image چطور جای لکه انار و شاه توت را از روی لباس پاک کنیم

پاک کردن هر لکه ایی از روی لباس ها باید قبل از شسته شدن با شوینده های شیمیایی اعم از پودر های لباسشویی دستی یا ماشینی باشد زیرا باعث تثبیت رنگ لکه می شود.

۱. لکه شاه توت را با آب سرد از پشت لباس به آرامی بشویید تا باقی مانده بقایای جامد لکه پاک شود.

۲. در یک ظرف به مقدار برابر از شیر (ترجیحا پر چرب) و آب لیمو (یا سرکه سفید) بریزید و برای مدت ۱۰ دقیقه محل لکه لباس را در آن بخیسانید.

۳. لباس را با آب ولرم آب کشی کنید.

۴. عینک و ذره بین آورده و به دنبال جای سابق لکه بگردید و وقتی از یافتنش ناامید شدید این روش سازگار با محیط زیست، بدون دردسر و قابل استفاده در هر خانه ایی را به دوستان و آشنایانتان معرفی کنید.

از بین بردن لکه انار از روی لباسش

تنها نکته ای را که در مورد لکه آب میوه های رنگی همچون آب انار می بایست رعایت شود اقدام سریع جهت از بین بردن آن است، چرا که وجود آن برای مدت زمان نسبتا طولانی بر روی لباس شاید به تثبیت آن بر روی ساختار پارچه منجر گردد در این صورت لکه برای همیشه باقی خواهند ماند.

▪ سریعا از آب سرد برای رقیق نمودن لکه آب انار استفاده کنید.

▪ از مایع شوینده و یا مایع ظرفشویی در ناحیه لکه شده استفاده کنید (توسط انگشت دستتان شوینده را بر روی لکه بمالید).

▪ در حدود ۳۰ دقیقه لباس را در همین حالت درون آب و شوینده رها بسازید.

▪ پس از آن لباس را توسط آب سرد آب کشی نمایید.

▪ در صورتی که لکه از بین رفت که آن را بگذارید برای خشک شدن. اما در حالتی که لکه از بین نرفت می بایست از پراکسید هیدروژن استفاده نمایید. (به نکات شویندگی توجه نمایید).

▪ اگر پراکسید هیدروژن تاثیر منفی بر روی پارچه نداشت، مقداری از آن را بر روی قسمت لکه بریزید و مدت ۳ دقیقه لباس را به حال خود رها کنید.

▪ در نهایت لباس را به طور کامل شستشو و آبکشی نمایید.

نکات شویندگی

پراکسید هیدرژون ممکن است باعث سفید گری رنگ برخی پارچه ها گردد لذا قبل از استفاده از آن از آسیب نزدن آن بر روی مطمئن شوید.

شوینده های پیشنهادی

مایع شوینده

پراکسید هیدروژن

توجه

در برخی لکه‌های سمج، یک طبقه نمک آشپز‌خانه را روی لکه (که خیس کرده‌اید) بریزید و با پنبه مالش دهید، سپس با آب نیم گرم بشویید اما برای نتیجه گیری قطعی باید با آب گرم و آب ژاول (یک قاشق قهوه خوری آب ژاول در یک لیتر آب) شسته شود.

در پارچه‌های رنگی آب ژاول را با آب سرد به کار ببرید.

در پارچه های مصنوعی که لکه‌ی آب میوه بر‌داشته‌اند می‌توان با آب و آمونیاک این گونه لکه‌ها را پاک کرد.

پاک کردن لکه انار از دستها

برای پاک کردن لکه های سیاه از دست می توانید در یک کاسه آبلیموی تازه بریزید و دستانتان را برای حداکثر ۱۰ دقیقه در آن قرار دهید. خواهید دید که این محلول معجزه میکند.

تک فارس » مطالب جالب » چطور جای لکه انار و شاه توت را از روی لباس پاک کنیم