تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
روانشناسی

چطور در اولین برخورد یا قرار ملاقات جذاب به نظر برسیم

هرگونه اثر منفی را که به خاطر وضع ظاهری شما ممکن است در دیگران ایجاد شود را در نظر بگیرید و سپس در جهت از بین بردن آن‌ها اقدام کنید. هرچند که منصفانه و عادلانه نباشد.

در طول ملاقات با دیگران خیلی نگران این نباشید که چه باید بگویید. برای ایجاد یک اثر مطلوب در دیگران، داشتن توانایی کافی برای خوب شنیدن مطالب بهتر از مهارت صحبت کردن عمل می‌کند.

تک تک ثانیه‌های برخورد اولیه خود را کنترل کنید. گول این را نخورید که یک اثر بد، فردای آن روز براحتی اصلاح پذیر خواهد بود؛ اصلاح امری به مراتب مشکل‌تر از این است که آن را از ابتدا به طور صحیح انجام دهید.

اعتماد به نفس

یکی از رازهای خلق روابط موفق و نیز خلق اعتماد به نفس احساسی – عاطفی، قابلیت و توانایی پردازش احساسات و عواطف است؛ به طوریکه بتوانید دوباره از لایه‌های احساسات منفی و ناخوشایند خشم، انزجار، ترس، غم، اندوه و تأسف، پشیمانی و احساس گناه و … بگذرید و به عشق و درک متقابل و دوستی برسید.

تکفارس آی آر

بعد از آماده شدن برای یک قرار ملاقات حضوری، در درون خود تکرار کنید که به خود اعتماد دارید و می‌دانید ه حتما از عهده‌ی این کار برمی‌آیید، دیگر خود را قربانی احساسات و عواطف و یا اتفاقات و پیش آمدهای زندگی خویش و دور و اطرافتان تلقی نمی‌کنید و در عوض احساس می‌کنید که همواره از درون به منبعی بی‌کران از روشنی و عشق و شور زندگی متصل هستید.

▪رعایت قوانین برای لباس پوشیدن

– باید در موقع لباس پوشیدن یک سری قوانین را رعایت کنید و در چهارچوب خاصی لباس بپوشید، از پوشیدن رنگ‌های زرق و برقدار و خیلی روشن و لباس‌های مجلل خودداری کنید.

– خانم‌ها مخصوصا باید زیاد دقت کنند که از انواع عطرها بیش از اندازه استفاده نکنند.

– رنگ و روی خوشایند داشته باشید؛ پوست انسان وسیله‌ای است که با سلامتی عمومی او ارتباط مستقیم دارد و آن را دقیقا منعکس می‌کند و اگر تحت فشار روانی یا خسته باشید و یا به طور صحیح تغذیه نکرده باشید رنگ آن تغییر پیدا خواهد کرد.

www.takfars.ir

این مورد منحصر به خانم‌ها نیست بلکه آقایان نیز باید از آن دقیقا مراقبت کنند.

– در جیب کت یا مانتوی خود چیزی نگذارید. مداد، خودکار، کیف، عینک و غیره همگی از علائم بازندگی است نه برندگی.

– آمارها نشان داده اند کسانی که ملبس به لباس رسمی بودند از نظر جلب اعتماد مردم بیشترین امتیاز را به خود اختصاص داده بودند.

– اگر صورت شما نیاز به عینک دارد باید در آن انتخاب آن دقت کنید، انتخاب یک فریم مناسب می‌تواند چهر‌ه‌های خوب را برجسته تر نشان دهد و قیافه‌هایی را که از جذابیت کافی برخورداد نمی‌باشند را تغییر دهد.

در نتیجه ظاهر انسان را جالب‌تر نشان می‌دهد.

– علاوه بر خانم‌ها، آقایان نیز باید به ناخن‌های خود توجه کنند. ناخن‌ها باید یک سری ویژگی‌های خاصی را داشته باشند همچنین سوهان ناخن کشیدن هم می‌تواند به ظاهر زیبای ناخن‌ها کمک کند.

– کیفیت واکس کفش‌ها هم یکی از گزینه‌های تأثیرگذار می‌باشد، مواظب پاشنه کفش خود باشید زیرا این قسمت از کفش‌ها بجز در مورد افراد آراسته مخصوصا آقایان فراموش می‌شوند.

اگر تاب و تحمل زحمت واکس زدن و وقت آن را ندارید کمی پول خرج کنید و آنها را تمیز و براق کنید، مطمئن باشید که ارزش آن را خواهد داشت تا کمی برای آن پول خرج کنید.

قدرت خندیدن

در هنگام استفاده کردن از خنده، با توجه به نوع آن، موقعیت خنده را در نظر بگیرید. همان طوری که اجتناب مطلق از خندیدن می‌تواند اثر منفی داشته باشد، خنده‌های نامناسب نیز به همان نسبت می‌توانند برای شما مضر باشند.

تک فارس

برای مثال اگر خنده‌ای را که برای پوشناندن خشم یا آسیب‌های وارده از خود سرمی‌دهید، از روی خلوص نباشد، بعید به نظر می‌رسد که از احساس ناراحتی‌های شما بکاهد و بدانید که به اندازه کافی روانشناسان دلیل دارند تا نشان دهند که شادابی چهره می‌تواند از طریق آزاد کردن مواد شادی‌بخش از مغر موجب بالارفتن روحیه شما می‌شود و پاسخ‌های دیگران را برای شما موافق و ملایم می‌کند.

خواهید دید که خنده معمولا موجب فراهم آمدن شرایطی می‌شود که در آن شانس دوستی با دیگران بالا می‌رود، هرچند که گاهلی اوقات پیامی را که به همراه خود دارد ممکن است مبهم باشد.

قدرت نگاه

به دنبال این دوره کوتاه ولی پرآشوب معمولا هر دو نفر در ملاقات‌های ابتدایی چشمهای خود را از طرف مقابل برداشته و نگاه مختصری به پایین می‌اندازند. چرا به سمت پایین؟

هیچکس علت قطعی آن را نمی‌داند. ولی یک احتمال می‌تواند این باشد که بدین وسیله می‌خواهند تواضع خود را نسبت به طرف مقابل نشان دهند. و اصلا به این مفهوم نیست که شخص بخواهد دست از برخورد بردارد و یا بی‌علاقگی نشان دهد.

پیامی که بدین ترتیب اعمال می‌کند این است که: در این ملاقات سعی نخواهم کرد بر شما چیره‌دستی کنم.

نگاه به پایین یا خم کردن سر، از مدت‌ها پیش به عنوان یک علامت تعظیم و فروتنی در فهنگ بشری مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند.

زمانی که یک حکم‌ران از کنار افراد خود می‌گذرد انتظار می‌رود آنان سر یا تمام بدن خود را در مقابل مقام و عظمت او خم کنند و او را محترم بدارند. ما نیز هنگام عبادت به زمین می‌افتیم یا زانو می‌زنیم.

نگاه خیره به پایین به عنوان یک علامت تواضع در هنگام عشق‌ورزی و برای نشان دادن قبول قطعی حق تسلط یک فرد بالاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به دنبال این ارتباط چشمی، اگر دوباره نگاه خیره دو جانبه برقرار گردد و چشم‌ها در هم ثابت شوند، ارتباط موجود تداوم می‌یابد.

T A K F A R S

خداحافظی

تنها نکته‌ای که در اینجا باید بدان دقت کنید این است که خاتمه‌ دادن به صحبت‌ها سریع ولی نرم باشد. بدترین راه ممکن در اتمام یک برخورد این است که کم‌کم یک فاصله کوتاهی را عقب بروید و سپس برگردید و چندین بار اجازه مرخصی بگیرید.

این نکته بسیار مهم را نیز فراموش نکنید که به ملاقات خود همواره یک پایان ساده و پرمعنا ببخشید زیرا یکی از جنبه‌های خاطره انسانی، که به نام اثر ابتدایی و انتهایی معروف است، تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

این بدان معنی است که هر آن چه که در اول و آخر برخورد خود می‌شنویم واضح‌تر از سایر زمان‌ها به خاطر می‌سپاریم؛ بدین مفهوم که لحظه خداحافظی یا جدایی مدت‌ها پس از اینکه صحنه برخورد ما از ذهن فراموش می‌شود در آن باقی می‌ماند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››