چطور بفهمیم شیر فاسد شده یا سالم و قابل استفاده است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور بفهمیم شیر فاسد شده یا سالم و قابل استفاده است

image چطور بفهمیم شیر فاسد شده یا سالم و قابل استفاده است

برای تشخیص شیری که در آن از شیر خشک کمتری استفاده شده است سر سوزنی را وارد شیر کنید و بیرون بیاورید اگر قطره شیر خیلی سریع چکید، کیفیت آن پایین است و اگر زمان بیشتری نیاز به چکیدن بود، کیفیت آن خوب است.

بعضی ها نیز برای افزایش ماندگاری شیر به آن جوش شیرین اضافه میکنند. این کار باعث می شود شیر حتی اگر فاسد شود با جوشیدن هم بریده نشود. شیری که برای افزایش غلظت به آن نشاسته اضافه می شود هم بر اثر حرارت دیدن یک لایه ضخیم ته دیگ تشکیل می دهد در حالی که ته دیگ شیر سالم متخلخل و نازک است.

تشخیص شیر سالم از غیرسالم

اگر داخل شیر آب اضافه شده باشد خیلی راحت می توان آن را تشخیص داد زیرا در این صورت شیر خیلی آبکی و بی مزه خواهد شد اما اگر به آن موادی مثل وایتکس و جوش شیرین اضافه شده باشد تا ماندگاری اش بالا رود، متاسفانه نمی توان به راحتی این موضوع را تشخیص داد زیرا این مواد روی غلظت و طعم شیر خیلی تاثیر نمی گذارند بلکه فقط در آزمایشگاه های مخصوص می توان به این موضوع پی برد. اگر هم شیر خشک با آن مخلوط شده باشد، از آنجایی که غلظت شیر مناسب است نمی توان موضوع را به راحتی تشخیص داد.

تکفارس آی آر

برای اینکه متوجه شوید که شیر خالص است یا ناخالص ، از روش زیر کمک بگیرید :

مقداری از شیر داغ را در ظرفی بریزید و بگذارید تا سرد شود و سرشیر ببندد . وقتی سرشیر گرفت ، آن را از روی شیر بردارید . اگر شیر به سرشیر چسبید ، شیر ، خالص است . ولی اگر شیر به راحتی از سرشیر جدا شد با آب مخلوط شده است .نشانه های شیر خوبشیر طبیعی دارای طعم و شیرینی خاصی است ، شیرهای ترش و یا شور ، طبیعی و سالم نیستند. شیر خوب از لحاظ رنگ ، سفید مایل به زرد است .

بهترین آموزش نحوه فریز کردن مواد غذایی
  1. آموزش تصویری درست کردن دسر انار در شب یلدا برای مهمانی
  2. طرز پخت غذای ترکی راتاتوی
  3. طرز تهیه پودینگ توت فرنگى
  4. آموزش درست کردن دسر انار شیک برای شب یلدا
  5. آموزش کامل پخت قلیه ماهی اصیل جنوب
  6. طرز تهیه پای سیب برای عصرانه به سبک اروپایی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات