چطور بفهمم طرف مقابلم هم مرا واقعا دوست دارد یا نه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور بفهمم طرف مقابلم هم مرا واقعا دوست دارد یا نه

image چطور بفهمم طرف مقابلم هم مرا واقعا دوست دارد یا نه

رنج دوست داشتن کسی که علاقه ای به شما ندارد، واقعا مشکل است و توام با احساس ناامید و افسردگی است و زمانی که فکر کنید که آن فرد دقیقا همانی است که شما میخواهید، این احساسات قوی تر هم می شوند.

بیشتر آدم ها با امید اینکه روزی بتوانند به هر قیمتی به وصال محبوب برسند روزگار می گذرانند، اما در حقیقت این امیدها هیچ وقت به واقعیت بدل نمی شوند و آن ها دچار احساس ناکامی در زندگی می شوند.

عشق واقعی زمانی است که دو طرف از نظر احساسی و ذهنی همه احساساتشان را با هم شریک باشند. این عشق معمولا نشانه های زیر را دارد:

*توجه به علاقه های طرف مقابل: اگر فردی شما را دوست داشته باشد، به نیازها و علایق شما توجه زیادی نشان می دهد، دوست دارد بداند شما چه علایقی دارید و از چه چیزهایی بدتان می آید.

تکفارس آی آر

*خوشحالی از موفقیت یکدیگر: وقتی یک نفر به کارهای شخصی و موفقیت و شادی فرد دیگر خیلی علاقه نشان می دهد، یعنی آن فرد را دوست دارد، در شادی های او سهیم است و او را دوست دارد. کسانی که یکدیگر را دوست دارند از موفقیت و شادی هم خوشحال می شوند.

*حمایت دوطرفه: فردی که به شما علاقه مند باشد در زمانی که شما شرایط سختی را تجربه میکنید، آسایش و آرامش شما را فراهم میکند. کسانی که یکدیگر را دوست دارند در بدترین و بهترین شرایط زندگی در کنار یکدیگر هستند و از هم حمایت میکنند. اگر فردی صبورانه به شما کمک میکند که مشکلات شخصی خود را حل کنید و تا حد ممکن پشتیبان شماست، آن فرد به شما علاقه دارد.

*لذت از با هم بودن: اگر فردی به راستی به شما علاقه داشته باشد، دوست دارد زمانی را هرچند کوتاه با شما سپری کنید. برای با هم بودن لازم نیست دلیل و یا برنامه ای وجود داشته باشد، کسانی که یکدیگر را دوست دارند از صرف بودن با هم لذت می برند.

*عشق یک طرفه عشقی است که میل به معشوق، امری ذهنی است. یعنی عاشق در افکار و پیش فرض هایش باور دارد که معشوقش به او علاقه مند است و او از احساسات معشوقش بی اطلاع است. روان شناسان این حالت را بیش از آنچه عشق بنامند، آن را نوعی مشکل می دانند. در برخی موارد اشخاصی هستند که به شدت کسی را دوست دارند و تصور میکنند که آن شخص نیز آن ها را دوست دارد، اما این ها تنها پرورده خیالات اوست زیرا در مواقعی ممکن است شخص دیگر یا او را دوست نداشته باشد و یا در مواقعی حتی او را نشناسد!

این حالت نوعی بیماری است و حالت عادی و معمولی نیست، زیرا در حالت عادی اگر کسی به شخص دیگر علاقه مند شود ولی بداند که عشق و علاقه اش یک طرفه است، بی شک از آن عشق دست بر می دارد. وی زمانی که شخص دچار «عشق بیمارگون» باشد، از این عشق یک طرفه دست بر نمی دارد و اگر میل عاشق پس از اجابت نشدن خواسته اش دوباره مطرح شود، ممکن است در نهایت منجر به سرخوردگی شود.

www.takfars.ir

پیامدهای عشق یک طرفه

زمانی که عاشق به معشوق می رسد همه چیز ختم به خیر می شود، اما اگر این اتفاق نیفتد، ممکن است با به وجود آمدن خشم، عشق به تنفر منجر شود.این افراد همواره با تصورات ذهنی شان زندگی میکنند و معتقدند که دیگران هستند که نمی خواهند او به معشوقش برسد. چنین فردی خیال میکند معشوقش او را دوست دارد و مخالفت های دیگران مانع وصال اوست. در این بیماری فرد به شدت افسرده می شود، البته مقصود این نیست که همه عشق ها این گونه است، بلکه منظور برخی از این عشق هاست که ما آن را به عنوان عشق بی وصال و یا عشق یک طرفه می نامیم.

گام به گام مقابله با عشق یک طرفه

اگر کسی را با تمام وجود دوست داشته اید ولی پاسخی در قبال این دوست داشتن دریافت نکرده اید و نتوانسته اید با احساسات خود کنار بیایید، گذشتن از پنج مرحله زیر می تواند به شما در فراموش کردن او کمک کند.

*انکار کردن: در ابتدا ممکن است فراموش کردن محبوب تان باورنکردنی به نظر برسد. شوکه شدن، بی حسی و کرختی بعد از مواجه شدن با این واقعیت که شخص مقابل تان علاقه ای به شما ندارد، احساسات طبیعی هستند که در این زمان تجربه میکنید. پس از تحلیل رفتن تدریجی و کمتر شدن شوک اولیه، احساس درد، غم و گناه در این مرحله کمتر می شود.

*عصبانیت: این مرحله سخت ترین مرحله برای مدیریت کردن خودتان است. وقتی که از مرحله انکار واقعیت عبور میکنید و شرایط را همان طور که هستند می پذیرید، عصبانیت ایجاد می شود. در این مرحله فرد حمایت کسی را نمی پذیرد و هرگونه کمکی را رد میکند. فرد می خواهد هر کسی و هر چیزی را برای این فقدان سرزنش کند. سوالی که افراد در این مرحله از خود می پرسند این است که «چرا من؟» «چرا او مرا رها کرد؟»

*چانه زدن: این مرحله، ادامه مرحله عصبانیت و خشمگین شدن است. چانه زنی تقریبا همیشه گفت وگویی با همه قدرت است، فرد تمام تلاشش را میکند تا در مقابل رفتن شخص محبوب بایستد و به هر نحوی و با هر وسیله ای او را برگرداند.

*افسرده شدن: مرحله چهارم بیشترین قابلیت را دارد تا فراموش کردن محبوب را تبدیل به فقدانی ناتوان کننده برای همه عمر کند. وقتی که فرد نبود فرد مورد علاقه خود را می پذیرد و کاملا دچار ناامیدی می شود، درواقع در این مرحله قرار می گیرد. خیلی مهم است که متوجه تفاوت بین غمگینی طبیعی ناشی از فقدان و افسردگی بالینی (این نوع افسردگی نیاز به درمان دارد) بشویم. احساساتی مانند ناامیدی و پوچی و احساساتی مانند کناره گیری و غمگینی شدید در طول این مرحله طبیعی هستند.

* پذیرفتن واقعیت: پذیرش، آخرین مرحله فراموش کردن است. این مرحله ای است که هر کسی برای رسیدن به آن تلاش میکند. در این مرحله فرد با خودش آشتی میکند و خودش را آماده میکند تا با آرامش از آن عبور کند و با فرد مورد علاقه اش در صلح قرار گیرد. او که در مرحله خشم از دست معشوق عصبانی بود، حالا با او در صلح است و می پذیرد که معشوق رفته است و به مرور زمان به زندگی عادی بر می گردد.

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور درست حرف بزنید از دیدگاه قرآن
  1. چطور جذاب و باکلاس حرف بزنید تا همه مجذوب شما شوند
  2. وقتی خیلی زیاد احساس استرس داریم چطور آرام شویم
  3. نظر بزرگان جهان راجع به موفقیت چیست
  4. من چطور با همسرم آشتی کنم
  5. علت شاد بودن همیشگی بعضی آدم ها چیست
  6. چه کنم تا خیلی زود به آرزوها و رویاهایم برسم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات