چطور شر یک آدم مزاحم و دلباخته را از زندگی ام کم کنم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور شر یک آدم مزاحم و دلباخته را از زندگی ام کم کنم

دو راه پیش رویتان هست. فقط مشکل اینجاست که یکی از این متدها عالی و دیگری افتضاح است.

یک شب، با دوستم به همراه یکی از همکاران او در کافه ای بودم که دیدم دو پسر به آنها نزدیک می شوند. من عقب نشستم و دو نوع مختلف از عقب راندن پسرها توسط آن دو را نظاره کردم.

دوستم زیرکانه به یکی از پسرها که از او خوشش نمی آمد مطلب را عنوان کرد و پسر مطلب را متوجه شده و با وقار از میدان کنار رفت. از طرف دیگر، همکارش احمقانه از حد خود خارج شده و اهانت کرد و او با احساس حقارت عقب کشید.

اگر دانشجوی ترم اول دانشگاه هستید باید خیلی مراقب ایجاد چنین برخوردهایی باشید، چون مطمئناً هیچ فردی دوست ندارد با شخصی که باعث تحقیر و اهانت به سایر افراد می شود دوستی کند. و اما شخص شوخ طبعِ، جسور و مغرور چطور؟

نظر مردم درمورد چنین فردی چیست؟ بله، باید بگویم که اغلب عاشق چنین خصوصیاتی در جنس مخالف هستند. پس برای جلوگیری از وقوع اتفاقات بد، در این مقاله راهکارهایی پیش روی شما قرار داده ایم. این بایدها و نبایدها را در نظر داشته باشید تا همه دوستتان داشته باشند.

تکفارس آی آر

اسمش را اشتباهی صدا کنید

همه می دانند که شما مطمئناً اسمش را می دانید چون همین ۵ دقیقه ی پیش به شما گفته است- یا حتی ممکن است چند ماه باشد که همدیگر را می شناسید. مطمئناً شما به طور ناگهانی اسمش را فراموش نکرده اید-همه این را می دانند، از جمله خود او. کار بسیار نابخردانه ای است که شما را بی تجربه و خام نشان خواهد داد.

او را نادیده بگیرید

اگر افراد غیر از یک جفت کفش نو چیز دیگری بخواهند، آن احترام است. اگر به طور ناگهانی دیگر توجهی به او نکنید و به طور کلی نادیده اش بگیرید، بی احترامی زیادی به او خواهید کرد.

"اشتباهاً" پیام های نامطبوع درموردش به او بفرستید

www.takfars.ir

از ارسال هرگونه ایمیل یا SMS که مثلاً قصد داشته اید برای یکی از دوستانتان بفرستید و اشتباهاً به او فرستاده اید و در آن از اینکه از او خوشتان نمی آید یا هرگونه چیز زننده و زشت در مورد او، خودداری کنید. با اینکار نه تنها احساسات او را جریحه دار خواهید کرد، بلکه اگر متوجه شود که به او دروغ گفته اید و اینکار را برای باز کردن او از سر خودتان انجام داده اید، دو برابر ناراحت خواهد شد. درضمن، اگر مرتکب اینکار شدید، حتماً باید منتظر انتقام او هم باشید.

حالا، دوست دارید بدانید که چطور می توانید بدون ایجاد احساس رنجش و بی احترامی در طرف مقابلتان، شرِ او را کم کنید؟ به این بایدها توجه کنید!

درمورد دوست خوشگلش از او سوال کنید

افراد معمولاً خیلی دوست دارند که نصیحت کنند و خیلی هم نسبت به هم حسود هستند. می توانید از هر دوی این واقعیت ها استفاده کنید و از فرد منتظر بپرسید که چطور می توانید به اصطلاح مخ فلان دوست زیبایش را بزنید. با اینکه در ابتدا سعی خواهد کرد بیشتر به شما بچسبد، اما بعد متوجه خواهد شد که شما او را به هیچ وجه احساس نمیکنید و حتی ممکن است تقصیر را گردن دوستش بیندازد.

به او بگویید که یکی از دوستانتان بسیار برای او مناسب است

وقتی مطمئن شدید که او مناسب شما نیست و از او خوشتان نمی آید، تلاش کنید تا در مورد یکی از دوستانتان به او اطلاعات بدهید و در واقع او را به کس دیگری پاس بدهید. البته ممکن است دوستتان از اینکار شما خوشش نیاید و کمی هم از دستتان ناراحت شود، اما حداقل از شرِ او خلاص خواهید شد.

به او بگویید که مشغله تان زیاد شده است

هر وقت که او را ملاقات کردید یا با شما تماس گرفت، همه ی تلاشتان را بکنید تا مکالمه را خیلی کوتاه تمام کنید. می توانید درس، کار، خانواده یا هر چیز دیگری را بهانه کنید تا به او بفهمانید برایش وقت ندارید. و برای دردسرهای دوباره در آینده، او را متوجه کنید که مشغله تان را دوست دارید و دلتان نمی خواهد تحت هیچ شرایطی اوضاع زندگیتان را تغییر دهید.

عدم تفاهمتان را در مسائل پررنگ کنید

سیاست، اخلاقیت، ارزشها-مسائل مختلفی وجود دارد که بتوانید در آن عدم تفاهمتان را با او ابراز کنید. فقط سعی کنید هر چه او میگوید شما بر عکسش را بگویید. اختلاف عقیده می تواند بهانه ی خوبی برای جدا شدن دو نفر از هم باشد.

تک فارس

برخوردی تقریباً غیرمستقیم

البته ممکن است به زبان آوردن اینکه "من و تو زیاد مناسب هم نیستیم" کمی سخت باشد، اما سعی کنید به او بفهمانید که فقط به دنبال گذران وقت هستید و هیچ رابطه ای را جدی نمی گیرید. ولی در همه مراحل کاری نکنید تا به او بی احترامی شده یا تحقیر شود.

به روش صحیح طرد کنید

همه ی ما دچارش شده ایم، مورد قبول قرار نگرفتن و طرد شدن مسئله ای بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده است. اما بدترین چیز این است که اجازه بدهید کسی که طردتان میکند، دست هم بیندازتتان. اگر بتوانید به روش های درست و غیر آزارنده کسی را طرد کنید، هم مشکلی برای خودتان ایجاد نخواهد شد، و هم کسی را از خودتان دلچرکین نخواهید کرد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا من خیلی مضطرب هستم و احساس نگرانی دارم
  1. عکس نوشته های غمگین برای وقتی که دلتنگ هستیم
  2. آیا استرس و احساسات منفی زندگی شما را محاصره کرده
  3. از ازدواج می ترسم و نسبت به آن بدبین هستم چاره چیست
  4. چطور در فضای خانه های کوچک کودک خود را سرگرم کنید
  5. شوهرم چه دروغ هایی به من می گوید
  6. عادت های بدی که باعث می شوند خوشحال نباشیم چیست

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات