

سرمایه‌تان را به گردش بیندازید

گرنت کاردن سخنران انگیزشی که در ۳۰ سالگی به یک میلیونر خودساخته بدل گشت می‌گوید:تنها دلیل پس‌انداز سرمایه‌گذاری آن است. او که در ۲۱ سالگی تجربه ورشکستگی هم دارد در ادامه می‌گوید:پس انداز خود را در حسابی قرار دهید که برای هیچ فعالیت دیگر از آن استفاده نمی‌کنید و برای موارد ضروری هم سراغش نمی‌روید.من با این جمله خیلی موافق هستم چون در نوجوانی من برای پس‌انداز همیشه حسابی در بانکی باز‌می‌کردم که کمترین امکانات دیجیتال مانند اینترنت بانک را داشت چون دسترسی من به حساب سخت می‌شد و امکان حفظ پس‌انداز بیشتر. امروزه می‌توانید برای حسابتان کارت بانکی نگیرید یا در نسل جدید سپرده های بانکی که در مقاله ۶قدم برای برنامه‌ریزی مالی با اولین حقوقتان معرفی کردیم استفاده نمایید.

خیلی از افراد جامعه سرمایه‌گذاری را خطرناک می‌پندارند و ترجیح می‌دهند پولشان در همان بانک بماند اما واقعیت این‌است که یکی از موثرترین روش ها برای افزایش درآمد سرمایه‌گذاری است.رامیت سفی در کتاب من می‌خواهم ثروتمندشدن را به شما یاد دهم می‌نویسد:

میانگین سرمایه‌گذاری ثروتمندان ۲۰ درصد درآمد سالیانه‌شان است.ثروت آنها با درآمد سالیانه سنجیده نمی‌شود بلکه ملاک میزان سرمایه‌گذاری و پس‌انداز آنهاست.

ایده نابی دارید؟نگران سرمایه‌اش نباشید.

www.takfars.ir

سایبولد در کتاب معروفش به نامثروتمندان چگونه فکر می‌کنند می‌نویسد:

افراد توانگر همیشه اول روی ایده خلاقانه‌ای که دارند تمرکز می‌کنند و ترسی بابت عدم تامین سرمایه‌ ندارند زیرا روش‌های تامین سرمایه از دیگران را بلد هستند و مطلع هستند که افراد ثروتمند به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی ایده های خلاق هستند تا بتوانند از آنها بهره بجویند.

همان طور که از صحبت های سایبولد برداشت می‌شود شما نیازی به داشتن سرمایه ندارید بلکه یک ایده ناب می‌تواند شما را به ثروت برساند.ایده‌ها مثل گنج می‌مانند.امروره کلی روش برای جذب سرمایه هست به طور مثال اگر شما ایده‌های استارت‌آپی دارید به راحتی می‌توانید بر روی شتابدهنده ها حساب باز کنید چون آنها با روی باز از ایده های ناب برای سرمایه‌گذاری استقبال می‌کنند.بیشتر مردم به جای تمرکز بیشتر برروی ایده بر روی جذب سرمایه‌ متمرکز می‌شوند که منجر به اجرا نشدن ایده می‌شود.مطمئن باشید ایده خوب سرمایه را به سمت حود می‌کشد.

حریص موفقیت باشید نه پول.

همه فکر می‌کنند که ثروتمندان حریص پول هستند البته در مورد بعضی‌ها شاید درست فکر کنند اما عموم ثروتمندان خود ساخته بر روی موفقیت تمرکز دارند و پول از نگاه آنها چیزی جز یک شاخص نیست که موفقیت آنها در زمینه رسیدن به اهدافشان را می‌سنجد.آنها زندگی و کارشان را یک بازی می‌بینند که دوست دارند درآن برنده باشند.شما هم به علاقه‌مندی‌ها و راه‌های رسیدن به آنها بیندیشید.

مشکلی را نوشته و لیستی از ۱۰ راه‌حل برایش بنویسید

این روش مهم‌ترین اثرش تبدیل شما از فردی که به مشکلات فکر می‌کند به فردی است که همیشه به دنبال راه‌حل است.حالا این کار به ثروتمند شدن شما چه کمکی می‌کند؟سایبولد می‌گوید:

هرچه مشکلی که برای حل انتخاب کردید بزرگ‌تر باشد درآمدی که حاصل از حل آن پیدا میکنید بیشتر خواهد بود.بزرگ‌ترین مشکل کسب‌و‌کار و زندگی‌تان چیست؟برای از بین رفتن آن راه‌حلی دارید؟مطمئن باشید تفکر خلاق ارزشمندترین مهارتی است که می‌توان پیدا کرد و خیلی‌ها حاضر هستند بابت آن حقوق های بسیاری بدهند.

از دام کارمندی و حقوق ثابت خارج شوید

ثروتمندان خودساخته کسب و کار خود را دارند برای همین میزان درآمدشان در دست خودشان است.سایبولد می‌گوید:

تک فارس

خیلی از افراد حرفه ای در مارکت وجود دارند که بابت فعالیتشان در پایان ماه حقوق های بالایی می‌گریند اما با این‌که این نوع درآمد امنیت بالایی دارد اما کندترین روش ثروتمند شدن است برای همین ثروتمندان این موضوع را درک کرده و به دنبال درآمد های مستقل کسب‌و‌کار خود رفته‌اند

همین حالا ثروتمندان به فکر رشد کسب‌وکار خود هستند و مردم دیگر به یک زندگی آرام با حقوق و مزایای بیمه که سالیانه درصدی هم به آن اضافه می‌شود اکتفا کردند و مجال هایی که به ثروتند شدن آنها کمک می‌کند را از دست می‌دهند.

هدف تعیین کنید و رسیدن به‌آن را تجسم کنید

در مقاله ۶راز ثروتمند شدن از کتابی ۸۲ ساله. توضیح کاملی درباره این موضوع می‌توانید مطالعه کنید.اگر به دنبال افزایش درآمد هستید باید اول یک هدف تعیین کنید و راه رسیدن به آن ترسیم کنید.ثروت از آسمان نمی‌افتد و برای رسیدن به آن باید تلاش کرد.افراد موفق همیشه برای خود هدف تعیین می‌کنند و به دنبال رسیدن به آن می‌روند این سرگرمی و بازی آنهاست و مردم عادی هنور نمی‌دانند دقیقا چه می‌خواهند.

شبکه‌ای از افراد بااستعداد بسازید

اندرو کارنیچ کارآفرینی که از صفر شروع کرده می‌گوید:

من موفقیتم را مدیون یک موضوع هستم، ذهن خلاق.

او برای رسیدن به موفقیت سعی در ایجاد گروهی از افراد باهوش و مستعد که هدف مشترکی با او دارند کرده است چون اعتقاد دارد که ما شبیه افرادی که اطرافمان هستند می‌شویم برای همین ثروتمندان سعی در ایجاد رابطه با دیگر کارآفرین‌ها و نخبگان می‌کنند.موفقیت ما به طور مستقیم از اطرافیان ما اثر می‌گیرید.اگر دوستان ما افرادی باشند که در زندگی موفق هستند ماهم اثر می‌پذیریم و درآمدمان افزایش می‌باید.

مهم شما هستید.

شاید بگویید که خودخواهی است اما سایبولد در کتاب خود می‌گوید:

T A K F A R S

اگر به فکر خود نباشید نمی‌توانید به درجه‌ای برسید که به دیگران کمک کنید.وقتی چیزی ندارید چطور می‌خواهید بخشنده باشید؟کارآفرینان ابتدا به دنبال ثروتمند شدن هستند سپس از راه‌هایی که دوست دارند به دیگران کمک می‌کنند

از هر ثروتمندی بپرسید مطمئنا زمان‌هایی بوده که آنها مجبور بودند فقط به خود و رشد کسب و کارشان فکر کنند تا در نهایت به موفقیت برسند.

به دنبال علایقتان باشید

باور مردم عادی این است که ثروتمندان همیشه در حال کار هستند و وقت آزادی ندارند.آنها زندگی نمی‌کنند و نقش یک برده را برای پول دارند اما واقعیت برعکس این موضوع است و علاوه بر آن ثروتمندان می‌دانند از علایق خود چطوری پول هم به دست بیاورند.اگر کاری دوست دارید حتما به دنبالش بروید مطمئن باشید به موفقت شما کمک خواهد کرد.به جای سپری کردن زمان برای پیدا کردن شغل مناسب با درآمد بالا بر روی توانایی های خود متمرکز شوید و سعی کنید درآن زمینه بهترین شوید

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

نکاتی که به شما کمک میکنند در زندگی فرد موفقی شوید
  1. اگر فقط نیمه خالی لیوان را می بینید شما فردی بدبین هستید
  2. چطور حرف بزنید تا قدرتمند و محکم به نظر برسید
  3. چرا بعضی زن ها اینقدر در ازدواج خود موفق هستند
  4. توصیه های عملی و واقعی برای داشتن حافظه قوی
  5. چطور رویاهایم را باور کنم
  6. چطور در محل کار خود اعتماد به نفس داشته باشید

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب