image چطور بفهمم لوازم آرایشم خراب و بدون مصرف شده

چه زمان باید ریمل را دور انداخت

چشم نسبت به عفونت های باکتریایی بسیار آسیب پذیر است بنابراین توجه به تاریخ انقضا بسیار مهم است .

خطرات بهداشتی :
شما ریمل را در نزدیکی چشم استفاده میکنید .همچنین مایع بودن ریمل باعث می شود که در صد رشد باکترها در آن افزایش یابد .هربار که ریمل را به درون تیوپ آن وارد میکنید ، خطر ابتلا به فونت های چشمی را افزایش می دهید .

زمان جایگزینی :
در مقایسه با سایر محصولات آرایشی ،عمر ریمل تنها دو تاسه ماه پس از باز شدن است .مداد چشم طولانی ترین عمر مصرف را دارد حدود یک سال – اما دور انداختن مدادهای قدیمی بسیار مهم است .

نحوه افزایش دوام :
یکی از بهترین راه ها برای افزایش عمر مفید مداد چشم آن است که هر بار قبل از استفاده آن را تیز کنید .چه زمانی باید از دست لوسیون ها واسکراپ ها خلاص شد.ممکن است به ندرت به فکر استفاده از اسکراپ بدن که درکنج قفسه مواد آرایشی فراموش شده است ، بیفتید اما این یادآوری بسیار ضروری است .

خطرات بهداشتی:
بیماران زیادی هستند که در اثر استفاده از اسکراپ ها بر روی سینه یا پشتشان اکنه دارد .خطرات بهداشتی ناشی از استفاده محصولات زیبایی در حمام ریشه در رطوبت دائمی آنها وفراهم بودن زمینه پرورش باکتری در آنها دارد .

زمان جایگزینی:
اگر متوجه هر گونه سفتی یا تغییر رنگ در محصولات زیبایی مورد استفاده در حمام شدید ،باید آن را به سرعت دوربیندازید .

نحوه افزایش دوام
اگر از ابزار ویژه ای برای مالیدن اسکراپ ها برروی بدن استفاده میکنید ،حتما پس از هر بار شستشو آن را به دقت بشویید وآویزان کنید تا خشک شود .

چه زمانی باید رژلب را دور انداخت

رژلب در معرض تماس زیاد با دست است به خصوص اگر از دست برای بیرون آوردن آن از داخل تیوپ استفاده شود .

خطرات سلامتی:
تب خال یکی از برجسته ترین عوارض مرتبط با استفاده از رژلب های قدیمی یا آلوده است .در صورت ابتلا به این مشکل ،تمامی محصولات مرتبط را دور بیندازید.

زمان جایگزینی:
مانند ریمل رژلب هم از جمله محصولات زیبایی وآرایشی است که مصرف بسیار زیاد دارد ،بنابراین فقط باید آن را حدود شش ماه نگاه دارید .همچنین تغییر رنگ غیر طبیعی یا متساعد شدن بوهای غیر عادی نشانه منقضی شدن زمان رژلب است.

نحوه افزایش دوام:
هر چه کمتر از یک رژلب استفاده کنیم دوام آن طولانی تر خواهد شد .همچنین به اشتراک نگذاشتن یکی دیگر از راه های طولانی تر شدن دوام رژلب است.

زمان دور انداختن تیغ های یکبار مصرف
چه از تیغ های ریش تراشی یک بار مصرف وچه از کارتریج یکبار مصرف که قابل اتصال به دسته هستند ، استفاده میکنید ممکن است تیغ ها به ندرت کند شوند اما محیط مناسبی برای پرورش باکتری ها خواهند بود.

خطرات بهداشتی:
تیغ های کند وآلوده زمینه بروز برجستگی های قرمز رنگ وسایر بیماری های پوستی هستند .همچنین احتمال خراشیدن شدن پوست با تیغ های قدیمی تر زیاد است.

زمان جایگزینی:
تیغ های ریش تراش را باید هر هفته یکبار دور انداخت . زمان این کار به کثرت استفاده ونگهداری آنها بستگی دارد . اگر این محصولات زنگ زده یا خورده شده باشند ، قطعا برای سلامتی مضر خواهند بود.

نحوه افزایش دوام:
با دور نگاه داشتن تیغ ریش تراش از دوش وخشک کردن آن بعد از هر بار استفاده ،عمر ابزار اصلاح را افزایش دهید.