چطور در هر جمعی خوش صحبت باشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور در هر جمعی خوش صحبت باشید

برای خوش صحبتی بدون فکر و فی البداهه سخن نگویید

هر مکالمه ای که بعدها در مورد آن افسوس می خوریم یک علت مشترک دارند: فکر نکردن پیش از سخن گفتن. قبل از به اشتراک گذاشتن افکارمان، زمان زیادی را برای تحلیل آن ها در اختیار داریم. اگر مکالمه یا جلسه شما ارزش برنامه ریزی را دارد، ارزش آن را هم دارد که دقایقی را برای ایجاد طرحی کلی صرف کنید. برای یک مکالمه مهم، گفت وگو را با یک همکار قابل اعتماد انجام دهید تا بتوانید اشکالات را رفع کنید.

▪ آن را از دید شنونده مورد توجه قرار دهید

به هنگام ایجاد استراتژی برای صحبت کردن، خود را در موقعیت طرف مقابل قرار دهید. این کار باعث ایجاد یک رویکرد متعادل می شود و شما را آماده می کند که تنها به موقعیت خود توجه نکنید و هر عمل متقابلی را مورد چالش قرار دهید.

آمادگی برای پاسخ های مختلف

تکفارس آی آر

کسی نمی تواند با قطعیت بگوید که پاسخ طرف مقابل چه خواهد بود. با پیش بینی کردن پاسخ های منفی یا سوالی، شانس خود را برای یک گفت وگوی خوب افزایش دهید. در این صورت احتمال کمتری برای غافلگیر شدن وجود دارد.

▪ برای خوش صحبتی با دلیل و منطق عمل کنید

نقطه نظری که با منطق و اطمینان بیان شود، کمتر با خصومت رو به رو می شود. نکته این است که گفت وگو را تا جای ممکن با دلایلی که با داده ها و حقایق همراه شده اند پیش ببرید.

▪ جنبه احساسی را فراموش نکنید

همانطور که مورد شماره چهار اهمیت منطق را تأکید می کند، مهم است بدانید که احساسات، اغلب از منطق پیشی می گیرد. تأثیر احساسات را در درک پیام تان نادیده نگیرید و بدانید کلماتتان چه احساساتی را برانگیخته می کنند.

www.takfars.ir

▪ نکاتی برای خوش صحبتی

برای خوش صحبتی اگر تمایل دارید خوش صحبت باشید، سعی کنید در استفاده از جزئیات دقت لازم را به خرج دهید. گاهی برخی افراد با کشاندن صحبت به جزئیات غیر مهم، رشته سخن را از بین می برند و تمام موضوع از دست خارج می شود. از این رو بهتر است که در ارائه جزئیات کمی تامل کنیم. گاهی واقعا نیاز به گفتن تاریخ یا محل خاصی نیست. پس سعی کنید خوش صحبت بودن خود را با حفظ شرایط بهبود بخشید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

دروغ هایی که زن ها به مردها می گویند
  1. چطور سر صحبت را با دختری که دوستش دارید باز کنید

  2. موضوعاتی که برای شروع صحبت با بقیه مناسب نیستند

  3. آدم های باهوش چطوری صحبت می کنند

  4. چطور هنگام صحبت کردن جذاب به نظر برسید

  5. با چه کسانی درباره عشق خود صحبت نکنیم

  6. آداب صحبت کردن با خانم ها چگونه است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات