چطور در شرکت شخصی ام یک مدیر خوب باشم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور در شرکت شخصی ام یک مدیر خوب باشم

image چطور در شرکت شخصی ام یک مدیر خوب باشم

▪ لبخند بزنید

چند بار تاکنون شنیده‎اید که کسی بگوید:او مدیر خوبی‎ست. همیشه بداخلاق است هیچ وقت. مدیران خوب می‎دانند که نمی‎توانید الهام‎بخش باشید اگر رفتار بدی با دیگران داشته باشید. مدیران خوب مثبت‎اندیشی و جذبه معنوی را در هر کاری که انجام می‎دهند، تزریق می‎کنند.

▪ زود سر کار حاضر شوید

یک راه موثر و راحت برای جهش سریع این است که روز خود را خیلی زود شروع کنید. بسیاری از مدیران موفق و رهبران عالی، در ساعات غیرمعمولی نظیر ۴ یا ۵ صبح از خواب بیدار می شوند. البته لازم نیست شما هم این کار را بکنید بلکه کافی است اندکی انعطاف پذیر باشید.

تکفارس آی آر

مدیران موفق آموخته اند که به هیچ وجه نباید به تعهدات خود پشت پا بزنند. تجربه به آنها آموخته است که باید برای پایبندی به قول و حرف خود تمامی راه های ممکن را بیازمایند.

▪ با اقتدار صحبت کنید

صحبت کردن یا خطاب قرار دادن دیگران، با حس اعتماد به نفس، بسیار مهم است و شما باید این کار را قاطعانه انجام دهید. به خودتان اعتماد داشته باشید و به آرامی و در عین حال محکم صحبت کنید.

▪ از سکوت حتما استفاده کنید

بعضی وقت ها سکوت بهترین ابزار است چرا که در برخی موقعیت ها بسیار قدرتمندتر از کلمات عمل میکند. همچنین، استفاده استراتژیک از سکوت می تواند تاثیر ماندگاری داشته باشد.

www.takfars.ir

▪ محترمانه رفتار کنید

هیچ کس از توهین خوشش نمی آید بنابراین شما جزو افرادی که توهین میکنند نباشید. برای یک مدیر خوب لازم است تا با همه، از کارآموز گرفته تا راننده و سرایدار، با احترام رفتار کند.

▪ دست دیگران را بگیرید

بسیاری از افراد رییس بودن را در راس همه مسئولیت های خود قرار می دهند اما این کار برای آنها احترام و ارزش به دنبال ندارد بلکه برای آنکه رییس موثری باشید باید همکاران خود را هم بالا بکشید و اجازه ندهید کسی درجا بزند.

▪ به تعهدات پایبند است

بیخیالی بیماری است که می تواند سد راه موفقیت مدیران باشد. مدیران موفق آموخته اند که به هیچ وجه نباید به تعهدات خود پشت پا بزنند. تجربه به آنها آموخته است که باید برای پایبندی به قول و حرف خود تمامی راه های ممکن را بیازمایند. مدیر موفق کاملا به این موضوع واقف است که پایبندی او به تعهداتش، احترام کارمندان و وفاداری آنها به سازمان را به همراه دارد.

▪ تجارب خود را منتقل میکند

هرچه بیش‎تر گوش کنند و سپس در عمل پاسخ مناسب بدهند، بیشتر می‎توانند اعتماد و وفاداری افراد تحت رهبری ومدیریت خود را کسب کنند.

هرگز افراد بزرگ و موفق منجمله مدیران موفق به تنهایی به جایگاهی که دارند دست نیافته اند. انتقال دانش و تجارب به کارمندان جوان تر یکی از با ارزش ترین اقداماتی است که مدیران موفق انجام می دهند. مدیران موفق برای کارمندان خود نمونه ای متعالی از چهره واقعی یک کارمند جویای نام و موقعیت های بالاتر هستند.

▪ مکالمه غیر رسمی داشته باشید

تک فارس

نباید هربار که صحبت می‎کنید حس رسمی بودن را القا کنید. مدیران کارآمد در انسانی عادی بودن موفقیت کسب کرده‎اند. آن‎ها ارتباطی احساسی با افراد برقرار می‎کنند و برای نزدیک‎ترکردن افراد به هم همدلی ایجاد می‎کنند. مردم به انسان‎ها پاسخ می‎دهند، و مدیران بزرگ می‎دانند که چگونه افکار مردم را بخوانند و قلب‎شان را حس کنند.

▪ گوش کنید

کارآمدترین مدیران چالش هایی را که با آن‎ها روبرو می‎شوند و موقعیت هایی را که برای کارمندان‎شان فراهم است، درک می‎کنند. به منظور مدیریت کارآمدتر، باید به سخنان افراد تیم شان صادقانه و با خوش‎رویی گوش کنند. هرچه بیش‎تر گوش کنند و سپس در عمل پاسخ مناسب بدهند، بیشتر می‎توانند اعتماد و وفاداری افراد تحت رهبری ومدیریت خود را کسب کنند.

▪ مطالعه کنید

مدیریت متفکرانه نوعی از مدیریت است که تلاش می‎کنم به آن برسم و بهترین راه برای مدیر متفکر بودن خواندن با ولع و حریصانه است. چه در حال خواندن آخرین کتاب بازاریابی باشم یا انواع وبلاگ‎ها، سعی می‎‎کنم حداقل هر روز یک چیز جدید یادبگیرم. فایده دیگر خواندن ومطالعه مستمر این است که از شما نویسنده بهتری می‎‎سازد. این امر مدیریت افکارتان را هم قدرت می‎بخشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

شخصیت نامزد خود را با توجه به شکل چانه اش بشناسید
  1. چطور تبدیل به مدیری جذاب شوید

  2. اگر مدیر یا رئیس شما به شما توهین میکند باید چه کنید

  3. چطور در محیط اداره و یا شرکت های کاری موفق باشیم

  4. چطور به مدیر خود درخواست اضافه حقوق بدهید

  5. راهکارهای رسیدن به آرامش هنگام استرس کاری برای یک مدیر

  6. چطور یک مدیر موفق باشید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات