چطور در محل کار رسمی و شیک لباس بپوشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور در محل کار رسمی و شیک لباس بپوشید

image چطور در محل کار رسمی و شیک لباس بپوشید

گفته می شود که نمی توانید شغل مورد علاقه تان را به دست آورید؛ مگر اینکه برای همان شغل لباس بپوشید.

پوشیدن لباس برای مصاحبه کاری قوانین ثابت و یکسانی دارد؛ اما پس از قبولی در مصاحبه و شاغل شدن باید با توجه به محیط کارتان استایلی جدید برای خود بسازید. نپوشیدن لباس مناسب محل کار به این معناست که برای شما اهمیتی ندارد که بخشی از یک تیم جدید هستید یا به اصول و قوانین پایبند باشید. در کل استایل مردانه محیط کار به سه دسته رسمی، نیمه رسمی و غیر رسمی یا روزمره تقسیم می شود. البته این سه دسته بندی قابلیت تقسیم شدن به جزئیات بیشتر را دارد؛ اما از آنجایی که اغلب محیط های کاری در ایران خارج از این سه حالت نیستند، قصد داریم به معرفی این سه استایل بپردازیم تا در محیط کارتان با بقیه هماهنگ شوید.

استایل کاری نیمه رسمی

محیط کاری نیمه رسمی نه کاملا در دسته بندی رسمی ها قرار می گیرد و نه به دسته شرکت های غیر رسمی تعلق دارد. رابطه بین کارمندان این شرکت بینابین است؛ یعنی عده ای با هم صمیمی هستند و با بقیه غیر صمیمی. معمولا این شرکت ها وضعیت نیمه خصوصی دارند و گروه سنی کارمندان طیف متنوعی را در نظر می گیرد. شرکت ها تازه تاسیس نیستند و سابقه ای چندین ساله دارند و فضای کاری شان نیمه جدی است.

تکفارس آی آر

چنانچه در شرکتی نیمه رسمی کار می کنید؛ خوب است چند دست شلوار پارچه ای شیک مردانه تهیه کنید. رنگ هایی مثل سرمه ای، بژ، عاجی و شیری می توانند برای شلوارهای شما مناسب باشند.

خرید کت تک را فراموش نکنید. لازم نیست رنگ کت تک شما عین شلوارتان باشد.

رنگ پیراهن شما باید فصل مشترکی با رنگ کت تک و شلوارتان داشته باشد.

می توانید به جای کفش کاملا رسمی از کالج مردانه استفاده کنید.

استایل کاری غیر رسمی

www.takfars.ir

اگرهمکارانتان را به اسم کوچک صدا می زنید و آن ها را خارج از محیط کارتان هم می بینید باید بگویم که در محیطی غیر رسمی کار میکنید. آیا با همکارانتان دوست هستید و آیا سن و سال شما و رئیستان به هم نزدیک است؟ اگر پاسختان به این سوال ها مثبت است؛ محیط کار شما غیر رسمی است که جز زمانی که با غریبه های شرکت های رسمی جلسه یا مصاحبه دارید، نیازی به پوشیدن لباس رسمی نیست. محیط کار اغلب استارتاپ ها و شرکت هایی با مدیریت و نیروهای جوان اغلب غیر رسمی است و کار تیمی و صمیمیت در آن به وفور دیده می شود

اگر در یک محیط کاری غیر رسمی هستید، لازم است همیشه در کمدتان جدیدترین انواع شلوار مردانه جین و پارچه ای را داشته باشید. پوشیدن شلوار جین به معنی مجاز بودن هر مدلی نیست؛ نباید شلوار جین زاپ دار بپوشید یا سراغ مدل های غیر متعارف بروید. یک شلوار جین سرمه ای تیره و راسته با اغلب لباس های شما ست خواهد شد

در فصل تابستان نیز خوب است چندین پولوشرت و تی شرت رنگی و ساده تهیه کنید و در زمستان به پوشیدن پلیورهای یقه هفت یا پلیورهای یقه گرد و پیراهن روی بیاورید

با خیال راحت کتانی بپوشید، صندل به پا کنید یا با نیم بوت هایتان قدم بزنید. در یک شرکت غیر رسمی راحتی شما مهم است چون در نهایت باید بازده کار را بالا باشد.

استایل رسمی

ابتدا باید تعریف محیط کاری رسمی را بدانید. محیط کاری رسمی جایی است که در آن میزان صمیمیت بسیار کم است. مدیر بیشتر از آنکه تیم را رهبری کند و به آن ها انگیزه دهد، مدیریت می کند و از رابطه نزدیک دوری می کند.. معمولا شرکت های بزرگ با تعداد پرسنل زیاد و بخش بندی کم، محیطی رسمی دارند. همچنین شرکت هایی که رده سنی آن ها بیش از ۴۵ سال است، ناخودآگاه محیطی رسمی ایجاد خواهند کرد .در محیط کاری رسمی معمولا به طور مرتب جلسه های جدی و رسمی برای عقد قرارداد با سایر شرکت ها برگزار میشود و مهمان های حاضر در جلسه از شرکت های دیگر هستند.

اگر محیط کار شما این گونه است خوب است که در اولین فرصت روی خرید کت و شلوارهای شیک و خوش دوخت مردانه سرمایه گذاری کنید. سراغ کت و شلوارهایی بروید که طوسی یا سرمه ای هستند و ترجیحا از کراوات استفاده کنید. موقع خرید کت و شلوار رسمی علاوه بر رنگ به سایز آن هم دقت داشته باشید. بهتر است از پوشیدن کت و شلوار تنگ یا گشاد خودداری کنید؛ کت و شلوار تنگ از رسمی بودنتان کم می کند و کت و شلوار گشاد باعث می شود بی نظم به نظر برسید. کت و شلواری را انتخاب کنید که کاملا اندازه شماست.

همچنین لازم است دو یا سه پیراهن کاملا رسمی و شیک داشته باشید. رنگ پیراهن های شما باید به کت و شلوارتان بیایند. به خاطر داشته باشید نباید یقه پیراهنتان را بیش از حد باز بگذارید. این کار باعث می شود بی ملاحظه و غیر جدی به نظر برسید.

کفشی که برای پوشیدن در شرکت به آن نیاز دارید، یک جفت کفش آکسفورد است. از پوشیدن صندل در تابستان و بوت بلند در زمستان به شدت دوری کنید.

سعی کنید بین رنگ کمربند و کفشتان هماهنگی ایجاد کنید و در نهایت بین رنگ این دو گزینه و رنگ کت و شلوار و پیراهن هارمونی به وجود آورید.

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چه نو کیف مجلسی زنانه جدیدا مد شده با عکس و مشخصات
  1. آموزش نحوه لباس پوشیدن برای لاغر و خوش اندام دیده شدن

  2. مدل موهای شیک و سنگین پسرانه برای تابستان

  3. آموزش شیک لباس پوشیدن مخصوص خانم های چاق

  4. چطور همیشه لباس هایی خوشبو داشته باشید

  5. شیک ترین مدل های آویز ناخن برای خانمهای باسلیقه

  6. آموزش شیک ترین ست های لباس مخصوص آقایان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات