تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
روانشناسیاشتراک گذاری

چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

شخصیت شناسی از روی شکل ناخن

شخصیت شناسی از روی شکل ناخن درصدد توصیف شخصیت شما بر اساس نوع خاص فرم ناخن شما است. شخصیت شناسی از روی شکل ناخن هم یکی دیگر از انواع شخصیت شناسی سنتی است.

گفته می شود که صورت آینه ی ذهن است، درست به همین ترتیب، شکل ناخن های شما چیزهای زیادی را از ماهیت تان فاش می کنند. درست است که هر آدمی به گونه ای منحصر به فرد است، اما شکل ناخن های تان نیز واقعا می توانند شخصیت تان را پیش بینی کنند.

ناخن های کشیده و بلند

تکفارس آی آر

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

شخصیت آرام، تخیلی، خلاق و دقیق. این شخصیت می تواند با همه سازگار باشد.

ناخن های پهن و صاف

افرادی که ناخن شان چنین شکلی دارد، ذهنی روشن دارند و همه چیز و همه ی آدم ها را تجزیه و تحلیل می کنند. آنها آدم هایی قابل اعتماد هستند و به عنوان اشخاصی قابل اتکا شناخته شده اند که همیشه دیگران را درک می کنند، به حرف شان گوش می دهند و قبل از گفتن هر کلامی، فکر می کنند. دیگران ممکن است برای مشورت به آنها مراجعه کنند.

ناخن های گرد یا تخم مرغی شکل

www.takfars.ir

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

منطقی، خوش بین، منحصر به فرد و آرام. آنها دوستان زیادی دارند زیرا برای اداره ی زندگی شان، جزییات بی اهمیت را کنار می گذارند. همیشه طبق اصول و قوانین خودشان زندگی می کنند.

ناخن های بیضی شکل

ناخن های بیضی -شکل نیز بادوام اما عالی و ساده هستند. این شکل از ناخن برای آدم هایی مناسب است که ناخن بلند دارند اما دوست دارند با آنها کار بکنند.

ناخن های بلند مستطیلی-شکل

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

آدم هایی که ناخن شان مستطیلی شکل و بلند است، بسیار صریح و معاشرتی هستند. آنها از پیدا کردن دوست های جدید بسیار خوشحال می شوند و تجربیات جدید زندگی شان را با آغوش باز می پذیرند. از گذشته درس می گیرند و امروز خود را بهتر می کنند.

ناخن های مثلثی-شکل

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

باهوش، کمال گرا، نوآور و اصیل. کسانی که ناخن شان چنین شکلی دارد، دیگران را به شگفتی وا می دارند زیرا سریع تر از بقیه فکر می کنند. بسیار احتمال دارد که آنها نابغه باشند.

تک فارس

ناخن های ناصاف و کوتاه

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

کسانی که ناخن های ناصاف و کوتاه دارند، آدم هایی حساس و پربصیرت هستند. آنها از نظر دیگران، اخمو و آرام به نظر می رسند. هرچند، ذاتا مهربان و عاطفی هستند اما مردم متوجه این ویژگی در آنها نمی شوند.

ناخن بادامی-شکل

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

خودمانی، بامحبت و زیبا. همیشه برای آنچه نیاز دارند مبارزه می کنند و بسیار مهربان هستند. آنها همراهی فوق العاده هستند.

ناخن کوتاه و گرد

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

کسانی که ناخن گرد و کوتاه دارند، بسیار خلاق و پرانرژی هستند و ممکن است استعدادهای پنهان داشته باشند. دیگران از مصاحبت با آنها لذت می برند زیرا انرژی و حالات مثبت در آنها موج می زند. ممکن است سرسخت و لجوج به نظر برسند، اما خودشان می دانند چه می خواهند.

ناخن شمشیری-شکل

T A K F A R S

وقت شناس، مشتاق، کارآمد و متمرکز. آنها همیشه تصویر بزرگی در ذهن دارند و همیشه روی اهداف بلند مدت تمرکز می کنند. تاثیر مثبتی روی دیگران می گذارند و در رشد و پیشرفت به آنها کمک می کنند.

شخصیت شناسی از روی شکل لب ها

هنگام آرایش احتمالا به شکل لب های تان توجه کرده اید، ولی آیا می دانستید شکل لب ها می توانند واقعا چیزهایی در مورد شخصیت و سلامتی تان به شما بگویند؟ طبق گفته های برخی روان شناسان، میان شکل لب ها و طبیعت درون تان ارتباط وجود دارد. لب ها را بر اساس حجم، عرض، و شکل کلی می توان به انواعی مختلف طبقه بندی کرد. در ادامه در مورد شخصیت شناسی افراد از روی لب به چیزهایی جالب اشاره می کنیم.

لب های گوشتی(پر)

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

لب های پر معمولا بسیار جذاب هستند. با این که شخصیت عاطفی افرادی که لب هایی پر دارند کمی ناپخته و نابالغ است، اعتماد به نفس قوی شان کمک شان می کند به هر آن چه می خواهند برسند.

لب های نازک

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

لب های نازک باعث می شوند دهان کوچک تر دیده شود، حتی اگر در حقیقت بزرگ و گشاد باشد. افرادی که لب های شان از دیگران نازک تر است، ممکن است کمی احساس خجالت یا عدم اعتماد به نفس داشته باشند. با وجود این، افرادِ نازک لب معمولا متعادل و معقول، و بنابراین همیشه مستعد موفقیت هستند.

لب های کوچک غنچه ای

تک فارس www.takfars.ir

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

اگر دهان تان نسبت به اجزای دیگرِ صورت تان کوچک تر باشد، می توان گفت شما دهانی کوچک دارید. افرادی که دهان شان کوچک است معمولا مهربان، دست ودل باز و خوش مشرب هستند. با این که شاید دوستانی زیاد نداشته باشند، ولی همین تعداد هم آدم هایی بسیار وفادار و دوستان واقعی هستند.

لب های کشیده و پهن

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

وقتی دهان تان کشیده تر از بینی، چانه و دیگر اجزای صورت تان باشد، یعنی این که شما دهانی بزرگ و پهن دارید. آدم هایی که دهان بزرگ دارند معمولا مستبد و پرحرف هستند. آنها کمال گراهایی خوش طبع و باهنر هستند که معمولا به راحتی دوست پیدا می کنند.

لب های قلبی شکل

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

لب هایی پُر که قسمت v شکل بالای شان بسیار برجسته باشد، از قدیم به عنوان لب قلبی شکل معروف بوده اند. افرادی که چنین لب هایی دارند معمولا نترس و مستقل هستند. آنها در زندگی عاشق بهترین ها هستند و آزادانه احساسات شان را بیان می کنند.

لب های افتاده به سمت پایین

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

تکفارس

گوشه های لب های برخی از افراد به سمت پایین است، به گونه ای که به نظر می رسد به طرف پایین افتاده اند. اگر لب های شما نیز به این شکل است، احتمالا تمایل به عقب نشینی دارید، علاقه ندارید دیگران از مسائل خصوصی تان سر در بیاورند، و با تدبیر و با ملاحظه هستید. ممکن است این شخصیت خوش فکر ولی حساس و انتقادی باعث شود برخی آدم ها از شما دور شوند.

لب های گرد

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

لب های گرد ترکیبی از لب پُر و لب غنچه ای هستند. این لب ها که بیش تر شبیه دکمه هستند، معمولا نشان از شخصیتی روشن فکر و کنجکاو دارند. این علاقه به کندوکاو معمولا ناشی از طبیعت سرکش شان است.

لب های بیضی

image چطور در برخورد اول شخصیت دیگران را بشناسید

این گونه لب ها پستی و بلندی آن چنان برجسته در لب بالایی شان ندارند، و لب پایینی شان نیز پُر و بزرگ است. افرادی که لب های بیضی دارند معمولا شاداب و پر جنب وجوش هستند. اگر چنین لب هایی دارید، آدم ها به طور طبیعی جذب طبیعت پرنشاط تان می شوند. لب های تان می توانند در مورد شخصیت تان و نحوه ی نگرش دیگران به شما، حرف هایی زیاد بزنند. انواعی از لب هایی دیگر نیز هستند که از ترکیب لب های بالا درست شده اند. می توانید با برجسته کردن هر یک از ویژگی های خاص لب های تان توجه دیگران را به جنبه هایی ویژه از شخصیت تان جلب کنید.

شخصیت شناسی از روی مدل دست دادن

درست مثل دست خط تان، دست دادن شما هم می تواند سرنخ هایی از طبیعت درون و شخصیت شما داشته باشد. دست دادن در ابتدا به عنوان راه مناسبی برای بررسی این که آیا شخص مقابل اسلحه ای پنهان کرده است یا نه به کار می رفت و از آن زمان تبدیل به یک روش فرهنگی معیار برای سلام و تعارف شده است. هرچند ما دیگر به دنبال این نیستیم که ببینیم طرف مقابل مان دشمن با اسلحه ی پنهانی است یا نه، اما یک معارفه ی جدید، تعاملات مهم کاری یا مصاحبه های شغلی، بدون دست دادن به هیچ وجه کامل به نظر نمی رسند.و از آنجایی که مفاهیم اجتماعی زیادی وجود دارد نه فقط درباره ی عمل دست دادن بلکه درباره ی این که چگونه این کار را انجام می دهید، باید درباره روش های مختلف دست دادن که شاید تا به حال در مورد خودتان دقت کافی نداشته اید این نکات را بدانید و بخوانید.

دست دادن اغراق آمیز

takfars.ir

برداشت معمول از این شیوه این است که شما نمی خواهید شل و بی حال دست بدهید بنابراین گاهی به نظر می رسد که زیاده روی کرده اید. محکم فشار دادن دست شخص روبه رو یا بیش از حد بالا و پایین تکان دادن آن نشان دهنده ی یک شخصیت به شدت سلطه گر است. بنابراین این شیوه از دست دادن غالبا بی ادبی یا بی تجربگی شخص را نشان می دهد.

دست دادن فراماسونی

ظاهرا این مدل دست دادن یکی از روش های مرسوم در این سازمان است، اما عضو نبودن در این سازمان دلیل نمی شود که کسی این مدلی دست ندهد. گمان می رود این شیوه دست دادن برای ترساندن نظریه پردازان توطئه است.

دست دادن شل و بی حال(ماهی مرده)

این مدل که به ماهی مرده نیز معروف است، نامطلوب ترین مدل دست دادنی است که می توانید داشته باشید و معمولا با سستی و رفتار غیرمحترمانه همراه است، زیرا مانند حرکتی ناشی از عدم تعهد به نظر می رسد. برای اجتناب از این مدل، باید مطمئن شوید که قسمت پرده ای دست تان، بین انگشت شست و سبابه، همین قسمت از دست طرف مقابل تان را لمس کند.

دست دادن دودستی یا مدل سیاستمداران

این یکی به دست دادن سیاست مدارها معروف است و به عنوان خوش آمدگویی تصور نمی شود. این مدل دست دادن بیش از حد غیررسمی در نظر گرفته می شود و احتمالا باعث می شود دیگران نسبت به قصد و نیت شما مشکوک شوند.

دست دادن و گرفتن ساعد شخص مقابل

این مدل دست دادن که در دوران روم باستان رایج بود، شامل گرفتن ساعد شخص مقابل می شود. این یکی هم کمک می کرد تا مشخص شود که آیا دو طرف سلاحی پنهان کرده اند یا نه، بنابراین برخی از آدم ها ممکن است این مدل را دوست نداشته باشند و فکر کنند شما به آنها اعتماد ندارید.

با این وجود، این مدل هم طرفدارهای خودش را دارد. اگر این همان مدلی است که می خواهید و برای تان مهم نیست مانند یک مسافر زمان به نظر برسید، دست دادن به این شیوه بهداشتی است و می تواند نشان دهنده ی نوعی عهد و پیمان جوان مردانه باشد.

تک فارس آی آر

دست دادن مدنی یا مدل رپرها

در این مدل، دست را رو به بالا کمی شیب می دهید و انگشتان خود را دور مچ طرف مقابل قرار می دهید و معمولا بعد از این کار او را با دست دیگری که آزاد است در آغوش می گیرید. این مدل دست دادن معمولا در میان رپِرها دیده می شود.

من شخصا طرفدار این مدل هستم، اما اگر آن را در یک محیط غیررسمی یا خارج از بافتار هیپ هاپ انجام دهید، ممکن است به عنوان یک کار ناپسند تلقی شود.

اما چنان چه در تصویر می بینید، هوگو چاوز می خواهد به همین شیوه با رییس جمهوری اوباما دست بدهد.

دست دادن ایده آل

این یکی گرفتن دست طرف مقابل را به طور کامل شامل می شود -قسمت پرده ای شکل بین شست و سبابه را فراموش نکنید- و به صورت محکم و استوار انجام می شود اما هیچ گونه فشاری حس نمی کنید. سعی کنید به مدت دو تا سه ثانیه دست طرف مقابل را در دست تان نگه دارید و اگر نگران عرق کف دست تان هستید، قبل از دست دادن آن را خشک کنید.

همچنین تماس چشمی را هنگام دست دادنِ این مدلی فراموش نکنید.

این یکی قابل قبول ترین مدل دست دادن در نظر گرفته می شود، بنابراین مطمئن ترین نوع برای بعد از مصاحبه ی کاری یا یک معامله ی کسب وکاری، همین است. حتی در محیط های غیررسمی تر هم می توانید به این شکل دست بدهید، هرچند گاهی ممکن است کمی رسمی به نظر برسد.

اما شاید در آینده معنای آن عوض شود. صحبت هایی به گوش می رسد در رابطه با جایگزین کردن این مدل با

دست دادن مشت به مشت.

TakFars

در واقع در این نوع دست دادن به جای یک تکان واقعی، افراد به سادگی مشت های خود را به هم می کوبند. این دست دادن غیررسمی راهی است که به طرف مقابل نشان می دهید که از همراهی با او لذت می برید و با او راحت هستید. این نشان می دهد که شما دوست خوبی هستید.

دست دادن بالادستی

این مدل یک دست دادن است که همه چیز در مورد قدرت ظریف را بیان می کند. فرد کنترا کننده با یک لرزش دست خود را در موقعیت بالادستی قرار می دهد و دست طرف مقابل را در موضع ضعف میگذارد به صورتی که دست حریف در زیر قرار دارد. ین دست دادن روشی حیله گرانه است که بدون پرخاشگری یا زورگویی بیش از حد به شخص بفهمانید چه کسی رییس است. اگر شما هم این مدلی دست می دهید پس شما فردی با برنامه هستید. شما همیشه ده قدم جلوتر از دیگران فکر می کنید و می دانید که بهترین چیزها در زندگی نصیب کسانی می شود که صبور هستند.

دست دادن با لرزش سریع

این همان دست دادنی است که در مورد عجله سخن می گوید. شما به سرعت دست طرف مقابل را می گیرید، با عصبانیت آن را بالا و پایین تکان می دهید و سپس رها می کنید. این دست دادن نشان می دهد که شما فردی بسیار پرمشغله هستید که زمانی برای دالی بازی یا صحبت های کوچک ندارید. شما ترجیح می دهید هرگز زمان را هدر ندهید، و اغلب در مکالمه به دنبال آن هستید که از وقت بهترین استفاده را ببرید. شما مستعد رویاپردازی نیستید، اما در عوض پاهای خود را محکم روی زمینی که به آن تعلق دارید، نگه دارید.

دست دادن با دست های عرق کرده

هنگامی که یک فرد عصبی است، سیستم عصبی سمپاتیک او اغلب بیش از حد فعال می شود و گاهی اوقات منجر به عرق کردن کف دست می شود. پس اگر با فردی دست دادید و کف دستش عرق آلود بود حتما موضوعی بسیار عصبی اش کرده یا از چیزی شدیدا خجالت کشیده است. هر کاری می توانید انجام دهید تا این فرد راحت باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››