چطور به گلدان ساده پایه اضافه کنید آموزش تصویری

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور به گلدان ساده پایه اضافه کنید آموزش تصویری

میزان بلندی پایه ها را بر اساس سایز و شکل گیاه و گلدان تان تعیین کنید، و بعد آن را در ۴ مرحله کوتاه بسازید. پایه های گلدان را طلایی کنید.

چه چیزهایی نیاز داریم؟

▪ ۳ عدد پایه چوبی مخروطی به ارتفاع دلخواه (من در اینجا از پایه های ۳۰ سانتی متری استفاده کردم)

▪ ۳ عدد صفحه بست فلزی

▪ ۱۲ عدد پیچ و مهره (قطر پیچ ها باید به اندازه سوراخ های بست باشند)

تکفارس آی آر

▪ گلدان پلاستیکی یا سفالی سبک با کف صاف

▪ رنگ طلایی

▪ قلمو

▪ دریل

▪ سنگ ریزه

www.takfars.ir

مرحله اول – جاگذاری کنید

برای اینکه ببینید پایه ها را در جای درستی قرار داده اید یا نه، آنها را به وسیله بست های فلزی به گلدان پیچ کنید. گلدان را برعکس روی زمین بگذارید، به طوری که کف آن به سمت شما باشد. سپس هر پایه را درون بست های فلزی جا گذاری کنید و درون جای سوراخ های بست را با مداد علامت بزنید تا بدانید کدام قسمت ها را دریل کنید. بست ها را با حدود ۴ سانتی متر فاصله از لبه گلدان نصب کنید تا هم از دید پنهان بمانند و هم به گلدان تان استقامت بدهند.

image چطور به گلدان ساده پایه اضافه کنید آموزش تصویری

مرحله دوم – بست ها را وصل کنید

با استفاده از دستگاه دریل، نشانه هایی که روی کف گلدان گذاشته اید را سوراخ کنید. وقتی سوراخ ها به اندازه مناسب درآمدند، بست های فلزی را روی کف گلدان بگذارید و آنها را به وسیله پیچ به انتهای گلدان وصل کنید. حالا گلدان را برگردانید و مهره های فلزی را به انتهای پیچ ها ببنیدید تا بست ها محکم در سر جای خود بایستند. مطمئن شوید که هر ۳ بست به خوبی به کف گلدان وصل شده اند. حالا پایه ها را با احتیاط درون بست ها قرار دهید. سپس گلدان را برگردانید و تعادل آن را بسنجید، اگر صاف ایستاد که کارتان عالی بوده، اما اگر کج شد هم اشکالی ندارد، دوباره پایه ها را تنظیم کنید. بعد از اینکه تعادل گلدان درست شد، می توانید با استفاده از دریل چند پیچ را از کف گلدان به داخل پایه ها فرو ببرید تا آنها را محکم تر کنید.

مرحله سوم – پایه ها را رنگ کنید

با استفاده از رنگ طلایی و یک قلمو نوک پایه های گلدان را رنگ بزنید. با این کار انگار پایه ها از فلز برنج ساخته شده اند. اجازه دهید رنگ خشک شود. حالا می توانید رنگ های دیگری هم به آن اضافه کنید تا ظاهر جذاب تری بگیرد. حتی می توانید خود پایه ها یا گلدان را هم رنگ کنید. این گلدان پایه دار شماست پس هر کاری که دلتان بخواهد می توانید انجام دهید.

image چطور به گلدان ساده پایه اضافه کنید آموزش تصویری

مرحله چهارم – گیاه را اضافه کنید

کف گلدان را با مقداری سنگ بپوشانید. چون گلدان تان نمی تواند سوراخ زهکش داشته باشد، سنگ ها کار زهکشی را برای گیاه انجام می دهند. مقداری خاک مناسب گیاه را تهیه کنید و گلدان را با آن پر کنید. حلا نوبت اضافه کردن خود گیاه است. از هر گیاهی که دوست داشته باشید می توانید استفاده کنید اما بهتر است گیاهان بزرگ تری در گلدان بکارید تا با ارتفاع گلدان هماهنگی داشته باشند و منظره خوبی به وجود آورند.

تک فارس

ایده های جدید برای طراحی دیوار پشت تلویزیون در سالن اصلی
  1. آموزش تصویری ساخت ظرف های کوچک تزیینی با خمیر
  2. آموزش چیدمان مبلمان خانه به شکل مرتب و شیک
  3. آموزش دکور اتاق خواب زوج های جوان با سبک کولی ها
  4. دکوراسیون زیبای خانه با دیوارهای رنگی آبی و قرمز
  5. آموزش تصویری ساخت گلدان های بهاری با قوطی خالی
  6. نحوه پرورش و نگهداری گل کلومنه آ

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات