چطور جلوی خودم را در خوردن غذاهای خوشمزه و چاق کننده بگیرم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور جلوی خودم را در خوردن غذاهای خوشمزه و چاق کننده بگیرم

فقط ۰.۱۹۵ ثانیه قبل از انتخاب، صبر کنید.

محققان از ۲۸ مرد و زن خواستند که به ۱۶۰ ماده غذایی بر اساس طعم و مزه، سالم بودن و رضایت کلی امتیاز دهند. سپس بطور تصادفی توسط کامپیوتر به این شرکت کنندگان، ۲۸۰ جفت از این غذاها مانند شکلات و هویج نشان داده شد و از آنها خواسته شد که بگویند کدام یک را ترجیح می‌دهند. با تجزیه و تحلیل حرکات موس آنها، محققان دریافتند که ما خصوصیات اصلی غذا مانند طعم را، ۱۹۵ میلی ثانیه سریع‌تر از خصوصیات فرعی مانند میزان سالم بودن غذا پردازش می‌کنیم.

نیکولت سالیوان، دانشجوی فارغ التحصیل که با موسسه فناوری کالیفرنیا همکاری میکند می‌گوید: طعم بیشتر قابل درک است و غریزی‌تر است. حتی نوزادان نیز می‌دانند که چه چیزی دوست دارند.

اما سالم بودن، چیز پیچیده‌تری است. چیزی است که ما یاد می‌گیریم و اگر امکان داشته باشد بعدا وارد فرایند تصمیم گیری‌مان می‌شود. بنابراین تفاوت کسانی که نشانگر موس شان در ابتدا به سمت شکلات حرکت کرد اما روی هویج کلیک کردند، تنها در کسری از ثانیه فکر کردن بود.

این نظریه محققان شاید به معنی کنترل خود باشد. خودتان را امتحان کنید. دفعه بعد که در سوپر مارکت یا مهمانی هستید فقط چند ثانیه بیشتر برای فکر کردن درباره یک جایگزین سالم‌تر وقت بگذارید.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بهترین توصیه های جلوگیری و درمان عرق سوز شدن
  1. چرا دچار حالت تهوع می شویم و راهکارهای پیشگیری و درمان
  2. معرفی غذاهای سالم ولی پرکالری برای بدن
  3. چه وقت هایی و چه آدمایی نباید دوغ بخورند
  4. بهترین خوراکی برای درمان آرتروز امگا۳
  5. خوراکی هایی که وقتی میخورید غمگین می شوید
  6. پودر قابل تزریق اندوکسان عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات