چطور در طول روز کاری وقت اضافی داشته باشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور در طول روز کاری وقت اضافی داشته باشید

image چطور در طول روز کاری وقت اضافی داشته باشید

▪ در انجام کارهای ۵ دقیقه‌ایی در طول روز تنبلی نکنید.

برای انجام برخی از کارها فقط ۵ دقیقه زمان لازم است. لیستی از اینگونه امور تهیه کنید و آن‌ها را یک‌جا انجام دهید. چک کردن ایمیل‌ها، تمیزکردن کابیت‌ها یا آبیاری گیاهان خانگی. انجام روزانه آن‌ها کمک می‌کند تا به اهداف بزرگ‌تر خود دست یابید.

▪ تمام برنامه‌ها و اهداف روزانه خود را یادداشت کنید، حتی اگر مطمئن هستید که آن‌ها را فراموش نخواهید کرد.

لیستی از کارهای روزانه خود، از قبیل مطالبی که قصد دارید بخوانید، فیلم‌هایی که باید ببینید، کارها، پروژه‌ها، کارهای روزانه و غیره تهیه کنید.

تکفارس آی آر

تهیه لیستی از آنچه باید بخرید و یا حتی لیستی از آرزوهایتان نیز عادتی ساده و در عین‌حال مفید است. همین امر کمک می‌کند تا روز خود را با برنامه آغاز کنید و به طور قطع هیچ فعالیت مهمی از قلم نمی‌افتد.

▪ از زمان‌های وقت‌های خالی بین کارهای دیگر هوشمندانه بهره ببرید.

وقت‌های خالی بین کارهای دیگر هستند: نشستن در مترو، ایستادن در صف‌ها، انتظار برای دوستان و از این قبیل امور. زمان خود را با بازی‌های احمقانه گوشی هوشمند خود هدر ندهید. در عوض، از زمان‌های مرده خود برای خواندن کتاب، یادگیری یک زبان خارجی یا طراحی استفاده کنید.

زمان خود را با تماشای آگهی‌های بازرگانی تلف نکنید، فیلم مورد علاقه خود را بخرید یا اجاره کنید و یا به صورت آنلاین تماشا کنید.

امروزه، بیش‌تر وقت برنامه‌های تلویزیون صرف آگهی‌های بازرگانی می‌شود. برای صرفه‌جویی در زمان ارزشمند خود، فیلم یا سریال مورد علاقه خود را بخرید یا اجاره کرده و تماشا کنید. در این صورت، زمان کم‌تری صرف تماشای آگهی‌های تلویزیونی می‌شود و بدین ترتیب زمان بیشتری برای کارهای مفید خواهید داشت.

www.takfars.ir

▪ یاداشت کنید و فعالیت‌های انجام شده در طی روز را ثبت کنید.

مدیریت تجربه‌ایی کوچک: دفتر یادداشت خود را برداشته و دو تا سه روز تمام فعالیت‌های انجام شده در طی روز و زمان سپری شده برای هر یک از آن‌ها را یادداشت کنید. توصیف جزئیات فعالیت‌های روزانه کمک می‌کند تا دریابید دقایق ارزشمند صرف چه اموری ‌شده است. احتمالاً از اینکه اغلب زمان خود را صرف اموری بی‌ارتباط با اهدافتان، همچون جستجو در سایت‌ها یا چک کردن ایمیل‌های بیهوده می‌کنید، متعجب خواهید شد.

▪ حتی‌الامکان برخی از وظایف و مسئولیت‌های خود را به دیگران بسپارید.

لیست کارهای روزانه خود را مرور کنید و برخی از آن‌ها را به دیگر اعضا خانواده محول کنید. همسر شما قطعاً از عهده اموری همچون بیرون بردن زباله‌ها برخواهد آمد، و فرزندانتان نیز قادر به انجام امور ساده و ایمن هستند.

▪ هر از گاهی استراحت کنید، نه فقط زمان‌هایی که احساس خستگی مفرط دارید.

به طور ایده‌آل، پس از هر ۵۰ دقیقه کار باید ۱۰ دقیقه استراحت نمود و یک روز در هفته را به خودتان اختصاص داد. اما اگر امکان اینگونه استراحت نمودن برایتان میسر نیست، فعالیت‌های خود را در تناوب‌های ۲۰ دقیقه‌ایی انجام دهید.

در این صورت، کمتر خسته خواهید شد و در طی روز زمان بیشتری خواهید داشت. به یاد داشته باشید که: کارایی شما در انجام فعالیت‌ها به انرژی فیزیکی شما وابسته است. پس خود را از استراحت و تجدید قوا محروم نکنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور با آدم های بی ادب و پررو رفتار کنیم
  1. چطور روز خود با یک صبح پرانرژی شروع کنید

  2. چطور عادت بد به تعویق انداختن انجام کارها را ترک کنید

  3. از نگرانی همیشگی خود خسته شدید پس چاره کار چیست

  4. در محل کار خود این کارها را انجام ندهید

  5. راهکارهای رسیدن به آرامش هنگام استرس کاری برای یک مدیر

  6. آیا زنان شاغل در محیط های کاری استرس زیادی تحمل میکنند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات