چطور در خانه ترشی هفت بیجار درست کنیم

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور در خانه ترشی هفت بیجار درست کنیم

image چطور در خانه ترشی هفت بیجار درست کنیم

بادمجان خام را رنده یا ساطوری می کنیم. بعد آن را درون یک تنظیف ریخته فشار می دهیم و آبش را می گیریم.گوجه فرنگی ها را که بهتر است نیم رس یا نارس باشند، به صورت نگینی خرد می کنیم. لازم به ذکر است که گوجه فرنگی نارس باید به رنگ سبز، و گوجه فرنگی نیم رس به رنگ نارنجی باشد.

سبزی های معطر را هم بسیار ریز می کنیم. هر چه قدر سبزی ریزتر شود، طعم و رنگ ترشی بهتر خواهد شد. اگر یک یا چند نوع از سبزی ها در دسترس نباشند اشکال ندارد، حتی می توان از خشک شده آن ها نیز استفاده کرد.سیر را رنده کرده و فلفل تند را خرد یا چرخ می کنیم. همچنین فلفل دلمه ای های رنگی را بسیار ریز خرد می کنیم.نعنا خشک، ادویه، نمک و سرکه یا آبغوره را با هم مخلوط می کنیم.

در ظرف مخصوص ترشی، بادمجان ساطوری شده ، گوجه فرنگی های خرد شده، سبزی های خرد شده، سیر، فلفل دلمه ای و فلفل تند را می ریزیم و مخلوط سرکه، نعنا، ادویه و نمک را نیز به آن می افزاییم.

طعم این ترشی با آبغوره دلپذیرتر است، اما اگر آبغوره تازه و خوش طعم در دسترس نبود، می توان از سرکه طبیعی هم استفاده کرد. مقدار سرکه مورد استفاده از مقدار آبغوره کمتر است، چون طعم ترش سرکه بیشتر از آبغوره می باشد. این ترشی نباید زیاد آبدار باشد.

تکفارس آی آر

مقدار نمک و آبغوره را بنا به ذائقه می توان کم یا زیاد کرد.

این ترشی در همان لحظه اتمام کار آماده مصرف است و نیازی به گذشت زمان ندارد. ( ترشی فوری)

آبغوره بسیار به اکسیژن هوا حساس است، لذا در صورتی که درب ظرف آبغوره به طور کامل بسته نباشد طعم آن تغییر کرده و تلخ یا بی مزه می شود و کپک می زند، اما مقاومت سرکه نسبت به شرایط محیط بیشتر بوده و نگه داری آن آسان تر است.

موادلازم برای تهیه ترشی هفت بیجار

بادمجان= ۲ کیلو

www.takfars.ir

فلفل قلمی تند= ۳-۲ عدد

ادویه ترشی= ۱ قاشق غذاخوری

فلفل دلمه ای( سبز، قرمز، زرد و نارنجی)=نیم کیلو

نعنا خشک= ۱ قاشق غذاخوری

سیر= ۱ بوته

گوجه فرنگی نارس= ۳۰۰ گرم(۵-۴عدد)

آب غوره یا سرکه= یک کیلو

نمک =۱ قاشق غذاخوری

سبزی معطر( خرد شده)= ۲۵۰ گرم( ۱ لیوان

تک فارس

آموزش تهیه چیزکیک یخچالی برای دسر

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

محصولات معتبر