چطور جلوی هک شدن وب کم لپ تاپ خود را بگیرید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور جلوی هک شدن وب کم لپ تاپ خود را بگیرید

image چطور جلوی هک شدن وب کم لپ تاپ خود را بگیرید

هک وب کم تنها تهدیدی برای نفوذ به اطلاعات شخصی شما نیست، بلکه فردی که وب کم شما را هک کرده است، می تواند تمام های فعالیت های روزانه شما را زیر نظر داشته باشد و منزل شما نیز بیشتر در معرض خطر سرقت قرار می گیرد.

چگونه هکرها وب کم ما را هک میکنند؟

هکرها با استفاده از ابزار کنترل از راه RAT میتوانند اقدام به هک وب کم کامپیوتر شما کنند. این ابزار زمانی بر روی کامپیوتر شما نصب می شود که یک ایمیل آلوده را باز کنید و یا روی یک لینک نامعتبر کلیک کنید و یا یک نرم افزار آلوده به تروجان را روی کامپیوتر خود نصب کنید. زمانی که هکرها موفق شدند به کامپیوتر شما نفوذ کنند، میتوانند به تمام اطلاعات کامپیوتر شما دسترسی داشته باشند و سایت هایی که از آن ها بازدید میکنید به همراه تمام پیام های شما را مشاهده کنند. هکرها پس از نفوذ به وب کم شما حتی میتوانند کامپیوتر را هم ریست کنند.

چگونه بفهمیم وب کم ما هک شده است

تکفارس آی آر

یکی از علائمی که نشان دهنده هک شدن وب کم است، روشن و خاموش شدن چراغ LED کنار وب کم است. چنانچه در حال استفاده از وب کم نیستید و چراغ آن باز هم روشن و خاموش می شود، احتمالا وب کم شما هک شده است و یک بدافزار در حال کنترل آن است. قبل از انجام هر کاری سیستم خود را با استفاده از نرم افزار آنتی ویروس خود به صورت کامل اسکن کنید.

اقدامات محافظت کننده جهت جلوگیری از هک شدن وب کم کامپیوتر شما

برای محافظت از وب کم کامپیوتر بهتر است اقدامات زیر بکار گرفته شود؛ نصب یک نرم افزار آنتی ویروس، فعال کردن فایروال در کامپیوترهایی که به شبکه خانگی متصل هستند، کاملا ضروری است، افزایش امنیت شبکه وای فای چرا که این شبکه یکی از نفوذپذیرترین راه ها برای نفوذ هکرها به کامپیوتر است.، قبل از کلیک باید کمی فکر کنید، از قبول پیشنهاد بخش های پشتیبان کننده ای که هیچ شناختی نسبت به آن ها ندارید، خودداری کنید، غیرفعال کردن ویژگی های کنترل از راه دور (remote access)، پوشاندن وب کم با یک نوار طوری که لنز آن را کاملا بپوشاند.

در پایان باید بگوییم که هکرها همیشه به دنبال راه حل های جدید برای دستیابی به اطلاعات شما هستند؛ اما شما می توانید با انجام یک سری از اقدامات پیشگیرانه، این کار را برای آن ها سخت تر کنید و خطر هک شدن اطلاعات خود را به حداقل برسانید.

www.takfars.ir

مطالب جالب درباره مکان های دیدنی در هند
  1. آیا عزراییل فرشته مرگ دلش برای کسی به رحم می آید
  2. چیدمان های شیک و سنتی برای سفره شب یلدا
  3. گزارش تصویری از شکار بلدرچین در گیلان
  4. تصویری مدل های زیبای موی پسرانه جدید
  5. اسم پیوند فونت نستعلیق رنگارنگ دستنویس
  6. مدلهای زیبای بارانی بهاری برای خانم های باردار

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات