چطور بفهمیم که استخوان های بدن ما دچار مشکل شده اند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور بفهمیم که استخوان های بدن ما دچار مشکل شده اند

۱. ناخن های شما به راحتی شکسته می شوند:

شکستن ناخن بسیار آزاردهنده است. اگر اغلب برای شما این اتفاق می افتد این به معنی آن است که استخوان های شما شکننده هستند. مطالعات نشان می دهد سطوح پایین کلاژن (پروتئین تقویت کننده) در ناخن ها وجود ندارد و استخوان شما فاقد کلسیم است و باید در رژیم غذایی خود مواد غنی از کلسیم مانند شیر، ماست، پنیر و ساردین قرار دهید و از کلسیم و انواع ویتامین ها استفاده کنید.

۲. لثه شما عقب نشینی کرده است:

استخوان فک شما مستعد تضعیف است و می تواند به عقب برود یا دندان های شما از دست بروند. اشعه X می تواند ضعف استخوان فک را نشان دهد.

۳. شما برای جابجایی دچار مشکل هستید:

تکفارس آی آر

اگر شما برای جابجایی از یک موقعیت نشسته مشکل دارید و استخوان های خود از جمله ساعد، ستون فقرات و لگن را سررزنش میکنید و فاقد قدرت عضلانی هستید و تعادل خوبی ندارید، ممکن است دچار پوکی استخوان شده باشید.

۴. تعداد ضربان قلب و استراحت آن:

قلب شما ۶۰ تا ۱۰۰ ضربه در دقیقه می زند. داشتن یک پالس استراحت، بیش از ۸۰ ضربه در دقیقه خطر ابتلا به شکستگی لگن و ستون فقرات را افزایش می دهد. ضربان قلب شما بازتاب تناسب اندام شما است. این بیشتر در افراد کم تحرک رخ می دهد. می توانید با دوچرخه سواری و شنا، تحمل و استحکام استخوان های خود را بالا ببرید و با پیاده روی، دویدن و تنیس، تحمل وزن بر روی استخوان را بالا ببرید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چرا مرتبا تبخال می زنم راه درمان چیست
  1. ترفندهای سلامتی برای جلوگیری از عرقسوز شدن
  2. تاثیر استفاده از طب سوزنی در تسکین کدام دردها بهتر است
  3. راهنمای ترک عادت بد بادکردن آدامس
  4. آیا بچه های خیلی کوچک هم شب ها خواب می بینند
  5. علت های روانشناسی که باعث فشارخون میشوند
  6. چطور از گردن درد خلاص بشویم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات