چطور سریع و فوری خانه تکانی کنید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور سریع و فوری خانه تکانی کنید

image چطور سریع و فوری خانه تکانی کنید

کار ها را دسته بندی و برای آن ها برنامه ریزی کنید.

رمز اصلی این مدیریت دو الی سه هفته ای، برنامه ریزی و داشتن اولویت هاست.

کار های خانه را با کمک یکدیگر پیش ببرید.

از خانواده کمک بگیرید.

تکفارس آی آر

از نیروی کمکی استفاده کنید.

شما بیش از سایرین نیاز به این برنامه ریزی دارید. هر زمانی که علاقه داشته باشید نمی توانید کارتان را شروع کنید. بهترین کار تخمین زدن زمان مورد نیاز است. کار های خانه را دسته بندی کنید. شاید به نظرتان برسد که این کار ممکن نیست، اما نمونه های موفق زیادی که وجود دارند، از ممکن بودن و شیرینی آن حرف می زنند.

اول: مرتب کردن و تمیز کردن کمد های اتاق ها

دوم: نظافت داخل کابینت ها

سوم: پرده ها

www.takfars.ir

چهارم: مبل و فرش

پنجم: پنجره و دیوار

▪ کمد های اتاق ها

برای کسانی که پرمشغله هستند، این دسته بندی ضروری است. شما باید سعی کنید ظرف یک الی دو روز هر کدام از این دسته ها را به پایان برسانید. اگر زمان لازم برای این کار ها را ندارید می توانید از بزرگ تر ها و یا نیروی کمکی استفاده کنید. بزرگ تر ها برای نگهداری از فرزندان شما می توانند به شما کمک کنند و شما با سرعت بهتری داخل کمد ها را تمیز کنید. اولین کار تمیز کردن داخل کمد ها و هدیه دادن لوازمی که نمی خواهیم و یا دور انداختن آن هاست.

▪ کابینت آشپزخانه

برای نظافت داخل کابینت شما مجبور هستید یک الی دو روز زمان بگذارید. وسایل داخل کابینت را بیرون آورید. لایه کف آن را بشویید و خشک کنید. سعی کنید مته به خشخاش نگذارید و کار هایی که زمان زیادی می طلبد را به بعد از عید واگذار کنید. تمیزی و مرتب شدن کابینت ها قدم مثبتی است که نباید با فشار آوردن به خودتان با کار های بزرگ تر، توان ادامه کار ها را هم از خودتان بگیرید. در تمام این کار ها زنان و مردان کنار هم می توانند با سرعت خوبی پیش بروند.

▪ پرده ها

شما دو راه دارید. یا پرده را بشویید و به حالت نم دار آن را نصب کنید و یا به خشکشویی بدهید تا کار اتو را انجام دهد. همچنین می توانید کار شستن و اتوی پرده را به خشکشویی بسپارید که چندان مقرون به صرف نیست، اما برای بسیاری از افراد که مهارت چندانی در ماشین لباسشویی ندارند و یا فرصت کافی را ندارند، این گزینه مناسبی به شمار می رود. پیشنهاد ما شستن و پهن کردن فوری و یا سپردن اتو به خشکشویی است.

▪ مبلمان و کوسن ها

ما دو نوع کوسن داریم. یک نوع کوسن زیپ دارد و می توانیم داخل ماشین لباسشویی آن را بشوییم. اما نوع دوم کوسن ها را نمی توانیم داخل ماشین لباشسشویی بشوییم. این نوع کوسن ها که زیپپ ندارند، بار ها توسط ما داخل ماشین لباسشویی خراب شده اند و فرم خودشان را از دست داده اند. بهترین راه برای این کوسن ها خشکشویی است. هزینه خشکشویی بهتر از این است که با کوسن هایتان خداحافظی کنید. برای مبلمان هم بهترین راه دستمال کشیدن با شامپوی مخصوص است. شما می توانید در این زمینه نیز از نیروی کمکی استفاده کنید.

تک فارس

▪ فرش

در شستشوی فرش حواستان به رنگ های گیاهی باشد که با اندک آبی رنگ پس می دهند و بهتر است یا آن ها را نشوییم و یا به قالیشویی بسپاریم. در مرود فرش های دستبافت، توصیه به شستن هر سال نیست، زیرا عمر فرش را کاهش می دهد. بهترین کار استفاده از روفرشی های مناسب و زیبایی است که در بازار وجود دارد. اگر از ظاهر روفرشی ها خوشتان نمی آید بهتر است برای زیر پا از فرش هایی استفاده کنید که در شستشو رنگ پس نمی دهند. برای کسانی که پرمشغله هستند، مانند کار های قبلی یک روز جمعه قبل از سال نیاز است تا کار فرش ها را به پایان برسانند.

▪ دیوار و پنجره

هر چه به سال نو نزدیک تر شویم، کار دیوار و پنجره معنادارتر می شود. نیروی کمکی برای این کار ها یکی از کار های رایج در این زمان است؛ بنابراین استفاده از نیروی کمکی، مخصوصاً برای افرادی که پرمشغله هستند و یا درد های عضلانی دارند، واجب می نماید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آموزش پاک کردن انواع لکه از روی فرش
  1. آموزش کامل و حرفه ای قلمه زدن و تکثیر گیاه در خانه

  2. آموزش کاشت گوجه فرنگی در گلدان های کوچک در خانه

  3. آموزش کاشت لوبیا سبز در خانه و حتی در گلدان

  4. چطور بدون استرس و در آرامش خانه را نظافت کنید

  5. چطور همیشه خانه مرتب و تمیزی داشته باشید

  6. بهترین راه برای از بین بردن بوی سوختگی غذا در خانه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات