چطور خیلی سریع درس ها را یاد بگیرید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور خیلی سریع درس ها را یاد بگیرید

image چطور خیلی سریع درس ها را یاد بگیرید

استفاده از تکنیکی به نام جریان حالت می‌تواند سرعت یادگیری را تا ۲ برابر افزایش دهد.

جریان حالت تکنیکی است که در آن صد درصد توان ذهنی انسان بر انجام یک کار متمرکز می‌شود و درنتیجه میزان بهره‌وری، یادگیری و خلاقیت بالا می‌رود، اما چگونه می‌توانیم این تکنیک را در خودمان پرورش دهیم؟

▪ ریسک‌پذیر باشید و شرایط سخت را انتخاب کنید

اغلب ما از انجام دادن کارهایی که حتی ممکن است صدمه کمی به ما وارد کنند نیز احساس ناراحتی می‌کنیم؛ اما گاهی اوقات هرچقدر بیشتر در مورد موضوعی فکر ‌کنیم، انجام دادن آن سخت‌تر و غیرمحتمل‌تر به ‌نظر می‌رسد. به‌عنوان مثال، قبل از پرش با چتر نجات احساس ترس و خطر می‌کنیم و بارها از پریدن منصرف می‌شویم؛ اما به‌محض اینکه این کار را انجام دادیم، احساس راحتی می‌کنیم و می‌بینیم این کار آن‌قدر که فکر می‌کردیم، ترسناک نیست.

تکفارس آی آر

▪ خارج از سطح مهارت‌های خود سرمایه‌گذاری کنید

برای یاد گرفتن موضوعاتی که هیچ تجربه‌ای در مورد آن‌ها ندارید، باید از مقادیر کم و سطوح اولیه شروع کنید و بعد از فراگرفتن مقدمات اولیه، سطح یادگیری خود را بالا ببرید. به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید طراحی سایت با استفاده از کدنویسی یاد بگیرید و هیچ پیش‌زمینه‌ای در مورد آن ندارید، باید مدت زمان زیادی صرف یادگیری کنید. به عبارت دیگر، زمانی که یک فعالیت برای شما ناآشنا باشد، مدتی طول می‌کشد تا بتوانید سرعت یادگیری خود را افزایش دهید و به تکنیک جریان حالت برسید.

شانس شما برای آموختن تکنیک جریان حالت زمانی افزایش پیدا می‌کند که چالش‌ها و مهارت‌ها، بالاتر از حد متوسط باشند. اما این چالش‌ها نباید به‌اندازه‌ای بالاتر باشند که اصلا قادر به انجام آن‌ها نباشید.

▪ موارد جدید را امتحان کنید

اگرچه داشتن مهارت‌ها و توانایی‌های پایه برای انجام دادن چالش‌ها مهم هستند؛ اما این چالش‌ها باید درعین‌حال هیجان‌انگیز و جدید باشند. ما معمولا سراغ کارهای روتین می‌رویم و از انجام آن‌ها هیجان‌زده نمی‌شویم؛ اما تحقیقات نشان داده‌اند که مغز ما در برابر تجربه‌های جدید نسبت به موارد قابل پیش‌بینی، واکنش بهتری نشان می‌دهد. بنابراین دنبال یاد گرفتن مواردی باشید که شما را هیجان‌زده می‌کنند؛ زیرا در چنین شرایطی شانس رسیدن به بالاترین میزان کارایی نیز افزایش پیدا می‌کند.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

شب و روز و همیشه خسته و بی حوصله هستم چرا
  1. چطور بعضی سایت ها اینقدر بازدید کننده دارند و معروف هستند
  2. چرا من موفق نمیشوم آدم پولداری باشم
  3. زن ها چه مدل مردهایی را دوست دارند
  4. چطور میتوانم یک میلیاردر بشوم
  5. چطور یک بازاریاب تلفنی موفق باشید
  6. آموزش کامل و دقیق نحوه حل مکعب جادویی روبیک برای باهوش ها

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات