image چطور به طور حرفه ای در گوگل سرچ کنیم

قدرت علامت ستاره *

گاهی اوقات می خواهیم درباره چیزی جستجو کنیم اما به خاطر نمی آوریم که آن چیز فیلم، کتاب یا چه چیز دیگری بوده است. برای این کار می توانیم به جای عبارتی که نمی دانیم از علامت “*” استفاده کنیم.

زمانی که قسمتی از عبارت را فراموش کرده اید

اگر نیمی از عبارتی که میخواهید جستجو کنید را به خاطر نمی آورید اولین کلمه و آخرین کلمه عبارت را تایپ کنید و بین آن ها کلمه AROUND و تعداد کلمات فراموش شده را داخل پرانتز بیاورید.

به کار بردن قالب زمان

گاهی اوقات می خواهیم درباره وقایعی که در یک دوره زمانی خاصی رخ داده است جستجو کنیم. برای انجام این کار باید بین تاریخ هایی که مد نظرتان هست سه نقطه تایپ کنید. به عنوان مثال اگر میخواهید درباره کشفیات علمی در طی قرن ۲۰ جستجو کنید باید به شکل تصویر زیر در گوگل تایپ کنید.

جستجوی عنوان مقاله

برای پیدا کردن کلمات کلیدی یا عنوان مقاله، intitle: را قبل از کلمه جستجو تایپ کنید. اگر میخواهید کلمه کلیدی داخل URL را پیدا کنید قبل از آن inurl: را تایپ کنید.

پیدا کردن وب سایت های مشابه

اگر مطلبی در سایتی پیدا کرده اید که مورد پسندتان بوده و دوست دارید سایت های مشابه آن را هم پیدا کنید ابتدا کلمه related را تایپ کنید سپس آدرس سایت را بدون هیچ فاصله ای بنویسید.

عبارت کامل

اگر میخواهید یک عبارت کامل را جستجو کنید باید آن را بین علامت کوتیشن مارک ” قرار دهید. به عنوان مثال اگر عبارت I’m picking up good vibrations را جستجو کنید و آن را بین علامت کوتیشن مارک قرار ندهید موتور جستجوی گوگل لیست زیادی از نتایجی را نشان می دهد که تمام این کلمات بدون ترتیبی که تایپ کرده اید در آن ها وجود دارد. اما اگر کل جمله را داخل علامت کوتیشن مارک تایپ کنید لیستی برای شما می آید که همان جمله به همان ترتیبی که تایپ کرده اید در آن ها باشد. این روش برای پیدا کردن متن آهنگ ها بسیار کاربردی است.

کلمات جستجوی غیر ضروری

برای اینکه کلمات غیر ضروری را از عبارت جستجوی مورد نظر جدا کنید قبل از آن کلمه علامت منفی را تایپ کنید. به عنوان مثال اگر میخواهید یک سایت درباره کتاب های جالب پیدا کنید اما تصمیم ندارید که آن ها را بخرید همانند تصویر زیر عمل کنید.

تک فارس » مطالب جالب » چطور به طور حرفه ای در گوگل سرچ کنیم