چطور خوردن قند و شیرینی های مضر را کم کنید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور خوردن قند و شیرینی های مضر را کم کنید

▪ نوشیدنی های پرکالری ننوشید

زمانی که نوشابه میل میکنید گویی انبوهی شکر را به بدن خود وارد میکنید. با مصرف این نوشیدنی پرشکر مقدار قند خون را به سرعت افزایش می دهید و به اضافه شدن وزن تان هم کمک میکنید.

به جای نوشابه از آب که بدون کالری است و تشنگی شما را نیز برطرف خواهد کرد، استفاده کنید.

▪ پروتئین و سبزیجات فراوان میل کنید

مصرف پروتئین باعث افزایش سطح قند خون نمی شود اما باعث انرژی بخشیدن به بدن و ایجاد احساس سیری در شما خواهد شد. تخم مرغ، ماهی و مرغ باید پایه های اصلی غذای روزانه شما را تشکیل دهند.

تکفارس آی آر

سایر مواد غذایی که میتوانند به تنظیم میزان قند خون منجر شوند، سبزیجاتی به غیر از سیب زمینی هستند. انواع و اقسام کلم ها، کدوی سبز، خیار، گوجه فرنگی و سبزیجاتی این چنینی میتوانند بسیار مفید باشند.

در میان سبزیجاتی که مصرف میکنید هرگز انواع سبز رنگ و تازه آن را فراموش نکنید. سبزیجات میتوانند کربوهیدرات مورد نیاز بدن تان را فراهم آورند. سبزیجات به طور ناگهانی میزان قند خون شما را افزایش نمی دهند و بیش از آنکه به چربی تبدیل شوند، برای بدن تولید انرژی میکنند.

▪ مصرف چربی ها را فراموش نکنید

برخی از افراد تصور میکنند که اگر در رژیم غذایی خود هیچ چربی را نگنجانند، در حال پی گیری یک رژیم لاغری صحیح هستند. این تصور بسیار اشتباه است.

چربی می تواند باعث کم شدن اشتها شده و سبب ایجاد تعادل در میزان قند خون نیز می شوند. همچنین چربی ها، مزایای فراوان دیگری را نیز برای بدن دارند، تنها لازم است که از انواع صحیح آنها استفاده شود.

www.takfars.ir

بنابراین بهتر است که از چربی های غیراشباع شده از جمله روغن زیتون، آجیل و ماهی حتما در خوراکی های روزانه خود استفاده کنید.

▪ برای روز مبادا آمادگی داشته باشید

بسیاری از افراد زمانی که وقت کافی برای فراهم کردن یک وعده یا میان وعده مفید ندارند به خوراکی های ناسالم رو می آورند. در چنین زمان هایی خوراکی هایی چون انواع همبرگرها، کلوچه، کیک و سایر هله هوله ها نخستین انتخاب های شما هستند.

در چالش ۱۰ روزه ای که آغاز کرده اید لازم است همیشه خوراکی های سلامتی را در دسترس داشته باشید. از این میان می توان به آجیل، میوه های خشک، گوشت بوقلمون یا مرغ و نان ترد اشاره کرد.

در واقع هر آنچه می تواند برای طولانی مدت احساس سیری را در شما به وجود آورد و انرژی لازم را به بدن تان برساند می تواند گزینه خوبی محسوب شود.

▪ نفس عمیق بکشید

زمانی که ناگهان گرسنه می شوید و دوست دارید یک چیز شیرین میل کنید احتمالا استرس دارید. در چنین مواقعی تمرین های تنفسی میتوانند برای کاهش سطح استرس و برطرف ساختن ترشح هورمون استرس یعنی کورتیزول مفید باشند.

پیش از آنکه وعده غذایی را میل کنید، ۵ نفس عمیق بکشید. امکان دارد که برای تان کمی عجیب بیاید اما این کار بسیار مفید است.

▪ خوب بخوابید

بی خوابی باعث کاهش سطح انرژی می شود. در چنین مواقعی، فرد بسیار آسیب پذیر می شود و نیاز بیشتری به خوردن مواد شیرین پیدا میکند. فرد با این کار تلاش میکند که سطح انرژی را اندکی بالا بیاورد.

تک فارس

سعی کنید ۸ ساعت توصیه شده در شبانه روز را بخوابید. با این کار رضایت بدن تان را جلب خواهید کرد. به تبع آن نیاز بدن به مصرف بیش از اندازه قند و شیرینی نیز کاهش خواهد یافت.

با به کار گیری راهکارهای فوق الذکر حداقل به مدت ۱۰ روز، باعث خواهید شد که دیگر هوس خوردن نیمی از بسته شکلات یا نصف جعبه شیرینی را نداشته باشید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

روغن زیتون بهترین چاره برای درمان موهای صخیم
  1. آیا بادمجان اصلا خاصیت هم دارد و چه خواصی
  2. خوراکی هایی که در فصل سرما بدن را گرم میکنند
  3. چطور از تعطیلات خانوادگی نهایت لذت و استفاده را ببریم
  4. ضرر ها و فایده های عناب برای سلامتی
  5. بهترین ساعت برای خوردن قرص مولتی ویتامین کی است
  6. آسان ترین خوراکی برای آب کردن چربی شکم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات