چطور غذا بخورید تا دل درد نگیرید

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور غذا بخورید تا دل درد نگیرید

image چطور غذا بخورید تا دل درد نگیرید

غذایی که چند روز بعد از پخت و نگه‌داری در یخچال مورد مصرف قرار می‌گیرد، هضمش سخت‌تر می‌شود، هرچه مدت زمان ماندن غذا در یخچال و حتی محیط بیرون بیشتر باشد، درجه لطافت غذا کاسته می‌شود.

برای دچار نشدن به اختلال در هضم غذا چه کارهایی باید انجام دهیم؟

عواملی مانند آب خوردن پس از غذا، حرکت سریع و خسته‌کننده، جماع (نزدیکی ج.ن.س.ی)، حمام، گرمای محیط، غم و اندوه، غذای داغ و سرد، تغییر ناگهانی عادت غذایی و عدم‌لذت از خوردن غذا می‌توانند در هضم غذا اختلال ایجاد کنند.

آراستن غذا بسیار مهم است اما به کار بردن رب‌ها، سس‌ها و انواع ادویه و سبزیجات متضاد هم در یک غذا مناسب نیست و بهتر است، غذاها به‌صورت ساده مورد استفاده قرار گیرند.

تکفارس آی آر

بعد از صرف غذا موجی از معده به‌طرف روده بزرگ می‌رود، اگر بلافاصله بعد از صرف غذا برای اجابت مزاج اقدام شود، این موج می‌تواند به عمل دفع کمک مؤثری کند.

انواع سبزیجات خام، پخته و میوه‌ها نیز برای رفع یبوست مؤثرند، می‌توان از خیسانده آلو و انجیر خشک نیز بعد از صرف غذا به‌عنوان دسر استفاده کرد علاوه بر اینکه مزاج را روان می‌کند، خواص بسیار زیادی برای بدن دارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چه آدمهایی باید خیلی زیاد بخوابند
  1. آموزش پرورش بازوهای ورزیده و خوش فرم در خانه برای بانوان
  2. قرص نیستاتین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  3. راهکارهایی که حتما شما را لاغر خواهند کرد تضمینی
  4. چه غذاهایی باعث می شوند شب ها خوب و آرام نخوابیم
  5. تاثیرات مفید چای سبز روی بدن
  6. میوه موز برای سلامتی چه فایده هایی دارد

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب